Geri Dönüşüm Gündeliği

Herşey mükemmel bir düzende ilerliyor. Bol bol keyif alacağım şeyler ilgilenip zihnimi devre dışı bırakıyorum. ve kendime hakim oldukça duygularıma, düşüncelerime hayat daha keyifli hale geliyor. Bir haftadır mantra yazmaya başladım :

"Bugün daha mükemmel bizi yaratıyoruz."

Dr.Turhan Güldaş'ın tavsiyesidir. Bir sayfa yazıyorum ben bazen yarım sayfa. Youtube videolarına bakabilirsiniz. Hoşuma gitti. Yazdıkça daha çok umut ediyorum. Çok güzel şeyler oluyor arada can sıkan şeylerde oluyor ama öyle bir sonla leyhime evriliyor ki herşey. Kendime sormadan edemiyorum :

-Bundan daha iyi nasıl olur, diye.

Şükürler olsun.

"Bugün bizim için çok güzel bir mucize yaratıyorum." Mantrası da benim çok hoşuma gitmişti. Daha başlayamadım. Yine de herşey çok güzel gidiyor.

Bundan daha iyi nasıl olur? Umut ederek, üzerimizde düzenli çalışarak yeni bir "biz" yaratıyoruz. Hem bedenen hem zihnen aslında. Dün bir doktorun videosunu izledim. Hızlı göz hareketleriyle zihni susturma diye. 5 dakika yaptım öyle iyi geldi ki.

Zihin konuşmaya ve sizi karartmaya başladığında; gözlerinizi sağa sola, yukarı aşağı oynatarak dikkatinizi başka şeye veriyorsunuz ve geveze zihin yok oluyor :KK6:

Sen mi büyüksün ben mi uleen! Ben büyüğüm bennnnnnnnnn Yaşar Usta! Ay pardon bu başka replikti :ıslık:

Öhömmm. Öhömmm. Velev ki mutluyuz be sözlük. Derdimiz kendimiziz. Canım kendimi çok seviyorum. Bugün izin paramı da aldım. Hem eğlence hem şan dersi ücretim çıktı hobaaaa! Dün işe gelirken o yağmurun üzerine sokakta kırmızı kalpli bir balon gördüm. Size anlatamam öyle tatlı ve güzel geldi ki. Daha çok an'da kaldığımı fark ettim mesela. Daha çok gözlüyorum çevremi. Şikayetten işleyen kimseye, acıdan beslenmesine izin veremiyorum. Bu sanırım biraz kötü. Çünkü benim bakış açım değiştiyse herkes bunu yapabilir. Kimse kendine zulmetmesin istiyorum. Ve enteresan olan bakış açım değiştikçe herkesle uyumlu, pamuk gibi bir insan haline dönüyorum.

İnsanlar değişir hemşireler. Ama bu güçlü bir irade istiyor. İnsanlar arıyor, güzel şeyler söylüyorlar kötü söyleyen de var elbet ama hepsini kabul ediyorum sevgiyle. İnanın dışarda hiçbirşey yok. Herşey bakış açımızda ve bizde. O insanı kötü, pis, şerefsiz yapan bizleriz. Bizi sinirlendiren, öfkelendiren şey yargılarımız.

-İnsanlar iyi olmalıdır
-Erkekler değer vermelidir. Hep sevdiğini söylemeli ve süpriz yapmalıdır.
-Çocuk dediğin söz dinlemelidir vs.

Ama maalesef hayat böyle işlemiyor. Sorular sorun, gerçekten neye ihtiyacınız var? İstediğiniz ve arzu ettiğiniz nedir? Kimden katkı alabilirsiniz? Kime katkı olabilirsiniz? Mutlu yahut iyi değilseniz bir başkasını mutlu etmeye çalışın. Hergün " daha iyiye" gitisn diye bişeyler yapın.

Yarın, bugünle var oluyor.
Düşünün yarını nasıl inşa ediyorsunuz? Ne konuşuyor, neleri düşünüyorsunuz?

-Hayat çok boktan.
-Ölsem keşke anlamı yok hayatın!
-Yalnız ölücem!
-Herkes şerefsiz!
-Bütün akrabalarım pislik ve kıskanç!
-İş arkadaşlarım tam bir çakal!

Böyle mi yaratıyorsunuz yarını?
Bütün bu etiketlerin aslında sizinle ilgili olduğunu biliyor musunuz peki?
Gerçek, bunlar size mi ait? O halde neyi ve neleri temizlemeniz gerekiyor?

