Genital bölge dış dudakta şişlik ve acıma

canım bende 4.5 yıllık evliyim evlendiğimden beri gitmediğim doktor kalmadı çeşit çeşit hastalık çıktı çok şükür ilaçla atlattım hemen hemen her yerim iltihaplandı.
önce idrar yollarım sonra dişetlerim halen çekiyorum gerçi bunu sonra faranjit ve en son rahimde iltihap belirtileri çıktı.
senin bu anlattığın şişlik benim önce klitorisimde oldu sıkınca içinden sıvı çıktı bidaha tekrarlamadı ama daha sonra sağ dudakta olunca zaten devamlı jinekologa gittiğim için gösterdim kıl dönmesi dedi jiletle temizlediğim için oluyormuş ama yinede bi doktora görünmekte fayda var.

Ne kıl dönmesi ne de sivilce. Yüzeyde bişey görünmüyor sadece şişlik ve sertlik var. Dokununcada acıyor. O yüzden BEBEKKAFA'nın kullandığı kremi merak ettim zaten.

evet benimkide öyle zaten görünürde hiçbirşey yok ellediğimde sıktığımda anlıyorum bi şişlik var ve sıkınca acıyorda kıl kökü iltihabı dedi dr zaten bebekkafanında antibiyotik kremle geçmiş bu rahatsızlığı büyük bi ihtimal iltihaptı antibiyotiğe cevap verdiğine göre.

kızlar ben daha öncede yazmıştım ama benimde sol tarafımda görünmeyen yerde klitorise yakın söylemesi ayıp çişimi yaptığım yere yakın bir yerde hafif bir acıma var,bazen üstüne oturup iç çamaşırım değince hafif acıyor ama çok hafif,bazen sanki kıl batıyor gibi oluyor,aynayla baktım hafif minik şişlik var gibi ama emin olamadım.doktora gösterdim oda tam göremedi var gibi falan dedi bir ilaç verdi ama içim rahat değil.geçmezse başka ilaç vericem dedi yine geçmezse biyobsi dedi,korktum.

Bebekkafa lütfen bu ilacın ismini banada verirmisin,lütfeeennnn

Kızlar;

Evlendikten sonra bu tarz hastalıklar yaşamanız gayet normal.

Çünkü, aktif cinsel hayata başladıktan sonra çeşitli bölgelerinizde doğal olarak bulunmayan ve bulunmaması gereken bakteriler genital, ağız, idrar yolu gibi bölgelerinize çeşitli temaslar sonucu giriş yaparlar.(E.coli, streptokok..vs)
Oraya girip, bir güzel yerleşen bakteriler de enfeksiyonlara sebep olur.

Daha sonra, başlığı açan arkadaşın da söylediği gibi örneğin ANTİBİYOTİKLİ KREMLER gibi çeşitli ilaçları hekime danışmadan, bilinçsizce kullandığınızda; öncelikle hastalığınız geçmiş gibi hissedersiniz. Evet o ANTİBİYOTİKLER bakterilerin bir kısmını öldürmüş ve yanmanız, boğaz ağrınız, şişliğiniz geçmiştir. Ancak geri kalan kısmı, ANTİBİYOTİĞE DİRENÇLİ hale gelerek bir kaç ay sonra tekrar saldırırlar ve bu da bu hastalıkların sizde KRONİK hale gelmesine sebep olur. Yani bu arkadaşın da dediği gibi, 4-5 yıl boyunca sürekli bunlarla uğraşırsınız.

O yüzden yapmanız gereken şey, bu tarz rahatsızlıklarınız baş gösterdiği an, hemen bir hastane ya da laboratuara gidip KÜLTÜR TESTİ yaptırmak. Bu test sonucunda sizde hangi bakterilerin olduğu ve hangi ANTİBİYOTİKlere dirençliği olduğunu öğrenir hekim ve ona göre BELİRLİ DOZDA VE TİPTE BİR ANTİBİYOTİĞE başlar. Siz bu antibiyotiği kutu bitene kadar kullandığınızda ancak bu bakterilerden temelli kurtulabilirsiniz.

Tabi ki kişisel hijyen de çok önemli bir parçası bunun;

Cinsel ilişkiden sonra idrara mutlaka çıkın. Temas sonucu eşinizden ve sizden genital bölgenize-idrar yolunuza gelen bakteriler, idrarın asitliğinde öleceklerdir.
Kloroben ağız ve boğaz spreyini oral temaslardan sonra mutlaka kullanın. Bu oraya gelen bakterileri temizleyecektir.
Sebamed genital bölge şampuanı da genital bölgenize uygun pH dadır. Sakın genital bölge temizliği için normal sabun ve duş jeli kullanmayın, bu oradaki doğal mukus yapısını bozarak, sizi bakterilere karşı daha dirençsiz hale getirir.

başka bir sorunuz olursa cevaplamaktan sevniç duyarım.

sevgilerimle. :))

arkadaşlar hekimcee nin dediği gibi rahatsızlıklarınız için uzmana gidin ve öyle ilaç kullanın...ben o zaman denemek için eczaneye sorarak aldım kullandım ve iyi geldi...ama sizinkileri bilemem...yanlış bişeye sebeb olmakta istemem...

