Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba arkadaşlar ya bende bu göğüslerimden şikayetcıyımm bu ne ya ınanınn bıktımmm merdıvenden cıkıcamm koşarak cıkamıyorumm hadı onu bı yana bırakalımm koşu bandında koşamıyorumkı agrılarından ...gel gelelım dr seçimime ben rizedeyım ve istanbulda olmak ıstıyorumm fıyatlar nedır bı bılgı verırmısınz aylin karanlıkta karar kıldımm sanırımm cünkü bayan olarak aylin hanımı cok önerdıler yanı bılmıyorumkı ne yapcamm kafam cok karışık bıde benım bebegımı 3 hafta oldu memeden keselii amelıyata bı engelmıkızlarr bana cevap yazınn lütfennnnkaydirigubbakcemile

taysun cnm senın kaç oldukı gogus olcun bırde ne sorucam ya gecelık nasıl bır sey goturucem hastaneye onu dugmelımı olmalıııı nasıl olucagımı tahmın edemıyorummmm

Selam Mehtapcay,
Benimkiler 80A :)
Gecelik çok önemli. önden düğmeli ve iki cebi olan bi üst al mutlaka. direnleri cebine sokup rahat rahat dolaşırsın ortalıkta Benim pijamanın üstü ameliyattan sonra baya bi büyük geldi. artık üstünü rafa kaldırdım. Senin ameliyat ne zamandı canım?

canım benim sağol ama bana değil doktorumuza dua et gerçekten harika oluyo şimdi bana bunlar büyük geliyo macide hanım duymasın :dance: ozaman da çok küçük gellmişti gözümede ama dediğim gibi hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri inşallah ilgilenen başka arkadaşlar da okur da çözüm bulabilirler kendilerine sonuçta bende burdan öğrenmiştim :)

canım doğru karar vermişsin bende aylin hanıma ameliyat oldum ve memnunum. ama sütten yeni kesmiş olman senin için problem olucak. benim bildiğim emzirmeyi bıraktıktan sonra 6 ay geçmesi gerekiyor. bide bebişin ufaksa kucağına gelmek istiycek falan zor olucak biraz senin için ameliyat sonrası. ama ameliyattan sonra gerçekten rahatlıyor insan şiddetle tavsiye ediyorum hem ameliyatı hemde aylin hanımı:)bayanssulusmile

.
canm 6 ay sonra demek olabılırımm ya aslında aylin hanıma ulaşabılecegım bı tel varmı bana özelden atabılırmısın bu arada bebegımde 1.5 yaşında bıraz gec oldu sütten kesılmesı ama faydalı oldugu ıçın bende acıkcası emzırmek ıstedım ... bırde bana amelıyatın nasıl gectı anlatırmısın zeynepcok zor bı amelıyatmı bu arada senın boyun kaçve kaç kılosun aylın hanıma göğüslerın kaç olarak gıttın . benım boy 160 kılo 70 gögüslerım 95 ama dişarı fırlıyolar acıkcası ,kendısı ne kadr küçülttü merak edıyorumm ve ayrıcada korkmuyoo değilimm hani...bilmiyorumkismile

zeynepciğim ben cumartesi göğüs küçültme ameliyatı olucam ameliyat öncesi tahliller falan yapılıyormu bana birşeysöylemediler sabah 7de hastanede olucam 9 da ameliyat .meme utrasonunada gerekyok dedi
günler kısaldıkca heyecan artıyor dr.sadullah karun
tşk.....

yok canım öyle korkulacak bişi Aylin Hanım ın adını soyadını internetten yazarsan hemen çıkıyo zaten ordan alabilirsin iletişim bilgilerini. bebiş sağlıklı olsun da benim kocamı annem 3,5 yaşına kadar emzirmiş:))))
boyum 1,64 kilom 65 benim seninkinden biraz daha büyüktür herhalde şuanda 85 kullanıyorum tabi ki sporcu olanından kullanıyorum. ve gayet iyi hissediyorum sanırım normal iç çamaşırları kullanacağım zaman daha iyi anlayacağım gerçeği:)))

şimdiden geçmiş olsun canım tahliller hastaneye yattığın gün yapılıyor. kan alıyolar anestezi doktoru gelip konuşuyo kendi doktorun gelip çizimler yapıyo ve sorularını yanıtlıyo ve sonrası özgürlük:) genç yaşlarda meme ultrasonu çekilmiyo zaten canım 40 tan sonrası için çekiliyo. meme röntgeni olabilir belki ama benden onu da istemedi aylin hanım. sadece gece 12 de yemek yemeyi bırakıyosun hepsi o başka hiçbişi yapmıyosun sakin olmak dışında

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle Zeynepcim cok gecmis olsun, kendini nasil hissediyorsun,sen hemen bir hafta sonrasinda ise baslamistin degil mi ? zor oldu mu ? benim yeni ameliyat tarihime gore ameliyattan 10 gun sonra ise baslayacagim, ya baslayamazsam diye tedirginim biraz eyvahedigeldismile

hatirliyormusunuz bilmem ben Turkiye'de doktor arastiriyordum sonrasinda yolculukta risk almamak icin bu ameliyati Fransada olmaya karar verdim ve 22 temmuzda ameliyat oluyorum ! cok heyecanliyim
artik iyice gozume batmaya basladilar,

canim bilmem hatirlarmisin sana sormustum nasil yaptiracan sigorta karsiliyormu diye sende cvp vermistin bende aile doktoruna gittim oda mektup yazdi estetisyene yonlerdidi 20 mayisda randevum var bakalim ne diyecek aile doktorum ameliyatlik diyor ama ben tup bebek tedaviside goruyorum cocugum yok ama omuzlarimda cok agriyor yoruluyorum hepimiz icin hayirlisi olsun

