Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

selam kızlaar ben hala ameliyat olamadım derrrrrmişim amaaaaa olduuuum ahahahahahaha sonunda aldılar yaa bekle bekle o gün yine saat öğlen birde girdim ameliyat üç buçuk saat sürdü akşamüstü beşte ayıldım ama ne ayılmak nefes alamadım midem bulandı titre titre mahvoldum ve ilk gün resmen şööle dedim keşke olmasaydım bu neaaaaaa ama şu an dördüncü günüm ve ben bugün iyiyim diyebilirim diğer günler resmen yatak döşektim zor geçti yaa fazlada anlatmak istemiyorum keyfiniz kaçmasın ama gerçekten zor geçti şeklini soruyorsanız mükemmel oldu diyebilirim iki minicik memişim var şu anda sanki silikon yapılmış gibi bomba gibi gerginler çok komik dikişlerlede bez bebek gibiyim şişlikler var tabi olanlar bilir çok iyi işte bööle ağrım çok olmadı ama sırt ağrısından ölüyordum niyeyse ters tepti bnm:))birde sizede oldumu yaa boğazımda bir gıcık var ve gitmiyo öksürükten boğuluyorum ve kafamı geriye doğru atınca nefes alamıyorum sanki boğazımda bişey var acaba anestezi hortumu tahriş etmiş olabilirmi ki valla pazartesi kontrolüm var soracağım bu ne diye dikiş acımı unuttum boğazımla uğraşıyorum içmediğim bitki çayı kalmadı zaten antibiyotik verdi doktorum onuda içiyorum ama çok acıyo yaa üşütmüşte olabilirim belki uyanınca çok üşüdüm işte bööle kızlar sonunda bende oldum ameliyatımı kurtuldum darısı başınıza hüzünperisi seni sööledim içimden inş. olursun diye ve tüm olamayanlar olsun inş. dedim bilginize yane inş. tutar bakalım soracağınız bişiler olursa cavaplarım hastane ve doktorlarım çok iyiydi sadece yoğun bakımda niyeyse hemşire manyak çıktı anlatırım sonra ama diğer herşey süperdi öpüldünüz kızlaar zemuszemus

Demircik ya inanılmaz sevindim senin için çok bekledin sonuçta bu ameliyatı ya ama sonunda bitti zemuszemus

Ameliyat olan herkez çok mutlu oluyo nazar değesin inşallah:nazar:

demircik bişi sorcam canım ben spor salonuna gidiyorum, havuz fitnes plates vs ve yeni başladım diyete de tabi doktor spor yapma gibi bişi dedi mi ve ne kadar süre ,bazı yerlerde 2 aya kadar spor yok diye okudum da biraz uzun geldi CADIARZU birde ben kg vermek istiyorum ama göğüsler bir an önce gtsin istiyorum amliyat olmadan mı kg vermem iyi yoksa sonra versem olur mu:uhm:

Demircik ya inanılmaz sevindim senin için çok bekledin sonuçta bu ameliyatı ya ama sonunda bitti zemuszemus

Ameliyat olan herkez çok mutlu oluyo nazar değesin inşallah:nazar:

demircik bişi sorcam canım ben spor salonuna gidiyorum, havuz fitnes plates vs ve yeni başladım diyete de tabi doktor spor yapma gibi bişi dedi mi ve ne kadar süre ,bazı yerlerde 2 aya kadar spor yok diye okudum da biraz uzun geldi CADIARZU birde ben kg vermek istiyorum ama göğüsler bir an önce gtsin istiyorum amliyat olmadan mı kg vermem iyi yoksa sonra versem olur mu:uhm:

cnm sağol :)))bence önce diyetini yap kilolarını ver ondan sonra bu ameliyatı düşün çünkü kilolu girersen ve sonrasında vermeyi düşünürsen göğüste sarkma yaşayabilirsin çünkü kilo verince ister istemez deride bir gevşeme oluyor ha sporla toparlarsın belki ama ameliyat sonrası doktora sormadım ama kollarını bir süre çok zorlamamak gerekiyor zaten kollarını kullandıkça ağrın artıyor dikişler kapanmıyor fln bu her halde üç ay fln bööle gider diye düşünüyorum zor bir ameliyat çünkü hiç kolay diil baya dikiş oluyor ve çok dikkat etmek gerek özellikle ilk 15 gün dinlenmek ve mecbur olmadıkça kollarını kullanmamak en iyisi doktorumun bana tavsiyesi buydu haa ameliyattan bir kaç gün sonra kollarını gayet güzel kullanabiliyorsun ama işte sonrasında ağrı ve dikişte açılma fln oluyor zorlamamak en iyisi diyorum ne gerek var dimi işte böyle cnm bence zayıfla güzelce sporunu herşeyini yap ööle gir ameliyata zaten şimdi doktora gidersen onunda tavsiyesi bu olur zayıflık ve genç olmak çok büyük avantaj bu ameliyatta dedi doktorum bilgin olsun cnm yerimseniben

O kırmızı izler ne zaman geçiyor, kalıyor mu, geçiyorsa ne kadar geçiyor, çok belli oluyor mu, bunları biri bana yazabilir mi lütfeeen :KK43: ?

selam
10 ay once ameliyat oldum uclarda cok yavas sekilde azalmaya baslasada izler hala cok belirgin ve bazi kisimlar kibrit copu kalinliginda, arkadaslar neredeyse koltuk altindan ortaya kadar kesiyorlar ,aynada bakarken uzuluyorum acikcasi ama pisman degilim omuz ve sirt agrilarim kalmadi istedigim sutyeni giyebiliyorum bugun olsa yine ameliyat olurdum.

selam
10 ay once ameliyat oldum uclarda cok yavas sekilde azalmaya baslasada izler hala cok belirgin ve bazi kisimlar kibrit copu kalinliginda, arkadaslar neredeyse koltuk altindan ortaya kadar kesiyorlar ,aynada bakarken uzuluyorum acikcasi ama pisman degilim omuz ve sirt agrilarim kalmadi istedigim sutyeni giyebiliyorum bugun olsa yine ameliyat olurdum.

Çok teşekkür ederim sonunda biri bana cevap yazdı. Ben ne acıdan ne de ağrıdan korkuyorum, tek endişem dikiş izleri. Ben pek fazla küçültme yaptırmayacağım zaten. 85D kullanıyorum ama yine de göğüslerimin büyüklüğünden inanılmaz memnunum. Tek sorunum biraz yayvan ve sarkık olmaları. Hafif dikleştirseler yetecek. Ama o izler o şekilde kalırsa ilerde eşim için çok çirkin bir görüntü olur. Bez bebek dikilmiş gibi. Güzel olucam diye doğallığımdan olmıyım diyorum... Kimi de izler bir süre sonra belli olmaz diyor. Arada kaldım :/

selam kızlaar ben hala ameliyat olamadım derrrrrmişim amaaaaa olduuuum ahahahahahaha sonunda aldılar yaa bekle bekle o gün yine saat öğlen birde girdim ameliyat üç buçuk saat sürdü akşamüstü beşte ayıldım ama ne ayılmak nefes alamadım midem bulandı titre titre mahvoldum ve ilk gün resmen şööle dedim keşke olmasaydım bu neaaaaaa ama şu an dördüncü günüm ve ben bugün iyiyim diyebilirim diğer günler resmen yatak döşektim zor geçti yaa fazlada anlatmak istemiyorum keyfiniz kaçmasın ama gerçekten zor geçti şeklini soruyorsanız mükemmel oldu diyebilirim iki minicik memişim var şu anda sanki silikon yapılmış gibi bomba gibi gerginler çok komik dikişlerlede bez bebek gibiyim şişlikler var tabi olanlar bilir çok iyi işte bööle ağrım çok olmadı ama sırt ağrısından ölüyordum niyeyse ters tepti bnm:))birde sizede oldumu yaa boğazımda bir gıcık var ve gitmiyo öksürükten boğuluyorum ve kafamı geriye doğru atınca nefes alamıyorum sanki boğazımda bişey var acaba anestezi hortumu tahriş etmiş olabilirmi ki valla pazartesi kontrolüm var soracağım bu ne diye dikiş acımı unuttum boğazımla uğraşıyorum içmediğim bitki çayı kalmadı zaten antibiyotik verdi doktorum onuda içiyorum ama çok acıyo yaa üşütmüşte olabilirim belki uyanınca çok üşüdüm işte bööle kızlar sonunda bende oldum ameliyatımı kurtuldum darısı başınıza hüzünperisi seni sööledim içimden inş. olursun diye ve tüm olamayanlar olsun inş. dedim bilginize yane inş. tutar bakalım soracağınız bişiler olursa cavaplarım hastane ve doktorlarım çok iyiydi sadece yoğun bakımda niyeyse hemşire manyak çıktı anlatırım sonra ama diğer herşey süperdi öpüldünüz kızlaar zemuszemus