Şuan bende de böyle bir sorun mevcut..vajina dış dudaklarında içi dolu beze gibi şeyler var hatta sağ tarafta kı fındık kadar oldu diyebilirim. doktora gittim,muayene oldum mantar olmuşsun ondan dedi ama şişlikler çok ağrılı..başka birşey olmasından korkuyorum :KK43:

Şuan bende de böyle bir sorun mevcut..vajina dış dudaklarında içi dolu beze gibi şeyler var hatta sağ tarafta kı fındık kadar oldu diyebilirim. doktora gittim,muayene oldum mantar olmuşsun ondan dedi ama şişlikler çok ağrılı..başka birşey olmasından korkuyorum :KK43:

canm geçmedi mi daha benimkinin ağrısı biraz azaldı ama tam olarak geçmedi.

canm geçmedi mi daha benimkinin ağrısı biraz azaldı ama tam olarak geçmedi.

hayır geçmedi :KK43: sol tarafta ki şişlik indi bezeler duruyo sadece bastırınca falan acıyor ama sağ tarafta ki fındık kadar oldu oturup,kalkarken ve yürürken çok acıyor :KK43: evli de değilim,her dk doktora gidip gösteremiyorum da. tek temennim gerçekten mantardan olması,kist falan değildir inşallah :KK43: bir de doktorun hap gibi bişey vermemesi çok tuhaf geldi bana,içten bi tedavi yok o şişlikleri dağıtmak için .

sizinki farklı bişey galiba :/ ağrılı falan demişsiniz ve geçmemiş,ihmal etmeyin ciddi bişey olabilir....benimki o dönem öyle bi oldu çok kısa sürdü bir krem kullandım geçti hemen

hayır geçmedi :KK43: sol tarafta ki şişlik indi bezeler duruyo sadece bastırınca falan acıyor ama sağ tarafta ki fındık kadar oldu oturup,kalkarken ve yürürken çok acıyor :KK43: evli de değilim,her dk doktora gidip gösteremiyorum da. tek temennim gerçekten mantardan olması,kist falan değildir inşallah :KK43: bir de doktorun hap gibi bişey vermemesi çok tuhaf geldi bana,içten bi tedavi yok o şişlikleri dağıtmak için .

Canım aynısı banada olmuştu. ben evliyim, bende iki taraftada olmuştu iç çamaşırı giyemiyordum,oturup kalkarken canım çok acıyordu hatta benim ikiside bir elma dilimi kadar şişmişti idrarımı bile yapamıyordum, geçer diye bekledim ama ağrılar artınca eşime söyledim akşam saatinde özele gittik doktor muayene etti,mikrop kapmış ve mantar oluşmuş,makat ve vajina arası çok yakınmış o yüzden temizlerken çok dikkat etmemi söyledi arkadan öne değil önden arkaya temizlememi söyledi, bana kabarık bir reçete yazdı, iğne,fitil,merhem ve haplardan oluşan 2 günde iyileşme gösterdi bir hafta sonra tamamen düzelmişti. bence çok korkulacak birşey yoktur diye düşünüyorum ama sen yinede bir doktora görün. acil şifalar tatlım :KK66:

Canım aynısı banada olmuştu. ben evliyim, bende iki taraftada olmuştu iç çamaşırı giyemiyordum,oturup kalkarken canım çok acıyordu hatta benim ikiside bir elma dilimi kadar şişmişti idrarımı bile yapamıyordum, geçer diye bekledim ama ağrılar artınca eşime söyledim akşam saatinde özele gittik doktor muayene etti,mikrop kapmış ve mantar oluşmuş,makat ve vajina arası çok yakınmış o yüzden temizlerken çok dikkat etmemi söyledi arkadan öne değil önden arkaya temizlememi söyledi, bana kabarık bir reçete yazdı, iğne,fitil,merhem ve haplardan oluşan 2 günde iyileşme gösterdi bir hafta sonra tamamen düzelmişti. bence çok korkulacak birşey yoktur diye düşünüyorum ama sen yinede bir doktora görün. acil şifalar tatlım :KK66:

