Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba kızlar sonun kabus Bittiii.Ameliyatımı yaptırdım gecen hafta suan çok iyiyim bugun son pansumanınımı yaptı doktorum..Aynanın karşısından alamıyorum kendimi.Doktorumdan allah razı olsun Bu arada taysun ve reti de unutulamaz tabi sayenizde daha cok cesaretlendim ve doktorum Macide hanımı buldum.Ameliyatımı doktorum değil ablam yaptı sanki.Tek kelimeyle Dr.Macide Yakut diyorum arkadaşlar.teredütü olan varsa hiç düşünmesin gidin kurtulun.

Geçmiş olsun canım. nihayet kurtuldun fazlalıklarından. İnsan resmen yeniden doğuyor. Macide Hanım zaten dalında 1 numara. senin adına çooooooook sevindim :lepi:

kızlar nasılsınızzz:)) bakıyorum herkes kurtuluyor yavaş yavaş fazlalıklardan süperrrr:)) benim de bugün ameliyattan sonra 18.günüm gayet iyiyim. harika bir duygu gerçekten Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallahh:))

kızlar nasılsınızzz:)) bakıyorum herkes kurtuluyor yavaş yavaş fazlalıklardan süperrrr:)) benim de bugün ameliyattan sonra 18.günüm gayet iyiyim. harika bir duygu gerçekten Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallahh:))

hayall sanada cok gecmışş olsun allahım banada nasıp etsın ısteyen herkese dediğin gibi inşallaha.s

beklerken nasılsın acaba :uhm:akşam oldu ağrın varmı durumun nasıl ınan cok merak edıyorum .bilmiyorumkismile.bu gun saat 3 de aklıma geldın ya şimdı amelıyata gırıyodur nasıl hıssedıyoo acaba allahım yardım etsın dedim :teselli:

fukulicim ben geldimmmm yeni çıktım hastaneden ameliyatım çok şükür iyigeçti silikonlu gibiler bana yinede büyükgöründü ama dr. biraz daha inecek dedi ve ne öyleküçücük yapmam öyle dedi dr.um kendi hayran oldu eşim senin nazarın değecek falan diyetakıldı hatta dr.a dr.um bana i tekniğiyleyaptı fazla iz kalmasın diye herbirinden 650 gram çıktı yani 1300 gram zayıfladım :)) ağrım var ama dayanılmaz değil tek düşüncemoğlum kucağımaçıkmak isterse neyapacağım annem yanımda iyiki

fukulicim ben geldimmmm yeni çıktım hastaneden ameliyatım çok şükür iyigeçti silikonlu gibiler bana yinede büyükgöründü ama dr. biraz daha inecek dedi ve ne öyleküçücük yapmam öyle dedi dr.um kendi hayran oldu eşim senin nazarın değecek falan diyetakıldı hatta dr.a dr.um bana i tekniğiyleyaptı fazla iz kalmasın diye herbirinden 650 gram çıktı yani 1300 gram zayıfladım :)) ağrım var ama dayanılmaz değil tek düşüncemoğlum kucağımaçıkmak isterse neyapacağım annem yanımda iyiki

ayy canm ya ıyısın yani :dance:hadı bakalım hayırlı olsun cok geçmiş olsun ınan cok merak etmışstım yanıt gelınce cok sevındım cok az ağrı oluyoo dımı :uhm:yazabiliyosun yanı hareketlerın ne derece sınırlı yazı yazmaya başkasımı yardım ettı yoksa senmı yazdın yanı cokmu kıstlı hareketlerın ...bıde amelıyata gırerken ve cıkışa kadr bi anlatsana ne olur ya ne yapıldı gırmeden önce ve amelıyattan cıkışta vs vs yanı kısaca bilmiyorumkismile mide bulantısı falan oldumu ??canm benım eger yazabılıyosan tabıı yaz kendını zorlama ıyı hıssettığın zamnda yazabilirsin a.s:1hug:

canm birde i tekniği demişsın ben hep t bılırdım bu yenımı cıkmış acaba her dr yapıyomu senın ısteğın üzerınemı yapıldı bu teknık özellığı ne yanı yenıden emzırme gıbı bısey olabılırmı genelde dıyolarya küçültme amelıyatlarında emzırme ımkan olmuyomuşş acaba i olması bundan sebebmi? 650 grm cıkmış demışsın kaç bedendın canm önceden şimdı kac oldun:eek:

hareketlerim aşırı kısıtlı degil ama cok rahatta degil tabi yazıları kendim yazıyorum gerginlik ve sızım var sanki şişirmişlerde patlayacak gibi bir acı sag çok iyi sol daha agrılı ama dayanılmaz degil korkma ameliyatım cok gecikti beni 5'te almışlar 8,45te odamdaydım 3 saat ameliyat sürmüş gerisi ayılma cocuklarımı yeniden gördüm çok şükür bu en büyük mutluluk i tekniginde altta kesi olmuyor %30 alt tarafta bir parca kalabilir dedi lokal hallediyoruz izden iyidir dedi bizde birşey demedik dr.um cok iyi cok güvenerek gittim hiç başka arayışa girmedim ve memnunum adamın asıl işi kanserden göğsünü kaybedenlere karın yagından alarak yeni göğüs yapmak yani küçültme onun için basit kaldı::))) darısı başına canım bedenim d kuptu şimdi B kup yani 80-85 arası birşey şimdi biraz yataayım tekrar görüşürüz öptüm