darısı ameliyat olmak isteyen herkese.çabucak iyleşmeniz dileğiyle.artık yeni yeni ciciler alıp giyersiniz.hadi hayırlı olsun memiklerinizhihoyyyt:dance::dance:

cnm ya hadi hayırlı uğurlu olsun acil şifalar diliyorum sana.darısıda inşallah bize bende muayene için gün sayıyorum.daha 2 ayım var muayene için ondan sonra ameliyat günü bi de onu bekle.hayırlısı bakalım bizlerde kurtuluruz inş.kendine dikkat et.

Cok gecmis olsun canim senin adina cok sevindim bogaz agrin icin : büyük boy yuvarlak bir kara turpun icini oyup biraz bal koyup beklettir daha sonra olusan siviyi surup niyetine kulanabilirsin biraz kokusu agir ama ise yariyor.gecmis olsun

siz hangi doktora gideceksiniz merak ettim.insan doktorun ameliyat yaptığı hasta resinlerini görürse ona göre karar verir.güvenmem için bu önemli ben kötü bir sonuç almaktan çok korkuyorum,yoksa ameliyat acı çekmek okadar korkutmuyor sabrederim biter gecer.sigarayı bıraktım sırf bu küçültme için 6 aydır içmiyorum insallah sizin ve benim durumumda ki herkes bu yükten ve bozuk psikolojiden kurtulur

canım ben ankara gazi üniv.hastanesinde olcam doktorum yrd.doç.serhan tuncer'e bende iki doktor arasında kalmıştım ama saolsun gazi hastanesinde çalışan bi arkadaş vede tanıdık bi doktor aracılığla serhan beye ameliyat olmaya karar verdim.kulandıkları teknit j tekniği benim içim rahat dugiii arkadaşta gazi hastanesinde oldu oda çok memnun hep araştırmalarımda gazi hastanesindeki plastik cerrah doktorlarının iyi olduğunu duydum ama doktor tercihine gelince sıkıntım vardı oda haloldu.sen negüzel ya sigrayı bırakmışsın ben daha bırakamadım bilene ama eylülün sonunda kesin bırakmam lazım.buarada ben kendi doktorumun ameliyat yaptığı hastaların fotolarını görmedim merakta etmedim açıkcası ama muayene olmaya gittiğimde yaptığı burun ameliyatına denk geldim dışarda bekleyen bi hastasıydı çok memnun kaldığını söylemişti.ayrıca ben başka bi hastanede ameliyat olmuş birinide gördüm göğüslerine baktım vallah o kadar kötü değildi biz abartıyoruz sonuçta evet bıçakaltına yatacağız ama sabrın sonu selamet işte kız bana kesinlikle yaptır dedi çok rahat oda çok önceden niye yaptırmadım diye pişmanmış neyse durum bu canım hayırlısı aklındaki doktorun cv sine falan baktınmı?