Her nerede, hangi zaman ve mekanda hayatı boktan, yaşanılmaz, insanları ciğeri beş para etmez pislik olarak etiketleyip yaftalayıp bunu kendi gerçeğiniz yaptıysanız var olan herşeyi şuan, tam olarak "şimdi" godzilyon kez yaratımını yakıp, yıkıp iptal edelim mi? EVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTT!

Şifa olsun!

Bu hafta içinde yaşadığım aksaklıklar ilginç bir şekilde leyhime döndü. Dün mesela bir ayakkabı aldım, topuk kısmı resmen ezildi 1 saat bile giymedim gerçi yürüdüğüm yol taş topraktı..Ama ayaklarım o 1 satte mahvoldu küçük geldi. Bugün götürdüm ayakkabıyı. Bir yandan da internetten iade işlemlerine bakıyorum herkes şikayet etmiş falan iade değşim yapmıyolar diye. Ama dedim bir yolu vardır mutlaka. Gittim mağazaya satış elemanı öyle tatlı ki, nasılsın dedim güldü, dedim böyleyken böyle çorabımı çıkardım ayaklarımın halini gösterdim. Çok beğenerek aldım ama hem küçük geldi hem de touğu görüyorsun dedim. Çocuk acıdı halime. Normalde kullanılan ürünlerde değişim yapmıyoruz müdür görse izin vermez ama ben halledicem dedi. Halleti de yenisini verdi çıktım. Sonra bi mağazaya girdim bi ürün aldım, kız size kart çıkaralım dedi, peki dedim. Kartı çıkarttım sonra küçük bir hediye paketi yaptı "bu hoşgeldin hediyeniz" dedi. Aldım onu da. Başka mağazaya geçtim bayıla bayıla bir fular beğendim. 30 TL dedim çok ama. Sonra diğer ürünlere bakınca 9,99 etiketi gördüm annnemmmmm dedim. Farklı bir renk ama nasıl güzel. Hemen koştum kasaya, aldım çıktım :KK6:

Bu arada işle ilgili yaklaşık 10 adet işlemi yanlış yapmışım. Ama nasıl dua ediyorum ve soruyorum " düzelmesi için neler mümkün" " bunu nasıl çözebilirim" vs. Ne oldu bilin bakalım? O 10 işlem, müşteriye gitmeden sistemden geri döndü. Bundan çok daha iyi nasıl olur ve ben nasıl bu kadar şanslı oldum :KK71:

Sorularla yaşamak dedikleri ne demek şuan daha iyi anlıyorum. Zihni dinlesen öyle çok suçlayacak k seni çünkü. Oh be! Bin şükür bugünüme. Bir de bugün satın alma bi hediye bırakmış masama özel bi ajanda yapılmış, sen kullanırsın dedi. Ay ben mutlu olmiyim de kim olsunnnn :KK53:

Senı seviyorum canım kendim. Seni çok seviyorum!
Birlikte çok daha iyi bizi yaratacağız!

Sevgiyle.

Gülerek yazıyorum şuan bu satırları...

Az önce bi telefon konuşması yaptı arkadaş, satın alma uzmanımızı özlemiş beni arasın demiş bi müşteri. Biz de geyik yapıyoruz " vay be adamı özlüyorlar" diye. Dedim bizi kim özlüyor acaba :ıslık: Tak whatsapptan mesaj geldi:

-Abla kız çok özledim seni :halay:

Yemin ediyorum dakika geçmedi aradan.. Ne diyoruz bundan daha iyi nasıl olur?

Şebek gibi gülüyorum şuan ahahhahaha. Hayat çok basit ya. Can verip gideceğiz nihayetinde. Bu sebeple keyifli ve değerli hale getirmek elimizde. An'da kalalım.. Mantralarımı yazmaya da devam ediyorum. Çok iyi hissediyorum kendimi. Öğlenleri cafeye iniyorum takıyorum kulaklığı yazıyorum. Yazıyorum. Oh! Artık nefes aldığımı hissediyorum ama yoğun zamanlar. Buna da şükür. Seni seviyorum canım kendim. Daha iyi "bizi" birlikte var etmek mümkün.

Başkalarına gösterdiğiniz özeni kendinize de gösterin.
Sevgiyle kalın. Ve lütfen kendinize haksızlık etmeyin.

Gülerek yazıyorum şuan bu satırları...

