Genital bölge dış dudakta şişlik ve acıma

Çok geçmiş olsun dediğiniz gibi kıl dönmesi de olabilir ama bartholin kisti(apsesi)de olabilir.Daha fazla büyümesine fırsat vermeden jinekoloğunuza göstermelisiniz.

Çok geçmiş olsun dediğiniz gibi kıl dönmesi de olabilir ama bartholin kisti(apsesi)de olabilir.Daha fazla büyümesine fırsat vermeden jinekoloğunuza göstermelisiniz.

Aynı şeyi bende yaşamıştım o zamanlar bekardım ama nasıl olduysa oldu,hatta oturamadığım için izin almıştım iş yerinden ağlayarak eve dönmüştüm
dr antibiyotik vermişti geçmişti.
Bartholin apsesi ya da kisti bu şekilde de belirti verebilir,ama antibiyotikle iyileşebiliyor...

Aynı şeyi bende yaşamıştım o zamanlar bekardım ama nasıl olduysa oldu,hatta oturamadığım için izin almıştım iş yerinden ağlayarak eve dönmüştüm
dr antibiyotik vermişti geçmişti.
Bartholin apsesi ya da kisti bu şekilde de belirti verebilir,ama antibiyotikle iyileşebiliyor...

evet bartholin kisti diye bişey olduğunu ben de nette okudum ve hatta acaba benimkide mi o diye çok korktum...ciddi bişey çünkü o...

dediğim gibi ben bi krem kullandım antibiyotikli...1 hafta kadar kullandım kullandıkça küçüldü ve yok oldu..şu an çok şükür problem kalmadı...zaten ilk sürüşte
acımasını geçirdi,zamanlada şişlik küçüle küçüle yok oldu...

teşekkürler hepinize...

:KK71:

canım aynısı bana da oldu geçen ay
sivilce gibi ama daha sert ne ucu var ne bişey top gibi
ve dokunduğumda şiddetli bi acı
endişelendim dr gideyim dedim duşta kese yaptım biraz oraya fazla ovmadan
sonra bi baktım kendi kendine patlamış soyulmuş
ve içinde tüy vardı çıkardım cımbızla
bazen epilasyondan dolayı olabiliyo umarım seninde o sebeptendir.
ama ihmal etme git bi dr. benim geçmeseydi gidecektim doktora

Son düzenleme:
amonracım geçti canım...bir krem kullandım eczaneden alıp,antibiyotikli...oraya da kullanılabiliyomuş..1 hafta kadar onu sürdüm küçüle küçüle yok oldu....
ama benimki ne kıl ne sivilce değildi,garip bişey öyle sertlik vardı içinde ve sol taraf şişti komple yukarı doğru....neyse sonuçta geçti dr.a gitmeye gerek kalmadı Allahıma
şükürrrr:81:

kızlar aynı sıkıntı bendede var ama bende şişlik falan yok,ama sol tarafıma dokununca acıyor ama öyle dayanılmaz birşey değil,sanki kıl dönmesi hissi gibi yada sanki sivilce var gibi,eşimle ilişkiye girincede hafif acıyor,üstelik ben bunu 6 aydır yaşıyorum,hatta bazen ağrısı bacağıma bile vuruyor,doktor birşeyin yok dedi ama olmasa 6 aydır bu çektiğim ne?

kızlar aynı sıkıntı bendede var ama bende şişlik falan yok,ama sol tarafıma dokununca acıyor ama öyle dayanılmaz birşey değil,sanki kıl dönmesi hissi gibi yada sanki sivilce var gibi,eşimle ilişkiye girincede hafif acıyor,üstelik ben bunu 6 aydır yaşıyorum,hatta bazen ağrısı bacağıma bile vuruyor,doktor birşeyin yok dedi ama olmasa 6 aydır bu çektiğim ne?

6 aydır süren ve ağrısı bacağına vuran şeye nası bişeyin yok dediki doktor? allahallah...bence başka bir doktora daha git canım uzun süren bir durum çünkü...6 ay çok
fazla...durduğun kabahat....

canım sanırım sende bartolin kisti çıkmış aynısı bendede var çünkü şişlik dediğin gibi tek tarafta dr bana iğne verdi geçmedi malesef seninki ne güzel geçmiş yazdıklarınla benim sorunum tıpa tıp uyuyor senden ricam kullandığın merhemin markasını verirmisin yoksa sonuum ameliyat gözüküyor bana özel mesajla ismini yazarsan sevinirim geçmiş olsun..

teşekkür ederim canım yeni olduğum için özel msj yollayamadım inş. bende şifa bulurum..:KK61:

Bende de aynı şişlik var. Birkaç gün önce fark ettim. Sol tarafta,dokunulduğunda hafif bir acı var.
Bartolin kistinin bakirelerde de olma ihtimali var mı?
Bir de o kremin ismini alabilir miyim ben de? :)

geçmiş olsun:KK43: sizinki sivilceymiş sanırım...benimki öyle değil...içinde beze gibi bişi var...ama o krem baya etkiledi,küçüldü epey,hala kullanıyorum tamamen geçirir
inşallah...

