Gıybetsiz bir hayat..

Cute2019

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2012
865
1.760
Artık kimse hakkında ne konusmak ne de yorum yapmak istemiyorum ama bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum..Ne yapmalıyım hanımlar? İç huzur diye birşey kalmıyor yaptığım ibadetler hep boşa gidiyormuş gibi bir his..Bu durum beni çok üzüyor.Ben ve benim gibi pisman olan tövbe eden arkadaşlar için dua edin ne olur..

Gıybet.. çok haklısınız :/ ben birara gıybet olduğunda yanımdakileri güzellikle susturuyordum konuyu değiştiriyordum yada o ortamdan o anda cıkıyordum ama şeytan öylee kii insanlar birşey konuşmadan duramıyor ve bazen duymak zorunda kalıyorsun.. bol bol estagfurullah cekmek lazım sanırım Allah yardımcımız olsun

A
Gıybet.. çok haklısınız :/ ben birara gıybet olduğunda yanımdakileri güzellikle susturuyordum konuyu değiştiriyordum yada o ortamdan o anda cıkıyordum ama şeytan öylee kii insanlar birşey konuşmadan duramıyor ve bazen duymak zorunda kalıyorsun.. bol bol estagfurullah cekmek lazım sanırım Allah yardımcımız olsun
Amiiin Allah yardımcımız olsun isimiz cok zor gercekten

amin ins bende konusmak istemiyorum kimse hakkinda. kimseyle görüşmemek gerekiyor sanirim. hep iyi faydali seylerden konusmak istiyorum aslinda , ne iyi olur oyle olabilsek.
Aynen dediginiz gibi gıybetten uzak durmak icin kimseyle konusup gorusmemek gerekiyor o da cok zor bi durum Allah yardimcimiz olsun insallah

Gıybet yapmasak bile illa konuşulanları duyuyoruz.insanlar hakkında yorum yapmayı sevmem. Kimseyle görüşmemek lazım. Susuyorum böyle durumlarda.

Kızlar Senai Demirci'nin söz yangını die bir eseri var gıybet üzerine Biraz dili ağır ama kesinlikle okuyun insan kendisine çeki düzen veriyor iş ortamında mecbur maruz kalıyoruz dikkat etmeye çalısıorm ve her kendimi gıybetin içinde bulduğumda bu kitaba sarılıyorum vaktiniz varsa alın ve okuyun derim

X