Göğüs dikleştirmeli protez revizyon süreci

blackwolfsia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
27
25
27
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 sene önce olduğum kas zari alti dikleştirmeli protez sürecimde göğsüme iyi bakmadığım için ( spor ve yuz ustu uyuma) sarkma ve kayma oldu koltuk altıma doğru. Forumda yeterli bilgi bulamadım.bu ameliyatı olmak isteyenlere ışık olması açısından bu başlığı açıyorum günden güne haftadan haftaya süreci sizinle paylaşacağım eksiksiz . 14 kasım ameliyat tarihim .

-15 kasim/
Bugun 2. Gunum. Sedasyonla oldum. ters T seklinde ve gogus ucu da dahil olmak uzere kesi uygulandi diklestirme icin tekrar .Asla korkmayin bu ameliyattan Ilk ameliyattaki aciyla alakasi yok. Ameliyat olduktan sonra kalktim eve gittim ne agri ne sizi . Sadece hafif hafif sizliyor o da normal okadar kesilip bicildik tekrar.

-19kasim/
6.gunden selamlar sanki hic ameliyat olmamis gbiyim ne morluk var ne odem. Her sey yolunda . Dr 1. Aydan sonra destekli sutyen kullanmam gerektigini soyledi derim çok esnek oldugu icin.

-4aralık/
Eskisine gore çok daha iyi. Full destekli sutyen takiyorum hic cikarmadim

-19 aralik /
Dokununca yumusacik bir protezim var saka gibi herkes sok oluyor 😂

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 sene önce olduğum dikleştirmeli protez sürecimde göğsüme iyi bakmadığım için sarkma ve kayma oldu koltuk altıma doğru. Forumda yeterli bilgi bulamadım.bu ameliyatı olmak isteyenlere ışık olması açısından bu başlığı açıyorum günden güne haftadan haftaya süreci sizinle paylaşacağım eksiksiz . 14 kasım ameliyat tarihim .
Merhaba canım iki yıl önce bende ameliyat oldum kas üstü 21 Kasım'da bnmde revizyon islemim var t kesi diklestirme ama protez değişmeyecek kayma bende de mevcut ama Dr yok olamaz biz onu cebe yerlestirdik diyor 😒 haberleselim lutfrn

Merhaba canım iki yıl önce bende ameliyat oldum kas üstü 21 Kasım'da bnmde revizyon islemim var t kesi diklestirme ama protez değişmeyecek kayma bende de mevcut ama Dr yok olamaz biz onu cebe yerlestirdik diyor 😒 haberleselim lutfrn
Ben revizyon oldum dün. Bende de T kesi oldu ve protez degismedi . Ilk ameliyatin agri seviyesi 9 sa buu ameliyatin 2 bile degil. Sedasyonla oldum ne agrim var ne sizim ameliyattan 10 dk sonra eve gittim o derece. Ben çok korkmustum ayni aciyi tekrar yasayacagim diye. Simdi silikon band aldim yaralar iyilesince onu hic cikartmicam 1 senede iyilesiyor zaten. Umarim tekrar sarkma olmaz da butun emekler bosuna gitmez

Ben revizyon oldum dün. Bende de T kesi oldu ve protez degismedi . Ilk ameliyatin agri seviyesi 9 sa buu ameliyatin 2 bile degil. Sedasyonla oldum ne agrim var ne sizim ameliyattan 10 dk sonra eve gittim o derece. Ben çok korkmustum ayni aciyi tekrar yasayacagim diye. Simdi silikon band aldim yaralar iyilesince onu hic cikartmicam 1 senede iyilesiyor zaten. Umarim tekrar sarkma olmaz da butun emekler bosuna gitmez
Geçmiş olsun canım bnde 21 pazartesi olucam bnm kas ustuytu 355 CC seninki nasıldı fiyat neydi

Selam çok geçmiş olsun aynı gün ameliyat olmuşuz benimde geçen yıl kas altı protez işlemim için meme ucum aşağıda kaldığından revizyon işlemi yapıldı doktorum protezde biraz yukarıda kaldığından azıcık aşağı aldı. Sorum şu açtın sanırım korseyi sende de yer yer farklı şişlikler var mı meme uçların fırlayacak gibi mi duruyor keza bende öyle umarım düzelir bu senin şu anki görüntün nasıl paylaşabilir misin ?

Bende 16 Kasım'da revizyon ameliyatı oldum. 5 ay önce 300 cc uhp dual plane kas altı protez takılmıştı. Benim revizyon sebebim anatomik ama bende dikkat etmedim.
Bu sefer asla aynı hataları yapmayacağım. Hepimize geçmiş olsun

Bende 16 Kasım'da revizyon ameliyatı oldum. 5 ay önce 300 cc uhp dual plane kas altı protez takılmıştı. Benim revizyon sebebim anatomik ama bende dikkat etmedim.
Bu sefer asla aynı hataları yapmayacağım. Hepimize geçmiş olsun
Merhaba neye dikkat etmek gerekiyor acaba

Merhaba neye dikkat etmek gerekiyor acaba
Bende dikleştirme yoktu bunun için bir şey diyemem ama protez için şunları söyleyebilirim.
İtme, çekme, ağır kaldırma, yüksek bir yere uzanma gibi göğüs kaslarını çalıştıracak işlerde kendinizi kısıtlayın ve çok dikkatli olun. Doktorunuz ne derse harfiyen uyun, benim yaptığımı yapmayın.

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 sene önce olduğum kas zari alti dikleştirmeli protez sürecimde göğsüme iyi bakmadığım için ( spor ve yuz ustu uyuma) sarkma ve kayma oldu koltuk altıma doğru. Forumda yeterli bilgi bulamadım.bu ameliyatı olmak isteyenlere ışık olması açısından bu başlığı açıyorum günden güne haftadan haftaya süreci sizinle paylaşacağım eksiksiz . 14 kasım ameliyat tarihim .

-15 kasim/
Bugun 2. Gunum. Sedasyonla oldum. ters T seklinde ve gogus ucu da dahil olmak uzere kesi uygulandi diklestirme icin tekrar .Asla korkmayin bu ameliyattan Ilk ameliyattaki aciyla alakasi yok. Ameliyat olduktan sonra kalktim eve gittim ne agri ne sizi . Sadece hafif hafif sizliyor o da normal okadar kesilip bicildik tekrar.

-19kasim/
6.gunden selamlar sanki hic ameliyat olmamis gbiyim ne morluk var ne odem. Her sey yolunda . Dr 1. Aydan sonra destekli sutyen kullanmam gerektigini soyledi derim çok esnek oldugu icin.

-4aralık/
Eskisine gore çok daha iyi. Full destekli sutyen takiyorum hic cikarmadim

-19 aralik /
Dokununca yumusacik bir protezim var saka gibi herkes sok oluyor 😂
Merhabalar konunun üstünden çok zaman geçmiş umarım herşey yolundadır sizin için şuan bende tekrar bir dikleştirme olacağım memeler sarktı tekar şuan nasıl olduğunuzu sormak istedim dikişler kalınlaşıyormu yani daha belirginmi iyileşme süresi nasıl geçti

X