cevabınız için çok teşekkür ederim,doktora gitmiştim zaten..doktorda mantar oldugumu şişliklerin ondan dolayı oldugunu söyledi,bende birkaç gün yürüyemedim bile canım öyle yanıyordu. doktorun verdiği sıcak su banyosunu ve kremi ihmal etmeden kullandım şuan iyiyim çok şükür :)

cevabınız için çok teşekkür ederim,doktora gitmiştim zaten..doktorda mantar oldugumu şişliklerin ondan dolayı oldugunu söyledi,bende birkaç gün yürüyemedim bile canım öyle yanıyordu. doktorun verdiği sıcak su banyosunu ve kremi ihmal etmeden kullandım şuan iyiyim çok şükür :)

evet sıcak su banyosu ve karbonatlı su vardı onu unutmuşum :) Çok sevindim canım büyük geçmiş olsun :)

merhaba

ben 4 aylık evliyim...dün genital bölgede sol dış dudakta bi acıma hissettim sivilce varmış gibi...aynayla baktım sol tarafta şişlik var ve içinde beze gibi bişey
geliyor elime...dokununca acıyor...korkuyorum kötü bişeymiki diye:KK43: böyle bişey yaşayan var mı?

evlendiğimden beri tuhaf tuhaf şeyler oluyor vücudumda,bıktım artık..hayatımda hiç gitmediğim kadar dr.a gidiyorum...eşiminde sıkıldığını hissediyorum ve bu beni çok üzüyor...sanki problemli,sağlıksız biriymişim gibi...bişey demiyor,sağolsun götürüyor dr.a ama bilmiyorum öyle hissediyorum ve bunun için de dr.a gitmek istemiyorum ama
bi yandanda endişeleniyorum..:KK43:(

2 aydır sol göğsümdeki kitle ile uğraştık gittik ettik ultrasonlar bilmem ne..çok şükür kötü bişey çıkmadı,iyi hıuylu meme tümörüymüş,büyürse alınırmış,hamilelikte
büyüyebilirmiş...şimdi de bu çıktı...yine dr. yolları gözükecek diye sıkıntılanıyorum...

evlenmeden önce ben hasta bile olmazdım pek,dr.a gitmişliğim sayılıdır...nedir bu kadın olmanın cefası...:KK43: daha bunun hamileliği var...o zamanda sorun yaşıycam diye
korkuyorum...Allah sağlık versin herkese,öfff:KK43:

Sanki beni anlatmışsınız.. Bende evlendim evleneli hastalıklardan kurtulamıyorum.. Evliliğimin 6. aylarında astım krizleri..aylarca deliksiz uykuya hasret kaldım.Daha sonra belimden rahatsızlandım..Ayak parmaklarımda his kaybı oluştu..Bel fıtığı ameliyatı geçirdim..Ardından ağır bir hemoroid problemi yaşadım..(allah kimsenin başına vermesin ) zaten zayıfım 4 kg verdim.. Yine aynı dönemde idrar yoları iltihabı ama öyle böyle değil..Afedersiniz idrar değil kan geliyordu sanki..Şimdi de yazdığınız aynı problemle karşı karşıyayım.. Benimde genital bölgenin sağ üst kısmında ceviz büyüklüğünde bir kitle oluştu..Dün akşam farkettim..Çok acımıyor..Hafif hafif batışıyor..Korkuyorum..Akşam bir eczaneye uğrayacağım..İnsanda utanıyor..Nasıl anlatılırki bu:2:

Eğer tek bir şişlikse korkmayın derim, benim de bir-iki defa oldu, sivilce oluyor onlar. Ucu olmuyor ama kocaman, kırmızı, sert ve ağrılı oluyor. Muhtemelen epilasyon ve çok temiz bakılmamasından kaynaklanabilir ilişki sonrasında. Telaşlanmaya lüzum yok :)

yakin bir arkadasimdada olmustu bu. oda cok korkmutu kötü birseydir diye.
ama doktoro gittiginde endisesini söyleyince hemen kötü düsünmeyin demis.
sadece bedenimizin diger bölgesinden o bölge daha farkli ve hassas oldugu icin oradaki sivilcede (dediginiz gibi ucu olmayan) daha farkli olabiliyormus.
tabi biraz büyük oldugu icin doktore bir krem yazmis bunu kullanirsan o sivilce acilip ici bosalir demis.
fakat arkadas önemli bisey degil dedigi icin o kremide kullanmadi, ve sivilce bir süre sonra gecmis.

eger uzun süredir bu problem varsa sizde doktora gidip koydugu tehsise göre krem verir kurtulursunuz sivilcenizden.
korkmayin kötü bisey degildir insallah

X