gecmiş olsun canım bende yeni evliyken sol tarafta şişlik oldu içi dolu gibiydi acı falan yok bartholin o işte operasyonal baoşaltı doktorum ama regl dönemimde oluyo zaman zaman şişiyor bence doktora görün ama operasyon olunsa da tekrarladıgını kendimden biliyorum o kadar da para verdim halen oluyor onla yasamayı ögrendim haftaya yine gidcem kontrolüme sene de 1 kez olan kontrole ama korkuyorummmmmmm ...

bartolin bezesi vajinaya yakın yerde olmazmı kızlar dışta olmaz bildiğim

canım benim bendede oluştu tamamen sıkıntıdan oluşan bişey 3-4 sonra kendiliğinden geçti anneciğimi kaybettiğim dönemde hayatımın en sıkıntılı dönemlerini yaşamıştım muhtemelen sende rahatsızlıklarınla alakalı yaşadığın sıkıntılarda oluşuyor ama yinede bir doktora danış

merhaba

ben 4 aylık evliyim...dün genital bölgede sol dış dudakta bi acıma hissettim sivilce varmış gibi...aynayla baktım sol tarafta şişlik var ve içinde beze gibi bişey
geliyor elime...dokununca acıyor...korkuyorum kötü bişeymiki diye:KK43: böyle bişey yaşayan var mı?

evlendiğimden beri tuhaf tuhaf şeyler oluyor vücudumda,bıktım artık..hayatımda hiç gitmediğim kadar dr.a gidiyorum...eşiminde sıkıldığını hissediyorum ve bu beni çok üzüyor...sanki problemli,sağlıksız biriymişim gibi...bişey demiyor,sağolsun götürüyor dr.a ama bilmiyorum öyle hissediyorum ve bunun için de dr.a gitmek istemiyorum ama
bi yandanda endişeleniyorum..:KK43:(

2 aydır sol göğsümdeki kitle ile uğraştık gittik ettik ultrasonlar bilmem ne..çok şükür kötü bişey çıkmadı,iyi hıuylu meme tümörüymüş,büyürse alınırmış,hamilelikte
büyüyebilirmiş...şimdi de bu çıktı...yine dr. yolları gözükecek diye sıkıntılanıyorum...

evlenmeden önce ben hasta bile olmazdım pek,dr.a gitmişliğim sayılıdır...nedir bu kadın olmanın cefası...:KK43: daha bunun hamileliği var...o zamanda sorun yaşıycam diye
korkuyorum...Allah sağlık versin herkese,öfff:KK43:

bence enfeksiyondur ertelemeden bence dr. gözükün

bebekkafa'cım rıca etsem bana da yazar mısın kremın ısmını..cunku aynı seylerı ben de yasıyorum otururken acıyo ve bıraz kaşıntı verıyo,napacagımı sasırdım..! lutfen özelden bıldırırmısın,adet de olamadım zaten belım kasıklarım agrıyo..bugun kan tahlılı yaptırdım gebelık yok..ama bu bolgedekı acı 2 gundur,yururken bıle rahatsız olmaya basladım..lutfen canım sabırsızlıkla beklıyorum..ben kremı doktora sorar oyle kullanırım,sımdıden tesekkur ederım,kurtulduguna da sevındım canım,allah beterınden korusun :)))

merhaba

ben 4 aylık evliyim...dün genital bölgede sol dış dudakta bi acıma hissettim sivilce varmış gibi...aynayla baktım sol tarafta şişlik var ve içinde beze gibi bişey
geliyor elime...dokununca acıyor...korkuyorum kötü bişeymiki diye:KK43: böyle bişey yaşayan var mı?

evlendiğimden beri tuhaf tuhaf şeyler oluyor vücudumda,bıktım artık..hayatımda hiç gitmediğim kadar dr.a gidiyorum...eşiminde sıkıldığını hissediyorum ve bu beni çok üzüyor...sanki problemli,sağlıksız biriymişim gibi...bişey demiyor,sağolsun götürüyor dr.a ama bilmiyorum öyle hissediyorum ve bunun için de dr.a gitmek istemiyorum ama
bi yandanda endişeleniyorum..:KK43:(

2 aydır sol göğsümdeki kitle ile uğraştık gittik ettik ultrasonlar bilmem ne..çok şükür kötü bişey çıkmadı,iyi hıuylu meme tümörüymüş,büyürse alınırmış,hamilelikte
büyüyebilirmiş...şimdi de bu çıktı...yine dr. yolları gözükecek diye sıkıntılanıyorum...

evlenmeden önce ben hasta bile olmazdım pek,dr.a gitmişliğim sayılıdır...nedir bu kadın olmanın cefası...:KK43: daha bunun hamileliği var...o zamanda sorun yaşıycam diye
korkuyorum...Allah sağlık versin herkese,öfff:KK43:

Merhaba. Benim bu konuda sıkıntım var sol tarafımda şişlik ve dokununca acıma var ne kıl dönmesi ne de sivilce açıkcası buda beni korkutuyor bu konuda internette araştırma yaparken sizin yazınızı ve tüm konuşmaları okudum. Sizinle kesinlikle aynı sorun olduğunu düşünüyorum ve sizden o kremin adını rica edicektim. En kısa zamanda bana ulaşırsanız sevinirim.

benimde böle bi sorunum var sürekli şişiyor sol yanak tarafı ve acıyor bide evliyim ve 4 bucuk aylık hamileyim korkuyorum ilaç da kullanamıyorum

internetten bir jineglok uzmanını da danısmanı ısterım geçmiş olsunn

X