Az önce bi telefon konuşması yaptı arkadaş, satın alma uzmanımızı özlemiş beni arasın demiş bi müşteri. Biz de geyik yapıyoruz " vay be adamı özlüyorlar" diye. Dedim bizi kim özlüyor acaba :ıslık: Tak whatsapptan mesaj geldi:

-Abla kız çok özledim seni :halay:

Yemin ediyorum dakika geçmedi aradan.. Ne diyoruz bundan daha iyi nasıl olur?

Şebek gibi gülüyorum şuan ahahhahaha. Hayat çok basit ya. Can verip gideceğiz nihayetinde. Bu sebeple keyifli ve değerli hale getirmek elimizde. An'da kalalım.. Mantralarımı yazmaya da devam ediyorum. Çok iyi hissediyorum kendimi. Öğlenleri cafeye iniyorum takıyorum kulaklığı yazıyorum. Yazıyorum. Oh! Artık nefes aldığımı hissediyorum ama yoğun zamanlar. Buna da şükür. Seni seviyorum canım kendim. Daha iyi "bizi" birlikte var etmek mümkün.

Başkalarına gösterdiğiniz özeni kendinize de gösterin.
Sevgiyle kalın. Ve lütfen kendinize haksızlık etmeyin.
Bildirimi görünce içimden uzun zamandır görmediğim bi arkadaşım yazmış gibi hissettim diye düşünüyodum ahshahshah.Okunmaya değer yazıları bulmak kolay değil yokluğunuz hissediliyor buralarda.
Mantra yazma konusu beni çok çekti, eskiden kendime aldığım bi ajandam vardı sayfaları bomboş görünüşe göre yazılması için vakti geldi.Hele bu ara tez sunum stresimle boğuşurken anda kalmakla alakalı güzel mantraları bulup yazmaya başlamalı.Önerileriniz,tavsiyeleriniz varsa bu gözler okumaya hazır.:KK15:Sevgiler

Tez
Bildirimi görünce içimden uzun zamandır görmediğim bi arkadaşım yazmış gibi hissettim diye düşünüyodum ahshahshah.Okunmaya değer yazıları bulmak kolay değil yokluğunuz hissediliyor buralarda.
Mantra yazma konusu beni çok çekti, eskiden kendime aldığım bi ajandam vardı sayfaları bomboş görünüşe göre yazılması için vakti geldi.Hele bu ara tez sunum stresimle boğuşurken anda kalmakla alakalı güzel mantraları bulup yazmaya başlamalı.Önerileriniz,tavsiyeleriniz varsa bu gözler okumaya hazır.:KK15:Sevgiler

Çok teşekkür ederim öncelikle çok mutlu oldum yazdıklarınıza :KK6:

"SÖZ UÇAR, YAZI KALIR" mantığıyla birlikte hareket edince ve özellikle uyku öncesi yapılan meditasyon veya imajinasyonlar oldukça etkili ve kuvvetli. Tezinizin kolaylıkla ve keyifle tamamlanabilmesi için neler mümkün?

Yazacağınız yahut bir tekerleme misali söyleyeceğiniz mantra kendinize has ve size iyi gelecek bişey olsun. Bir de "başarı, mutluluk, zenginlik, sağlık" bu kelimeleri gün içinde sık sık tekrar edin lütfen. Evde, işte 3-5 tane ajandam var. Birine iyi gelen şeyleri yazıyorum, diğerine rüyaları, ikisine mantraları. 1 yıl içinde güzel bir dönüşüm yakaladım. Ki en güzeli dün yaşadığımdı. Babam mizaç olarak çok sert bir adam. Üşüttü baya neyse sıcak havlu koyuyorum sırtına, portak sık ilaç ver derken. Dün işten sonra eve geçtim kardeşlerim de evde. İçeri girdim babam yatakta;

-Oooo en iyi arkadaşım gelmiş dedi.

Bu o kadar değerli ve kıymetli ki benim için tarifi yok mutluluğumun. Annem geldi sarıldı, dualar etti. Bin şükür bu günüme. Ablama da access yaptım bi baktım mışıl mışıl uyuyor. Gerçekten bundan çok daha iyi nasıl olur?

Bundan sonra keyif almayı, huzuru ve mutluluğu seçiyorum. Yarın akşam konser var, epey yoğun bir hafta geçti umarım yarın hayallerimin ötesinde güzellikte geçer. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Öpüyorum hepinizi .

Merhaba.