Canım ya çok sevindim senin adına acıların geçer sonuca bak sen çok geçmiş olsun dikkatet kendine üşütmüş olabilirsin sütün içine bal karıştır iç yumuşatır boğazını hatta içinede azcık karabiber falan kat oda gıcığın için:)

demırcık gulegule kullan memıslerını:) darısı basına bende 1 ay sonra gun alamaya gıtcem...gıtıkce heyacanlanıyorum yazılarınızdan..bızede burda paylasmak nasıp olsun ınsallah

çok sağolun kızlar yaa bugün daha iyiyim kontrole gittim doktorum öksürük için şurup verdi onu içtim birazcık etki etti sanki umarım geçer ama yapacağım dediklerinizide biran önce geçsin ayy bugün sargılarımdanda kurtuldum özel sütyeni giydim yaa nasıl güzel duruyolar gidip gelip aynaya bakıyorum bunlar benimmi acebaa diye bu kadarını tahmin etmiyordum açıkçası devlet hastanesine yaptırdım ya özeldeki gibi özenmezler belki diye endişe ediyordum ama süper yaptılar valla bravo yani doktorlarıma bu arada dikişlerim alınmıcakmış yaa kendiliğinden eriomuş onlar çok sevindim iki gün sonra duş yapabileceğim hergün eziyet oluyodu saçını ayrı yıka vucudunun bi kısmı kalıo fln neyseki oda bitecek bakalım bugün birkaç elbise denedim evde göğüs kısımları dar gelen elbiselerim vardı süper durdu hepsini tekrar giyebileceğim hemde eskisinden daha güzel durur bir halde bayıldım yaa ne diyeyim tüm acılara değdi ilk gün pişman olmuştum nerden oldum diye demiştim size ama yok yani iyiki olmuşum allah sizlerede göstersin bu günleri sizde biran önce olun valla ameliyat bir iki gün eziyet ama bu temelli eziyetmiş yaa başka bişi değil neyse kızlar çok öpüyorum hepinizi sağolun destek oldunuz bana çok seviyorum sizi..... :1hug:

Çok teşekkür ederim sonunda biri bana cevap yazdı. Ben ne acıdan ne de ağrıdan korkuyorum, tek endişem dikiş izleri. Ben pek fazla küçültme yaptırmayacağım zaten. 85D kullanıyorum ama yine de göğüslerimin büyüklüğünden inanılmaz memnunum. Tek sorunum biraz yayvan ve sarkık olmaları. Hafif dikleştirseler yetecek. Ama o izler o şekilde kalırsa ilerde eşim için çok çirkin bir görüntü olur. Bez bebek dikilmiş gibi. Güzel olucam diye doğallığımdan olmıyım diyorum... Kimi de izler bir süre sonra belli olmaz diyor. Arada kaldım :/

selam cnm ya ben yeni ameliyat oldum ama benim ablamla annem iki yıl oluyor ameliyat olalı izler beyazlaştı hele birde beyaz tenliysen onlar belli belirsiz duruyor zaten çok sarkık değil bnmkiler diyorsun çok doku almayacaklarından doktorunlada konuşursun o daha iyi bilir tabi nasıl yapacağını ona göre ayarlar sanırım izleri bazı göğüslerde alttan kesmeye bile gerek görmüyorlar belki uç kısımda açarlar sadece o şekilde düzeltirler belli olmas yane sen bi git bence muayene ol o şekilde ancak netleşebilirsin ama dediğim gibi izler bir süre sonra beyaza dönüyor ama ilk zaman kırmızı tabi kalın o şekil sen bi git bakalım ne dicekler yerimseniben

canım ben ankara gazi üniv.hastanesinde olcam doktorum yrd.doç.serhan tuncer'e bende iki doktor arasında kalmıştım ama saolsun gazi hastanesinde çalışan bi arkadaş vede tanıdık bi doktor aracılığla serhan beye ameliyat olmaya karar verdim.kulandıkları teknit j tekniği benim içim rahat dugiii arkadaşta gazi hastanesinde oldu oda çok memnun hep araştırmalarımda gazi hastanesindeki plastik cerrah doktorlarının iyi olduğunu duydum ama doktor tercihine gelince sıkıntım vardı oda haloldu.sen negüzel ya sigrayı bırakmışsın ben daha bırakamadım bilene ama eylülün sonunda kesin bırakmam lazım.buarada ben kendi doktorumun ameliyat yaptığı hastaların fotolarını görmedim merakta etmedim açıkcası ama muayene olmaya gittiğimde yaptığı burun ameliyatına denk geldim dışarda bekleyen bi hastasıydı çok memnun kaldığını söylemişti.ayrıca ben başka bi hastanede ameliyat olmuş birinide gördüm göğüslerine baktım vallah o kadar kötü değildi biz abartıyoruz sonuçta evet bıçakaltına yatacağız ama sabrın sonu selamet işte kız bana kesinlikle yaptır dedi çok rahat oda çok önceden niye yaptırmadım diye pişmanmış neyse durum bu canım hayırlısı aklındaki doktorun cv sine falan baktınmı?

