Gelinimiz Abimi bizden uzaklaştırdı Aile dağıldı ne yapmalıyım?

nightwish01

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
16
-227
27
merhabalar öncelikle yazdıklarım çok uzun olacak özür diliyorum.🙏🏻Ben bu sitede çok fazla gelin, kayınvalide, görümce konularını görüyorum hatta emin olmamakla beraber sanırım bizim gelinimizinde burada bir paylaşım yaptığını düşünüyorum ve bu yazdıklarımı umarım görür diye düşünüyorum.Ve bir görümce olarak rahatsız olduğum bir konuyu paylaşıp burada ki herkesten konuyla ilgili destek ve yorum rica ediyorum.

Ben evleneli 2 sene oldu biz 3 kardeşiz. ikizim erkek bekar ve birde abim var 36 yaşında.Konuya geleyim ben evlenirken kimseden bir destek istemedim eşya vb. kendim bir şekilde evlendim.Annem babam da sağolsun takımı taktılar.Ama evde huzurum yoktu şöyleki zamanında zengin iken iflas eden bir aile olduk.Annem aşırı hassas ,duygusal ve alıngan bir insan, sinirlenince çok kalp kırıyor.Bende sevdiğim bir adam bulunca o evde daha fazla durmadan evlendim.Neyse abim o ilk iflas sürecinde Allah var eve maddi olarak destek oldu çalıştı babamda yine çalışıyor. Abim 36 yaşına kadar evlenmedi hani hem kısmet olmadı birde maddi sıkıntılar eve destek derken bir birikim yapamadı.Sonra kredi çekip bir araba aldı, maaşıyla taksit taksit ödedi ilerde belki evlenirken satarım ihtiyaçlara gider diye.Ama bu süre zarfında araba aldığı için taksit ödediğinden eve eskisi kadar değilde arada markete götürme, bakkal, kedimizi arabayla veteriner getir götür tamir gibi sağolsun yine eve destek oluyordu.

Erkek kardeşim ikizim ise üniversite den beri senelerdir dışardaydı çok katkısı olmadı aileden kopuktu şuanda bekar ama tekrar annemlerin evine döndü birlikte yaşıyorlar.Bende açıkçası aşırı destek olamadım çünkü benim kocam mesafeli bir insan onun annesinede benim annemede haftada 1 yada 2 haftada 1 gideriz hani eşim maddiyat konularını çok sevmiyor kapalı kutu yaşamayı seviyor. kendimiz bir aileyiz diyor.Neyse biz evlendik 1 sene oldu sonra abim şak bir kız var 1 senedir konuşuyoruz tanıştırıcam dedi kızla eskiden aynı iş yerinden tanışıyorlarmış.Kız Allah var balık etli falan ama yüzü güzel.okumuş bir kız tahsili abimden iyi abim 2 sene, gelin 4 yıl okumuş yaşı da abimden küçük 10 yaş var 26 yaşında.neyse tanıştık ettik onlarda zamanında iflas etmiş ama ailesi başka şehirde yaşıyor kız burda çalışıyor. abimden beklemiyorduk birini bulup getireceğini annem de çok şaşırdı.dedi evlenirde başka memlekete gidersen bak hakkımı helal etmem falan dedi.

Kızın ailesi de biz gibi hani çok durumları yoktu.Neyse nişan oldu kız tarafı bahçeli evde nişan yaptı o zaman da annemle bizim gelin arasından hiç su sızmadı kızım kızım iyilerdi.Abim nişandan 2 ay sonra evlenicez nikâh tarihi alcaz deyince işin rengi değişti.o zaman annem de abim gidecek korkusu oldu sanırım bilmiyorum abimle kavga ettiler annem evlilik erken önünüzü görün dedi.kızla gelinlik bakmaya gitmedi.Bende gitmedim ama kötü niyetli değildim ben etliye sütlüye kavgaya girmek istemedim.Kız anneme gelinlik li resim atmış annemde cevap vermemiş.Tamam bu doğru değil abime yansıtırken kızada yansıdı .Ama kızda çok büyüttü küsmüş kırılmış abime demiş ailen beni istemiyor ise alın altınları bitsin demiş baktık iş büyüyecek babam devreye girdi kızın gönlü edildi annem de yumuşadı geri sonra ki gelinlik provasına annem gitmiş ben dahil olmadım.kızın ablası da gitmiş.annesigil başka memleket de ondan yoklar ablası gitmiş.