Mis gibi orta şekerli kahvemi yaptım, ceylan gözlerime bakıp " ne güzelsin beee" dedikten sonra oturdum klavye başına. İki gün önce hoş olmayan bir şey yaşadım. Çokça sorguladım kendimi. Eksiği bulamadım. Aklımda görüşmek istediğim iki kişi vardı. Doğru zaman buymuş diyerek randevu aldım ikisinden de. Hayatıma katkı sağlayacaklarını umuyorum. Kendimi kötü hissetmiyorum açıkçası. Ama ortada bir sorun var. Yalnızca bazı şeyleri neden iyiyken bozmaya çalışıyorum bilmiyorum. Niyetine girdim bu işi çözümlicem hemşirelerim.

Mantra yazımına devam ediyorum. Youtubedan " his yüklemesi" adında videolar var. Dün uyumadan yaptım çok dingin uyudum. Bir de cildimde muazzam düzelme var . Bundan daha iyi nasıl olur?

Herşeyin mümkün olduğu anlar.. Çok minnet edip az sızlandığım zamanlar artık. Ama biliyorum ki potansiyelim bunun çok daha ötesinde. Ve gün gelecek sadece KK değil çok daha ötesinde insanın hayatına dokunuyor olacağım. En azından şuan bunu seçiyorum.

Ben ve bedenim hangi koşul ve ortamda daha keyifli ve mutlu olurdu? Evren lütfen bana göster.
Gelsin bakalım biz de seçelim. Sevgiler herkese.

Duygularınız Olgulara Uygun Olsun:

“Kendi başına iyi ya da kötü olan bir şey yoktur, bunu düşüncelerimiz yapar.” WILLIAM SHAKESPEARE

Shakespeare’in saptamış olduğu gibi, koşullar kendi başlarına iyi ya da kötü değildir. Bu, nasıl yorumladığınıza bağlıdır. O
nedenle, duygularınızın duruma uygun olabilmesi için olan biteni kendinize çok iyi tarif etmeniz gerekir. Tarifinizi abartırsanız, duygularınızı ve belki çıkaracağınız sonuçlan da abartırsınız. Çizimleriniz aşırı olumsuzsa görünümünüz de öyle olacaktır. Duygularınızın olgulara uygun olmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bir şey olduğunda derhal düşüncelerinizin kesinliğini sınamak için kendinize şunu sorun: “Bu doğru mu?” Önünüzde bir fatura yığını duruyor ve siz de “Bunları ödeyebilmek için yüz yıl çalışmam lazım” diye düşünüyorsanız, kendinize bunun doğru olup olmadığını sorun. Eğer doğru değilse (aşırı ifadeler nadiren doğrudur), bu kez kendinize şunu sorun: “Doğru olan hangisi?” Kesin olun. O zaman, belki de bütün bu borçlan ödemenin ancak üç ayınızı alacağını göreceksiniz. Şimdi, felaket tellallığı yapmak yerine durumu doğru değerlendirmiş bulunuyorsunuz.

"Sözlü Dövüş Sanatı.Tongue Fu"

Lütfen bu kitabı temin edin. Bolca örnek alıştırma var içinde.
merhaba bende aldım bu kitabı ama başlarda bıraktım okuyayım onu sağolun

Hanım merhabalar. Ben bugün kendi adıma hayal ettiğim eğitimi almayı seçtim ve ödememi yaptım. Şükürler olsun. Önümüzdeki 1 ay yoğun ve keyifli bir eğitim süreci beni bekliyor. Bana ve bütüne katkısı neler olacak her birlikte göreceğiz. Bugün telefonum çokça çaldı ve öyle mutluyum ki birilerine yardımcı olabildiğim için. Bundan daha iyi nasıl olur şükürler olsunnnn :KK71:

Ya şuan ağlamak istiyorumm.. Bunları yazarken kuzenim aradı. Bişey sordu cevapladım öyle dua etti ki . Ben nasıl bu kadar şanslı oldum? Ohhhhh be! Hayatını dönüştürmeyi seçenlere selamlar olsun.

Ve bilin ki kaderinde iyileşmek olan hasta doğru doktoru, kitabı, insanı / şifacısını bulacaktır.

Hanım merhabalar. Ben bugün kendi adıma hayal ettiğim eğitimi almayı seçtim ve ödememi yaptım. Şükürler olsun. Önümüzdeki 1 ay yoğun ve keyifli bir eğitim süreci beni bekliyor. Bana ve bütüne katkısı neler olacak her birlikte göreceğiz. Bugün telefonum çokça çaldı ve öyle mutluyum ki birilerine yardımcı olabildiğim için. Bundan daha iyi nasıl olur şükürler olsunnnn :KK71:

Ya şuan ağlamak istiyorumm.. Bunları yazarken kuzenim aradı. Bişey sordu cevapladım öyle dua etti ki . Ben nasıl bu kadar şanslı oldum? Ohhhhh be! Hayatını dönüştürmeyi seçenlere selamlar olsun.

