Gelinlik Modelleri gelinliğim nasıl canlarım

3kelebek3

^^prensinin prensesi^^
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
6.960
514
slm arkadaşlar,
2 ay sonra düğünüm var ve gelinliğimi buldum.
fakat üzerinde bazı değişiklikler yaptırıyorum;
askılı değil straples yaptırıyorum, arka tarafı düğmeli değil ipli olacak..
ama ama amaaaaa sizce nasıl güzel miiiii??
ve ayakkabı olarak beyaz almak yerine pudra pembesi, fuşya tarzı bir renk alsam gelin çiçeğimi de gerçek çiçekten ayakkabımın renklerinde yapsam nasıl olur?
normalde çok güzel oluyor fakat bu gelinliğe gidermi?
birde asıl detay kırmızı kurdele şart ve ben kırmızı rengi hiç sevmiyorum. kurdele kırmızı ayakkabı çiçek fuşya veya pudra pembesi sırıtır mı sizce?
yorumlarınızı bekliyorummm arkadaşlar??
şimdiden çok teşekkür ederimm

Eklentiler

• $URI MODEL 3.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 597
  • $URI MODEL 2.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 754
  • $URI MODEL1.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 601
bu gelinliği görmüştüm cnm ve bence bunu güzel yapan bir detayı da askıları strplz basit gösterir bence askılı daha hoş

Bence bu gelinliğin en güzel detayları askıları ve hafif sırt dekoltesi.Bence bu gelinlik üzerinde bahsettiğiniz değişikleri yaparsanız klasik bir straplez gelinlik olacaktır.
Kırmızı kurdele derken neyi kast ettiniz anlayamadım ama, ayakkabınız ve el çiçeklerinizin renk uyumu iyi olursa gözü yormadan çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

[COLOR="#FF0000"][COLOR="#FF0000"]bence bu şekilde güzel [/COLOR] kuşak bence kırmızı olması lazım çünkü özelliği o ama ayakkabı ve el çiçeği ewet dediğiniz gib yapılabilir [/COLOR]

Son düzenleme:
bu gelinliği görmüştüm cnm ve bence bunu güzel yapan bir detayı da askıları strplz basit gösterir bence askılı daha hoş

dur straples halinin resmini de ekleyeyim canım
bu gelinliğin üst kısmında drape var benimkinde olmayacak.

Eklentiler

• $sdf 2.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 541
  • $sdf.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 533

benim boynum askılı yakışacak kadar uzun değil malesef canım o yüzden bu kızın üstündeki kadar güzel durmaz üzerimde yoksa bende askılarına vurulmuştum
sırt kısmı yarıya kadar dekolte olacak zaten alt tarafında da ip olacak straples potluk yapmasın diye canım
kurdele derken de bele takıyorlar ya kuşak sanırım o işte..

Heee şu kırmızı kuşak, evden çıkarken geline takılan kırmızı kuşağı diyorsun.İyi de bütün düğün onu belinde taşımayı düşünmüyorsun herhalde.O gelin evden çıkarken varsa abisi yada kızın babası tarafından takılır, kız evden çıkar gelin arabasına biner arabada çıkartılır.O yüzden o kuşağı pek kafana takma.

Ayrıca ilk resimlerdeki askılı gelinlik o başka bir gelinlik, diğer straplez başka bir gelinlik.Madem askılı olamayacak o zaman hiç askılı modelin şekliyle oynamadan direk straplez gelinliklere yoğunlaş.

ama siparişini verdim bile.. bide takı töreni felan oluyor ya orada hep kızın gelinde oluyor o kuşak ben mi yanlış hatırlıyorum acaba...

bide canım sen şimdi ilk gelinliğin strples hali güzel olmaz mı diyorsun? birde ben bu gelinliğin dantelini işlemesini çok beğendim o yüzden bunun askısız halini istiyorum canım

Son düzenleme:
[COLOR="#FF0000"][COLOR="#FF0000"]bence bu şekilde güzel [/COLOR] kuşak bence kırmızı olması lazım çünkü özelliği o ama ayakkabı ve el çiçeği ewet dediğiniz gib yapılabilir [/COLOR]

ama demek istediğim şu ki kuşak kırmızı ayakkabı çiçek başka renk çok abes durur mu?

Valla işin doğrusu şöyle ki, kırmızı kurdele bekareti simgeleyen bir objedir.Yani çok özeldir. Bizim burada o kuşağın düğünde takılması ayıptır. Annem bile daha şimdiden bana sıkıcı tembihledi. Evden çıkıp arabaya binince hemen çıkart, koy arabaya sakın onunla dolanıp resim falan çekinmeye de o kuşakla gitme çok ayıp dedi.

