Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canım capada amelıyat olucam dr barıs keklık bu dr benım arkadasımın teyzesı oldu cokkk memnun o yuzden hemen ona gıttım 1700 le 2000 arası

arkadaşlar ben de 6gün önce oldum ameliyat şekillerini beğendim zaten daha tam oturmaz zamanla son şeklini bulucak dedi doktor,benimkinde ters t yapmadı meme etrafı ve aşağıya inen dik bir çizgi var sadece oh iyiki ters t olmadı çünkü şuan gerçekten izler ve morluklar moral bozucu,göğüslerimin altındaki dikişler biraz pile gibi duruyo gerçi doktorum böyle olmasının normal olduğunu zamanla geçeceğini söylemişti yine de size de sorayım siz de oldumu böyle bişey alt tarafları sanki katlı gibi lütfen cevap:KK43:

burcu sorun hakkında bılgım yok ama amelıyatın nasıl gectı agrın oldumuuuuu ben cok korkuyorum ve merak edıyorum:))))))))))

arkadaşlar ben de 6gün önce oldum ameliyat şekillerini beğendim zaten daha tam oturmaz zamanla son şeklini bulucak dedi doktor,benimkinde ters t yapmadı meme etrafı ve aşağıya inen dik bir çizgi var sadece oh iyiki ters t olmadı çünkü şuan gerçekten izler ve morluklar moral bozucu,göğüslerimin altındaki dikişler biraz pile gibi duruyo gerçi doktorum böyle olmasının normal olduğunu zamanla geçeceğini söylemişti yine de size de sorayım siz de oldumu böyle bişey alt tarafları sanki katlı gibi lütfen cevap:KK43:

Bu tekniğe duz skar diyorlar
benim ameliyatımda bu teknikle yapıldı
ama ben bir ay kadar önce tekrar alttaki potluklardan rahatsız olduğum icin ameliyat oldum
şimdi daha iyi...yani şekil olarak
...buyukluk ne kadardı bilemiyorum ama.. sanırım biraz beklemen gerekecek...şimdilik tasalanma..zamanla duzelecek ve son şeklini alacak...şimdilik birşey söylemek cok doğru olmaz....sadece biraz sabır....sağlıkla kal...

teşekkürler canım umarım biran önce geçer tekrar bir operasyon geçirmek zorunda kalmam inşallah.mehtap arkadaşım ben hem karın germe hem göğüs ameliyatı oldum göğüs ameliyatı olduğumu hiç inan hiç anlamadım asla acı duymadım bukadar olmaz yani ama karın germe için aynı şeyi söyleyemem o biraz telef etti beni meme amelytlarından hiç korkmayın derim ben.

Arkadaşlar konuyu biraz daha açar mısınız? Bende o teknikle ameliyat olucam ama benimde aklıma çok takıldı göğüs altından da açılırsa daha rahat toplanır göğüs ama eğer açılmayıp tek iz olarak açılırsa deri fazlaları falan nereye gidicekler ki tabi ki potluk olur yani kafam karıştı benim ya bende o teknikle olucam çok mu kötü oluyo??

burcu cevabın ıcın sagolll bu arada ozeldemı amelıyat oldun ben capada olucam nısan arkadasımızın basına gelenlerı okuyunca korkrum bırazzzz

zeynepcim bende cumartesi günü saat 14 gibi sadullah beye gittim.

p.tesi ameliyat oldum ona.

su an sanki gögüslerim eski halinden daha büyük ama diklestirilmis gibi.
tabii ki sislik var ve bandajli..
ameliyatimi medilife capa da yapti. 4 saat sürdü. ameliyatin ilk günü ayaga kalkamadim. 2 defa wc haric dolasmaya kalktigimda gözlerim karardi..ayakta duramadim.

gögüs kücültme ameliyati cok hafife alinacak .. öyle agrisiz sizisiz bir ameliyat deil.
böyle düsünürseniz hayal kirikligi yasamaniz kacinilmaz :)