ya benim aklımdaki doktor teoman doğan'dı fakat samsuna yakın olduğum, için orada ki imkanlardan yararlanmak istedim.araştırdım dün gece saatlerce.sonunda samsun 19 mayıs üniversite hastahanesinde,Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalı başkanı doc.dr Lütfi eroğlu'nu buldum göğüs ölçülerimi,soracağım soruları,maliyetinin ne kadar olduğunu mailledim.bu gün bizzat kendisi aradı çok şaşırdım konuştuk aranızda gecen diyalok iyi bir intiba bıraktı o an dedim ben bu doktora ameliyat olayım yarın arayıp randevu alıcam hangi gün derse işte,hasta resimleride gösterecek,eee neticede bölümünün ana bilim başkan.ı hemde eğitim ve araştırma hastahanesi.ne bileyim heyecanlandım.bakamlım yarın ne gün vericek .eğer muayneden sonra düşüncelerim nekatif yönde olursa vaz geçerim .biraz daha doktor araştırırım olumlu olursa valla nezaman dese yatarım bıcak altına .ne diyeyim hepimiz için en iyisini diliyorum.ilgin çin teşekkürler

ya benim aklımdaki doktor teoman doğan'dı fakat samsuna yakın olduğum, için orada ki imkanlardan yararlanmak istedim.araştırdım dün gece saatlerce.sonunda samsun 19 mayıs üniversite hastahanesinde,Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalı başkanı doc.dr Lütfi eroğlu'nu buldum göğüs ölçülerimi,soracağım soruları,maliyetinin ne kadar olduğunu mailledim.bu gün bizzat kendisi aradı çok şaşırdım konuştuk aranızda gecen diyalok iyi bir intiba bıraktı o an dedim ben bu doktora ameliyat olayım yarın arayıp randevu alıcam hangi gün derse işte,hasta resimleride gösterecek,eee neticede bölümünün ana bilim başkan.ı hemde eğitim ve araştırma hastahanesi.ne bileyim heyecanlandım.bakamlım yarın ne gün vericek .eğer muayneden sonra düşüncelerim nekatif yönde olursa vaz geçerim .biraz daha doktor araştırırım olumlu olursa valla nezaman dese yatarım bıcak altına .ne diyeyim hepimiz için en iyisini diliyorum.ilgin çin teşekkürler

Karar vermene sevindim canım buarada sigortanız varmı üniv. hastanesinde yaptırman iyi olur tabi enazından tetiklerini sigortaya karşılat hocam de sigorta karşılıyormu falan diye sor.doktorun cv baktım iyi bence umarım en kısa zamanda randevu verirde sende rahatlarsın.

Doç. Dr. Lütfi EROĞLU
Başhekim Yardımcısı
1968 yılında Ankara/Şebinkarahisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi Anabilim Dalı’ndan Uzmanlığını aldı. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent oldu.

08.08.2008 tarihinde başhekim yardımcısı olarak atanan Doç. Dr. Lütfi EROĞLU evli ve iki çocuk babasıdır.
daha ne olsun:)))))hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz.:teytey:

40 yaşındayım.beş gün önce gögüs küçültme ameliyatı oldum.
iki gece hastanede yattım.38 beden bir bayanım ama gögüs ölçüm 36 dd idi.şimdi ne oldu henüz bilmiyorum çünkü çok şişler.bol bol buz koyuyorum.
bu ameliyatı olacaklara tavsiyem kesinlikle ilk hafta kendilerine ve çocuklarına bakacak birini bulsunlar.
eğer çok hareket etmezseniz ağrı olmuyor.