Gelinliğe gelince ya nasıl anlatayım, askılı olan bambaşka bir gelinlik hani sen benim gelinliğim bu üstünde bir kaç detay oynayacağız diyorsun ya, bu değişiklikler öyle ufak tefek çiçek, dantel detayları değil.Baştan bir gelinlik yaratmak gibi bir şey.Yani bence senin gelinliğin paylaştığın 2.resimdeki straplez gelinlik onun üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılacak. Eğer böyle düşürsek, drapeler kalktığında hoş bir gelinlik olacaktır.
ve en önemlisi, bizi boşver sen içine sinmesine bak..Mutlulukla giy inşallah.

[SIZE=3]aynen kırmızı kuşak evden çıkana takılır sonra çıkarıcağın için düşünme gerek yok.bence herkese sorup farklı fikirler alma gelinlik konusunda bak içine hangisi siniosa onu al çünkü herkesin zevki farklıdır kafan çok karışır sölim kendin düşün yani takı kuşağıda takı takılana kadar sonra gelin odasında çıkcarıcan zaten nie o hep boynunda dursun ki onu anlamadım sen üzerinde olıcak olan sonra sadece gelin ayakkabın.[/SIZE]

ben bu akşam bu kuşak olayını bi detaylı öğreneyim bizde de çok önemli ama ben şuna şahit oldum salonda takılı olarak görmedikleri kişilere aaaaaa kuşağı yok diyen çok duydum sonuçta evden çıkarken herkes o anı göremiyor malesef canım..
benim içime sindi gelinlik ama ben arkası düğmeli olsun isterdim gelinliği diken bayan öyle olursa potluk olur dedi..
çok anlamam malesef böyle şeylerden.. bide güzel olacağına inanıyorum inşallah..
seninde düğününe az kalmış canım çok daha güzelleri senin olur inşallahhh musmutlu olursun:)

ama canım ben sanıyordum ki o bele takılan kuşak hep duruyor tüm düğün boyunca:S

Sen kendi zevkine bak, bir de biz buradan sadece resme bakıyoruz. Belki gelinliği canlı canlı karşımızda görsek fikirler daha değişik olur.Bence sen daha fazla kafanı karıştırma :)

Bu kırmızı kuşak olayı biraz tuhaf.Bana kalsa ben hiç taktırmam ama madem adet ailem için arabaya kadar katlanabilirim sanırım.

Güzel dileklerin için de teşekkürler.Evet işte bizde koşturuyoruz.Güzel ve tatlı telaşeler bunlar, Allah sonunu güzel etsin İnşallah.

ama canım ben sanıyordum ki o bele takılan kuşak hep duruyor tüm düğün boyunca:S

takan da var tabi neden olmasın mesela ben uçlarına isimlerimizi incilerle işlemiştim oyüzden çıkarmadım hep belimdeydi ayakkabım da sedef rengiydi sıkıntı olmadı ama normalde kuşak çıkıyo

kızlar bele takılan kırmızı kuşak bekareti temsil eder, keızın babası ya da erkek kardeşi bağlar ki bu evden kız olarak, çıktı die ve kocasının açması adettir. senin duyduğun salonda aaa kuşağı yok dedikoduları hala bu görüşte olan insanlar tarafından yapılmıştır. Esas amaç budur yani ama günümüzde pek de bi önemi değeri yok. Benim görüşümü soracak olursan geri kafalı bulacaksın belki ama ben düğünümde gururla taşıdım o kuşağı. Takı töreninde beyaz kuşak alabilirsin ama boynuna onda kırmızıyı ben de sevmiyorum. şimdiden tebrik ederim.

Gelinlik çok güzel ben straplez sevmem ama bunda gayet hoş durmuş bence pembe çiçek ve ayakkabıylada çok güzel olur mutluluklar dilerim , önemli olan senin içine sinmesi :)

hayır bu gerikafalılık değil canımmm. ben ne amaçla takıldığını kimlerin taktığını zaten biliyorum sorun şu ki ben o bütün düğün boyunca resim çekilirken olsun takıda olsun tüm düğün boyunca belinde duruyor sanıyorum ama arkadaşlar farklı şeyler söyleyince kafam karıştı.. bende bu konuda geri kafalıyımdır o kuşağı gururla takarım ama o kuşağı bütün düğün takacaksam eğer ayakkabım ve çiçeğim fuşya veya pudra rengi olursa apsürtmü olur diye soruyorum canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…