Son düzenleme:
burcu cevabın ıcın sagol bu arada ozeldemı amelıyat oldun ben capada olucam nısan arkadasımızın basına gelenlerı okuyunca korkrum bırazzzz

valla ben kendi adıma yaşadıklarımı anlattım,herkesde aynı şekilde yaşanacak diye bişey yok herkesin bünyesi farklı ameliyatlara gösterdiğimiz tepkilerde farklı olur elbette,benim göğüs ameliyatım çok şükür rahat geçti açıkçası böyle ummuyordum ağrım hiç olmadı hala da hiç ağrı yok tam 8.günüm olucak bugün tıp fak. de oldum çok memnun kaldım diyebilirim,ama dediğim gibi herkesin yaşadıkları farklı olabilir,şu bir gerçek ki doktorlar söylüyo bunu en ağrılı estetik operasyon karın germe hakketten de doğruymuş,ama geçiyo zamanla....

ameliyatimi medilife capa da yapti. 4 saat sürdü. ameliyatin ilk günü ayaga kalkamadim. 2 defa wc haric dolasmaya kalktigimda gözlerim karardi..ayakta duramadim.

gögüs kücültme ameliyati cok hafife alinacak .. öyle agrisiz sizisiz bir ameliyat deil.

Canım merhaba çok geçmiş olsun senin gittiğini sekreter kızdan öğrendim bende
benim randevum biraz daha geç saatteydi geldiğini ve gittiğini biliyorum sadece ama sana nasıl ulaşırım diye de çok düşündüm açıkçası ya bende tedirgin oldum şimdi çok mu zorlandın canım ya çok çok geçmiş olsun:KK43: ama neden o kadar şiş oldu ki acaba ya
tamam şiş olsun da ama eskisinden büyük hali de tuhaf değil miymiş tatlım ya:sinifsinif:

ya tatlım peki şimdi nasılsın bugün? ben çok fazla dinlenemeden işe başlıycam çünkü.
acaba yapabilir miyim diye merak ediyorum 15 nisan perşembe 15:00 da ameliyat olucam pazartesi de işe başlıycam yapabilir miyim acaba dediğin kadar ağrım olucaksa yapamam herhalde dimi off:) çok soru sordum da kusuruma bakma ya bende olup kurtulmaktan başka bişi düşünmüyorum. bana da çok küçültmiycem öyle abartı küçük olmayacak dedi
ama ben küçük istiyorum ya büyük olmasın eyvahedigeldismileolumunekankayizsmile

zeynepcim cok stres olma tatlim..
bugün 3ncü günüm ve kalkip kuaföre bilem gittim :))

isin cok agir deilse .. ve bünyen cok zayif deilse bence gayet mümkünn calisman.

kiz sen nasil sordun beni?? :))
haftaya sargilarimi aldirmaya gitcem. istersen gell hem bakarsin :)

zeynepcim cok stres olma tatlim..
bugün 3ncü günüm ve kalkip kuaföre bilem gittim :))

isin cok agir deilse .. ve bünyen cok zayif deilse bence gayet mümkünn calisman.

kiz sen nasil sordun beni?? :))
haftaya sargilarimi aldirmaya gitcem. istersen gell hem bakarsin :)

aaa çok iiymiş ya çok sevindim senin adına kuaför falan rahatlatmıştır senibayanssulusmile işim masa başı işi ağır değil tabi ki ama yollar kötü şartlar çetinzemuszemus

ya sekreter kızla konuşuyodum (adını unuttum:KK43: sorry) tanıdığım biri gelicekti dedim bugün randevusu vardı dedim. yurtdışından bi hastamız geldi bugün diyince anladım senin olduğunu:) yani ürettim sensindir die:eek:

ya aslında çok ii olurda ben çalışıyorum ya nasıl gelicem ki? hiç gördün mü sen göğüslerini? o kadar çok soru varki aklımda hangisini sorsam bilemedim:) mafoldumben

zeynepcim ben gögüslerimi henüz görmedim..
nasil olduklarini merak etmekle birlikte.. hayal kirikligi yasamaktan cok korkuyorum.
su an gögüslerim oldukca dik .. ama büyük.
80 C sütyen kullaniyorum..umarim sislikler inince B ye düser.
ne sormak istiyorsan sorabilirsin canim. birbirimize yardim icin burdayiz.