Ve bilin ki kaderinde iyileşmek olan hasta doğru doktoru, kitabı, insanı / şifacısını bulacaktır.
hangi eğitimi aldığınızı sorabilir miyim rica etsem

hangi eğitimi aldığınızı sorabilir miyim rica etsem

Theta healing. 3 kur halinde. Basic Dna-İleri seviye ve derin kazma olmak üzere 3 kur halinde olacak. Dilerim kendime ve bütüne katkı olur. Şubat sonu eğitim bitmiş olacak. Yıllık iznimi de ayarladım. Heyecanla bekliyorum haftaya cuma günü başlayacak.

Theta healing. 3 kur halinde. Basic Dna-İleri seviye ve derin kazma olmak üzere 3 kur halinde olacak. Dilerim kendime ve bütüne katkı olur. Şubat sonu eğitim bitmiş olacak. Yıllık iznimi de ayarladım. Heyecanla bekliyorum haftaya cuma günü başlayacak.
hayırlı olsun bende kişisel gelişime çok meraklıyım ama kitap okumak dışında pek bişi yapmıyorum bi de uygulamaya geçmeye çalışıyorum tabi ancak üç gün iyiysem sonra eski tas eski hamam oluyorum önerebileceğiniz şurdan başlayabilirsin diyebileceğiniz kitap ya da başka bir öneriniz varsa memnuniyetle alırım teşekkür ederim

hayırlı olsun bende kişisel gelişime çok meraklıyım ama kitap okumak dışında pek bişi yapmıyorum bi de uygulamaya geçmeye çalışıyorum tabi ancak üç gün iyiysem sonra eski tas eski hamam oluyorum önerebileceğiniz şurdan başlayabilirsin diyebileceğiniz kitap ya da başka bir öneriniz varsa memnuniyetle alırım teşekkür ederim

" Bilinçaltının gücü " kitabını ve " access bars" videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Ebru Dilek Tarımcan- Tuğba Oksal-Recep Özer videolarını fırsat buldukça izlemeye gayret ediyorum. Yolumuz uzun. Bu yaşımıza kadar belli bir düşünce ve eylemde bulunuyoruz. Bunun değişmesi için zaman ve emek gerekiyor. Kendimizi kodlamayı öğreniyoruz aslında.

*Negatif hiçbir şeyi dillendirmemeyi seçin.
*Karşınıza çıkan olumsuz tüm insanlara " ilginç bakış açısı" olarak görüp kişiselleştirmezseniz hayat daha kolay bir hale gelebilir. Hepsi birer seçim aslında. Kötü hissettiğimiz anlarda olacak pekala. Buna da gönüllü ve izinli olmalıyız. *Mantraları da tavsiye ederim. Herşey yolunda, bugün daha mükemmel bizi yaratıyoruz, güç bende, bolluk ve bereket içerisindeyim vs. Size ne iyi gelecekse onu yazın. Her gün. Israrla yazın. Güzel şeylere bakın. İmajine edin, o hissi yaşayın ( neyi yaşamayı seçiyorsanız)..

Kendi gerçekliğini görmenin, kabul etmenin ve çözümler üretmenin, bilinçaltında da çözüm odaklı olmanın nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz? Evet derseniz bu hissi yaşamayı seçeceğiniz deneyimler yaşayacaksınız. Tavsiyem şöyle de olabilir aslında; çok hayal ettiğiniz bişeyi dillendirin ve bunu yaşamanın kolay güvenilir ve mümkün olduğunu kendinize hatırlatın. Sesli yapın bunu kimse yokken. EVET! diyin her seferinde.

Bir kaç örnek daha yazayım;

İhtiyacınız olmayan, size hizmet etmeyen tüm korku, negatif enerji, yargı ve inançlara tutunma zorunluluğundan kendinizi serbest bırakarak geleceğe güvenle bakmanın, huzuru ve mutluluğu seçmenin nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz?

Dinç ve enerjik olmanın nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz?

Hergün tekrar edin ve evet deyin.

Elimden geldiğince eğitim sonrası bişeyler yazıcam. Şimdilik sevgiler.