iki gece hastanede yattım.38 beden bir bayanım ama gögüs ölçüm 36 dd idi.şimdi ne oldu henüz bilmiyorum çünkü çok şişler.bol bol buz koyuyorum.
bu ameliyatı olacaklara tavsiyem kesinlikle ilk hafta kendilerine ve çocuklarına bakacak birini bulsunlar.

cok geçmiş olsun 5 gün demişsin daha iyisindir ilk günlere oranla
ben hiç buz koymadım
dr zaten tam şekil 6 ay sonra belli olacak dedi bende 2 ayı devirdim mutluyum cok şükür

Karar vermene sevindim canım buarada sigortanız varmı üniv. hastanesinde yaptırman iyi olur tabi enazından tetiklerini sigortaya karşılat hocam de sigorta karşılıyormu falan diye sor.doktorun cv baktım iyi bence umarım en kısa zamanda randevu verirde sende rahatlarsın.

Doç. Dr. Lütfi EROĞLU
Başhekim Yardımcısı
1968 yılında Ankara/Şebinkarahisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi Anabilim Dalı’ndan Uzmanlığını aldı. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent oldu.

08.08.2008 tarihinde başhekim yardımcısı olarak atanan Doç. Dr. Lütfi EROĞLU evli ve iki çocuk babasıdır.
daha ne olsun:)))))hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz.:teytey:

biz emekli sandığına tabiyiz.sordum doktora karşılıyordedi. tahmini maxsimum 1700l dedi.bugünde randevumu aldım 4 ekime, ekimin sonunda yurt dışına gideceğini söyledi. galiba gitmeden yapar, yada artık nezaman derse.gelişmeleri yazarım yine. insallah kurtuluruz hepimiz

sizin adınıza sevindim ağrılarınızda bir an önce gecer inşallah.eeeehhh nediyelim yeni göğüsler hayırlı olsun.bakalımben hatta bizzz burada ameliyt olmayan arkadaşler ne zaman kurtulacağız

MERABA XALAS
sanırım bekarsın...göğüslerinle ilgili de pek bir problemin yoksa tavsiye etmiyorum. yani o kadar para vereceksin, ağrın olacak sızın olacak... sonra evleneceksin hamile kalacaksın kilo alacaksın emzireceksin v.s. v.s. ... sonrasında tekrar bir operasyon daha gerektirecek göğüslerin. ben evlenip cocuk yaptıktan sonra bu ameliyatı olmanı tavsiye ederim. zahmetinden dolayı diyorum yanlış anlama. kesinlikle ihtiyacı olanlar için gereksiz bir ameliyat değil. çok gerekli... ben bir kaç hafta önce ameliyat oldum göğüs küçültme ameliyatı. hiç ağrım sızım olmadı. (ağrısı olanlarda varmış burda okudum, kişiye göre değişiyor demek ki) sadece ilk üç-dört gün sırt üstü yatmak zorunda kalmak, direnlerin olması ve hareketlerinin kısıtlanması sinir bozucuydu. onun dışında azcık bile ağrım olmadı...iyi ki olmuşum...tavsiye ederim ama evlenip çocuk yaptıktan sonrası en uygun zaman diye düşünüyorum. tabi bariz bir sarkıklık yoksa.... nacizane fikrimi yazdım. görüşmek üzere....

sizin adınıza sevindim ağrılarınızda bir an önce gecer inşallah.eeeehhh nediyelim yeni göğüsler hayırlı olsun.bakalımben hatta bizzz burada ameliyt olmayan arkadaşler ne zaman kurtulacağız

selamlar tina85... samsun tıp fak demişsin bende samsuna yakınım ve suan bendde doktor arastırmasındayım. evliyim ve 5 aylık bir bebeğim var bun yüzden bana yakın ulaşımı kolay bir yer olsun istiyorum bu yüzden çok kararsızım doktorla bende görüşmk isterim hangi adreten mail yazdığını banada verebilirimisin kafama takılan bir kaç soru var bende soru cvp yapmak isterim yardımcı olursan sevinirim...

X