bu arada öncedende 80 C-D arasi kullaniyordum.ama cok sarkikti..

ameliyat olanlar: gögüslerinizin sisligi ne kadar zamanda indi ve kac beden kücüldü?

zeynepcim ben gögüslerimi henüz görmedim..
nasil olduklarini merak etmekle birlikte.. hayal kirikligi yasamaktan cok korkuyorum.
su an gögüslerim oldukca dik .. ama büyük.
80 C sütyen kullaniyorum..umarim sislikler inince B ye düser.
ne sormak istiyorsan sorabilirsin canim. birbirimize yardim icin burdayiz.

bu arada öncedende 80 C-D arasi kullaniyordum.ama cok sarkikti..

ameliyat olanlar: gögüslerinizin sisligi ne kadar zamanda indi ve kac beden kücüldü?

Canım ya çok teşekkür ederim ben çok küçülmesini istiyorum benim de sarkık ama ben küçük istiyorum yani ameliyattan sonra da aynı şekilde sütyen kullanırsam deliririm diye düşünüyorum hayal kırıklığı yaşamazsın umarım tatlım iyi düşün iyi olsun benden alsın bi yarım kilo 1 kilo falan her birinden:KK70::KK70::KK70: anca öyle mutlu olurum yani:)

Arkadaslar merhaba ben mayis ayi icin turkiyeden iki doktorla randevu ayarladim zaten ama esimin icini rahatlatmak birazda fikir sahibi olmak icin burdada bir plastik cerraha gitttik (bu arada burasi dedigim yer Ingiltere oluyor) niyetim ingiltrede ameliyat olmak degil ama doktorun dedikleri beni biraz uzdu gerci suprizde olmadi aslinda derimin siki olmadigini esneyince nekadar spordayapsan eski haline yaklasmadigini biliyorum ama yinede baskasinin ozelliklede bir uzmanin agzindan duymak beni uzdu. Neyse sadete gelelim doktor mukemmel bir gogsun olamaz dedi mukemmel olmiyacgini az cok biliyordum zaten ama benim cilt yapima benzer, gogus buyuklugu benimkine yakin bir bayanin ameliyat sonrasi resimlerini gorunce ameliyat olma istedigim biraz kacti acikcasi. doktorun dedigi derim cok sarkik oldugu icin (ben hamilelikte 30 un uzerinde kilo aldim ve bu kilolari kaybedince goguslerim , hatta koltuk altima dogru genisleyen deri toparlanmadi sarkti ) gogsun ust tarafinda bulunan deriye dokunulmuyor asagiya dogru cekiliyor alttaki fazla deri aliniyor o yuzden ustler cok toparlanmaz arti goguslerim buyuk oldugu icin (32 FF) hernekarad kucultulsede cok yukari kaldirilamaz yani simdiye gore daha kucuk ve daha az sarkik ve izli bir gogusum olacak eminim yinede simdili hallerinden daha iyi olurlar ama cokta cekici olacaklarini zannetmiyorum. ameliyat olan arkadaslardan gogusleri benim kadar buyuk olup ve sarkik ! sonuctan memnun olan varmi?

sopjay,içini çok karartmışsın.....görsellikte çok önemli ama o ağırlıklarla yaşama ne kadar zordur bunu en iyi taşıyan bilir.sen de kurtulmak istemezmisin? daha hafif olmayı?ben türk doktorlarına daha çok güven duyulması gerektiğini savunuyorum.inşallah buradaki doktorlar sana daha hoş görünen göğüsler vaad ederler ve seni daha çok rahatlatırlar.inşallah hayalindeki göğüslere kavuşursun.....

X