" Bilinçaltının gücü " kitabını ve " access bars" videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Ebru Dilek Tarımcan- Tuğba Oksal-Recep Özer videolarını fırsat buldukça izlemeye gayret ediyorum. Yolumuz uzun. Bu yaşımıza kadar belli bir düşünce ve eylemde bulunuyoruz. Bunun değişmesi için zaman ve emek gerekiyor. Kendimizi kodlamayı öğreniyoruz aslında.

*Negatif hiçbir şeyi dillendirmemeyi seçin.
*Karşınıza çıkan olumsuz tüm insanlara " ilginç bakış açısı" olarak görüp kişiselleştirmezseniz hayat daha kolay bir hale gelebilir. Hepsi birer seçim aslında. Kötü hissettiğimiz anlarda olacak pekala. Buna da gönüllü ve izinli olmalıyız. *Mantraları da tavsiye ederim. Herşey yolunda, bugün daha mükemmel bizi yaratıyoruz, güç bende, bolluk ve bereket içerisindeyim vs. Size ne iyi gelecekse onu yazın. Her gün. Israrla yazın. Güzel şeylere bakın. İmajine edin, o hissi yaşayın ( neyi yaşamayı seçiyorsanız)..

Kendi gerçekliğini görmenin, kabul etmenin ve çözümler üretmenin, bilinçaltında da çözüm odaklı olmanın nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz? Evet derseniz bu hissi yaşamayı seçeceğiniz deneyimler yaşayacaksınız. Tavsiyem şöyle de olabilir aslında; çok hayal ettiğiniz bişeyi dillendirin ve bunu yaşamanın kolay güvenilir ve mümkün olduğunu kendinize hatırlatın. Sesli yapın bunu kimse yokken. EVET! diyin her seferinde.

Bir kaç örnek daha yazayım;

İhtiyacınız olmayan, size hizmet etmeyen tüm korku, negatif enerji, yargı ve inançlara tutunma zorunluluğundan kendinizi serbest bırakarak geleceğe güvenle bakmanın, huzuru ve mutluluğu seçmenin nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz?

Dinç ve enerjik olmanın nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz?

Hergün tekrar edin ve evet deyin.

Elimden geldiğince eğitim sonrası bişeyler yazıcam. Şimdilik sevgiler.
Çok teşekkür ederim bilinçaltının gücü kitabını okumuştum ama pek hatırlamıyorum hemen bi tekrar bakayım videoları da izleyeceğim matrayı da denemeye niyet ediyorum çok teşekkürler güzel tavsiyeleriniz için paylaşımlarınızı merakla bekliyor olacağım

Umarım burada yazılanlar birilerine katkı olur. Hesabımı sildiriyorum çünkü yol katedecek çok şey var. Son 1 haftadır yaşadıklarım kendimi sorgulamama sebep oldu. Belki bir başka zamanda yanyana geliriz hanımlar. Herkese sevgiler.

Keşke gitmeseydiniz yazılarınızı okumak çok güzeldi. Hoşçakalın,sevgiyle kalın.Umarım geri dönersiniz yine buralara.

Hayatin karmaşası için kimi sucluyorsunuz!?

Hikayelere tutunmaya bayılıyoruz.. Acıları açıkta bırakmaya, görünür olmaya, anlaşılmaya ölesiye ihtiyaç duyuyoruz. Yara ne kadar açıkta kalirsa herkes ilgi gösterecek, ah' lanip vah' layacak ve kucak dolusu şefkat sunacak saniyoruz. O' nun bizi anladığını sanıyoruz. Hersey yoluna girecek saniyoruz. Sevdiklerimiz cekip gitmezmis saniyoruz. Ve hayat boylelikle su misali "sanmakla" akıp geciyor. Sorun nerde başlıyor peki? Hikayeye tutunmakta.

Sürekli anlatiyoruz, bizi anlamadıklarını, bizi nasıl deli ettiklerini, kizdirdiklarinı, hirpaladiklarini!? Gerçek, bu doğru mu? Duyguların sorumluluğu bize aittir. Ve seçimler yaratır! Birine öfke duyuyorsanız bu izni ona verdiginizden dolayı. Ve bir bakin bu kisi size kimi hatirlatiyor? Öfke duyduğunuz an içinize dönün ve fark edin: şuan ne oluyor ve ben ne hissediyorum?

Ve tekrar sorun ;
Tutundugunuz hikaye sizi nasıl besliyor? Size katkısı nedir? Bilincli olarak ya da olmayarak bu hikaye size nasıl fayda sağlıyor? Kazancı bulan, döngüyü kırar!

X