enn buyuk hayalımmmmmm allahım ıns bıgun bende olurummm inşşşşşşşşşşş yaz gelıoo stresım basladı benmkıler 100 oldu delırcemmmm gebelıkte bu hale geldıler kafam kadar oldular ve sraktılar,uygun ve guvenlr bı dok bulrsam butceme göre olurum,eger önerınz olursa lutfeeennn özleden yazınn :gitme:

okuduklarımı göre soruyorum kılzar devlet hastenesı bunu karsılıyomuş ölemı??benm boyun altından 40 bıle cıkar maf oldular yaaaaa belkı bana ok derler cok sarktı cokkkk uafacıktılar ya sılıkonlu gıbydıler herkez hayrandı top gıbılerdı ufak ufak sımdı ıananamıyorum bu kadar nasıl rezıl hale geldıler,ter ve srt agrısıda cabası lutfennnn bılenler cevp yazabılırmı????

hareketlerim aşırı kısıtlı degil ama cok rahatta degil tabi yazıları kendim yazıyorum gerginlik ve sızım var sanki şişirmişlerde patlayacak gibi bir acı sag çok iyi sol daha agrılı ama dayanılmaz degil korkma ameliyatım cok gecikti beni 5'te almışlar 8,45te odamdaydım 3 saat ameliyat sürmüş gerisi ayılma cocuklarımı yeniden gördüm çok şükür bu en büyük mutluluk i tekniginde altta kesi olmuyor %30 alt tarafta bir parca kalabilir dedi lokal hallediyoruz izden iyidir dedi bizde birşey demedik dr.um cok iyi cok güvenerek gittim hiç başka arayışa girmedim ve memnunum adamın asıl işi kanserden göğsünü kaybedenlere karın yagından alarak yeni göğüs yapmak yani küçültme onun için basit kaldı::))) darısı başına canım bedenim d kuptu şimdi B kup yani 80-85 arası birşey şimdi biraz yataayım tekrar görüşürüz öptüm

tamam canm yat tabıkı yıne görüşürüz dinlena.s

gecmis olsun cnm ins cabucak düzelirsin
doktorun kim ve acaba nekdr ödedin bilgi verirsen sevinirim özeldende yzabilrsin:1hug:

amin canım amin agrım epeyce var şimdilik ama gün gün gececek elbet agırlıklardan kurtuldumya cok şükür

3000 nakit 1700 ssk 4700 verdim erdem güven dr'um

beklemek ssk dedın 1700 devlete yanı dımıücretsız olması gerekmıyomu benmı yanlışım canm:sm_confused:

merhaba kızlar ben bu ameliyatı geçen yıl yaptırdım ve hayata yeniden gelmiş gibiyim allahım artık aynalar benden kaçsın bütün yüküm gitti sanki hatta küçültme ameliyatının arkasından 15 kilpo verdim görenler artık tanıyamıyor eskiden kilo versemde memişlerden belli bile olmuyordu zaten hep kambur geziyordum artık başım ve memişlerim dik opuyorumnanaktan darısı size kızlar nebil hocaya çok güvendim ben güvenimi boşa çıkarmadı çok tatlı bir hoca eşimle onun misafirhanesinde kaldık adam doktormu yoksa bizim arkadaşımızmı anlamadık valla giden olursa selamlar nebil hocama tabiki biraz zorlukları var ama 3 ay sonra ikinci hayatınız sizi bekliyor olacak buraya uzun uzun yazmamın sebebi bende buradaki tecrübeli arkadaşları okuyarak cesaret almıştım sizleride doğru bilgilendirip yardımcı olmak bir vefa borcu benim için arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bol şanslar

Selam arkadaslar ben şunu sorcam ameliyattan sonra kilo alırsak yada verirsek memenin boyutunda çok değişiklik olurmu?Benimkiler 80d.80c yapsam tekrar kilo alırsam 80d olurmu ki?YAda zayıflarsam çok küçülürmükü?yardım kızlar.

Selam arkadaslar ben şunu sorcam ameliyattan sonra kilo alırsak yada verirsek memenin boyutunda çok değişiklik olurmu?Benimkiler 80d.80c yapsam tekrar kilo alırsam 80d olurmu ki?YAda zayıflarsam çok küçülürmükü?yardım kızlar.benselencim sen bayağı vermişin küçüldülermi?

Selam arkadaslar ben şunu sorcam ameliyattan sonra kilo alırsak yada verirsek memenin boyutunda çok değişiklik olurmu?Benimkiler 80d.80c yapsam tekrar kilo alırsam 80d olurmu ki?YAda zayıflarsam çok küçülürmükü?yardım kızlar.benselencim sen bayağı vermişin küçüldülermi?

tatlım ben bu soruyu doktoruma kendim için sormuştum bana 20 kilo alman lazım ki 80den 85 olsun demişti. ama şöylede bir durum var ki benim küçültme operasyonumda toplamda 300 gram alındı o da meme bezesiymiş yağ yoktu yani. küçültmeden çok dikleştirme diyebiliriz aslında.ama bildiğim kadarıyla ölçünün değişmesi için çok fazla kilo alman gerekiyor.
kızlar bu arada benimde bir sorum var ben ameliyat olalı 20 gün oldu hala şişlikler olduğunu hissediyorum tam ölçümü ne zaman öğrenirim acaba 6 ayın sonundamı yani şişlikler 6. aya kadar inmeye devam edecekmi ameliyat olup 6.ayını bitirmiş olanlar yardımcı olursanız çok sevinirimm:)))

X