Genetik test

Bizde yaptırdık genetik testlerimizde hiçbir sorun çıkmadı. Tekrarlayan düşüklerim olduğu için 4 embriyomu genetiğe gönderdik 2 si sağlam geldi sadece.

Tüp bebek tedavisi oncesi eşiniz ile birlikte kan verip genetik test yaptırdınız mı
Biz de kromozom testi yaptırdık kandan dr istedi. Temiz çıktı. Ama pıhtılaşma falan baktırtmadık bazı otoimmun testler varmış buradan öğrendim onlara da bakılmadı. Negatif almaktan yoruldum kendim mi gidip baktırsam diyorum artık

Bende genetik testi ve pıhtılaşma testini kendim öğrendim yaptırdım düşüklerim olunca diğer testleri de buradan öğrendim onları da kendim araştırıp yaptiracam doktora rica edip

Çünkü doktorlar pek arastirmiyor transfer yapma pesindeler bende sebebini öğrenmek ona göre tedavi olmak istiyorum insan yıpranıyor hem maddi hem manevi zor oluyor elinizden geliyorsa araştırın yaptırın testlerinizi

Biz de yaptırdık ikimizde de sorun çıkmadı. Ama başarısız 3 deneme sonrası genetik teste gönderdiğimiz 8 embriyodan 4 tanesi testi geçebildi. Bence anne babadan ziyade embriyolara yapılması daha iyi

Öyle malesef. Ama onun öncesindeki başarısız 3 transfer ücreti genetik testten daha pahalıya geldi. Hem zaman kaybettik, hem psikolojik olarak zor günler geçirdik.
Merhaba,
Sizin sebepsiz miydi acaba?
Bizim de hiçbir problem yokken, 2.denememde de negatif aldım.
Embriyolarım donuk olduğu için genetiğe de gönderemiyoruz, bozulma olabilirmiş.
Bir kere daha histeroskopi ve laparoskopi yapıp daha detaylı Rahime bakılacak ve 2 embriyo transfer edeceğim dedi, ben 2 edilsin de istemiyorum açıkçası. Siz pgt li embriyo sonrası mı pozitif aldınız? Sıfırdan başlayıp, dondurulmadan mı gönderdiniz genetiğe?

Bizim genetik teste göndermemizin tek sebebi 3 negatif sonuçtu. Ben de çift embriyo transferi istemediğim için genetik testle şansımızı deneyelim, sağlıklı embriyoyu transfer ederim şans yükselsin dedik. Dondurulmuş 12 adet embriyom olmasına rağmen tekrar yumurta toplattık ve taze embriyolar teste gitti. Evet testten geçen embriyom tutundu şuan 8 haftalık. Bu arada bize pgt değil ngs yapıldı.

Anladım çok teşekkürler, bir kere daha deneyip, yine negatif olursa tekrar Opu düşüneceğim sanırım ben de. Çok tebrik ederim sizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…