Saol canım. daha çok varmış ameliyatına ya tedirgin olma şimdiden o kadar kasılacak bişi deil. ben ameliyattan bir hafta sonra değil 3 gün sonra işe başladım perşembe ameliyat oldum cuma hastaneden çıktım pazartesi işe başladım. 10 gün çok uzun bi zaman çok rahat başlarsın ama belki yolda dikkat etmen gerekir. hareketlerin daha çabuk iyileşmek istiyorsan yavaşlıyor kendine dikkat ediyosun onun dışında zor bişi ya da kısıtlayacak bişi yok rahat ol canım.

ama bu riskli bir durum eğer hemen çocuk yapacaksan ameliyat olmana gerek yok ki
neden kendini bu riske atıyosun ameliyat olduktan hemen sonra hamile kalman doğru değil diye biliyorum ben:uhm:

Canım ben de seni örnek alıyorum ve ameliyattan sonrada burda iletişim kurmaya devam ediyorum. belki bilmeyenler vardır da yardımım dokunur diye... Macide hanım kadar sana da dua ediyorum buyrunnnnnnnnn sen olmasan onu tanıma şansım olmazdı lmaz: artık giydiğim herşey cuk diye oluyor. daha önce denemeye bile cesaret edemediğim kıyafetleri deniyorum :dance: Bu özgürlüğü herkes yaşasın istiyorum.

Selam Cance,

Bana özel mesaj göndermişsin ama benim özel mesaj gönderme hakkım olmadığı için mesajını yanıtlayamadım. Manisa Devlet Hastanesinde Plastik Cerrah Macide Hanım a ameliyat oldum. Ameliyat 1380TL tuttu. Benimkini sigorta karşılamadı. özel oda, ameliyat sonrası doktorum kullanması gereken malzemeler, sütyen derken 1600-1700TL gibi bi maliyeti oldu bana. Hiç ağrım olmadı. Sadece narkozun etkisiyle uyanınca yarım saat titredim. Ameliyattan 3 gün sonra kendi sütyenimi ilikliyebiliyordum ama doktorum bunun bi istisna olduğunu söyledi. Hastaneden çıktığımda normal hayatıma döndüm. Hatta eve gidip rutin ev temizliğimi bile yaptım :) yani kol hareketlerimde kısıtlama olmadı ama çoğu kiş bu sorunu yaşamış. Hatta hastaneden çıktığım gün alış-verişe çıktım ve daha önce denemeye cesaret edemediğim kıyafetleri denedim Umarım sorularını yanıtlayabilmişimdir. Yine aklına takılan bişey olursa elimden geleni yaparım. Bu arada sen nerde yaşıyorsun?

Tysun cnm merhaba bugun macide hanımla görüştüm tektikler yapıldı 7 mayısta ameliyat oluyorum inanamıyorum.Bu arada sen ameliyattan ne kadar zamana sonra ayrıldıun hastaneden

Evet ama nevena benden hızlı çıktı.:) benden önce olacak.zaman durdu geçmiyor sanki.:)

Canım seninde az kaldı ameliyatına bende hala şaşkınım gerci ama ilk defa planladıgım birşey erken traihte yaşayabileceğim.Bugun macide hanımla görüştüm tektikler yapıldı bu gun daha bi heyecanlandım ve korkum biraz daha arttı hatta aglayabilirim:):).Umarım burdaki herkes itediği sonucu alır.

Tysun cnm merhaba bugun macide hanımla görüştüm tektikler yapıldı 7 mayısta ameliyat oluyorum inanamıyorum.Bu arada sen ameliyattan ne kadar zamana sonra ayrıldıun hastaneden

Herşey istediğin gibi olur inşallah canım. Ben Manisa da yaşamadığım için ameliyattan 1 gün önce yatış yaptım. 2. günü hastaneden çıktım. ameliyattan 1 gün önce yattığım için hep bana 3. günü gibi geliyor

Ameliyattan sonra sevinçten ağlarsın :) Hiç korkma. Ameliyattan sonra ağrı olmuyor hiç. Sanki günlerce uyumuşsun da hala uykuya doyamamışsın gibi geliyor. ben uyanınca narkozun etkisiyle yarım saat zıngır zıngır titredim. titrerken hep 'Umarım buna değer diyordum. sonra kendime geldim, baktım benimkiler tenis topuna dönmüş kaydirigubbakcemile3 işte bu herşeye değer dedim. yarım saat titremişim üşümüşüm ne ki. yıllardır bu ağırlıklarla yaşıyordum. ikisi kıyaslanamaz bile.

taysun canım yazdıkların çok cesaretlendiriyo insanı.ama benim kızım 13 aylık daha emiyo memeden kesince en az 6 ay sonra ameliyat olurmusum.ama nasıl ve ne zaman memeden ayıracagım bilmiyorum (( o zamana kadar bu yükü çekmek zorundayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…