Neyse kız bunu içine mi attı yediremedi mi bilmiyorum sonradan bir mesafe oluştu.Düğün öncesi bir kere tatlı dille ima yaptım dedim ki canım evlenince hastayım şu bu dememek lazım haftada 1 gitmek lazım bende kayınvalideme gidiyorum dedim.Sanirim bunuda yanlış anladı.Neyse sonra ikiz erkek kardeşim bir anda olduğu şehiri bırakıp annemlerin yanına taşındı kendisi öğretmen biz sonradan ögrendik bazı olaylar olmuş.İkizim kumara bulaşmış herkes ten borç istemeye başlamış borç büyümüş hiçbirimize dememiş.Sadece abime demişki abi ben dershane ye ortak olucam bana arabanı satsan sen evlenince ben söz vericem o zamana dershaneden hissemi alıyorum yapmış.Tabi düğün zamanı ödememiş abim arabayı satınca bildiğim kadarıyla 35 bin babama 15 bin anneme vermiş.Kalanında ikizime vermiş.Ama Allah var annem de gelinliğin yarı parasını düğün salonunu babamla ödediler 14 ayarda olsa takı taktılar.Allah var kız nikahtan evlenelim dedi şahidim ama annem kıza üzüldü yok düğün olcak dedi düğüne destek oldu.Bende bohcaya yardımcı oldum.Düğündede tam altın taktım.

Sorun şu ki abimi düğünden 1 ay önce ikizimin dershane de ortak oldum patron var dediği kişi aramış ortaklık falan yok banada borcu var kaçtı gitti demiş.Abim ikizini karşısına alıp konuşmuş bu doğru değil falan yapmış abimin hatası bunu duyunca hemen ailemize duyurması gerekirken evlenebilmek için gelinde susmuşlar.Abim ailem kardeşimin yaptığını öğrenirse bu kadar borç varken düğün iptal olur annem evlenemezsin bu durumda der ,36 yaşına geldim sevdiğim kızı kaybedemem diye bunu gizlemiş içerde kendisinin de giden parası olduğu halde sustu.

Evlendiler balayında ikizime ulaşamayan alacaklılar abimi arayıp taciz etmeye başlamış.Gelinde bildiği halde karışmamış ama huzurları kaçmış sonra bir akşam abimi biri aramış kardeşinin çok yüksek Mevla borçları var millete kanserim diye paralar almış diyince abimler korkmuş ve beni aradılar anlattılar abim evine çağırdı benim kocamda bu rezilliği öğrendi gelinde bu kadar bilmediğinden şok oldu sonra bu böyle olmayacak dendi ikizimde itiraf etmeyince gelin evlerinde bağırdı çağırdı yeni evliyim abinide benide mahvettin hani ortaktın dershane ye bizi kandırdın çek git evimden dedi ağladı.Her ne olur sa olsun o benim kardeşim hatasıyla günahıyla gelinin bu hareketi beni çok rahatsız etti.hep birlikte ailemize anlattık.Annem abime çok kızdı başından bildiğini niye söylemedin diye abim ,kardeşim yüzünden evlenmicektin yıllarca bu aile için çabaladım şu bu çok büyük kavgalar oldu.

Annem kendini eve kapattı .Abimle mesafe koydu ikizim zaten suçlu.Babam alacaklılara para ödemeye çalışıyor.Abim benide karımıda aramıyor sun diye bozuldu.Gelinde yalan değil anneme bize gelin dedi oğlunuzun suçu sizlik değil yaptı ama annem gelinede mesafe aldı sonrasında gelinimizde 360 derece döndü.O eski sıcaklık bitti.Sonradan annem kendine geldi adım attı ama gelin mesela beni hiç aramadi ancak abim ararsa arkadan merhaba,annemide aramadı bayram seyran dışında.Yok neymiş annemler dünürlerini hiç arayıp sormuyor muş.bu durumda nasıl arayacaklar.Sonra gelinin iş yeri küçülmeye gitti 4 ay işsiz kaldı abim dönemedi.Bu sefer abimde diğer alacaklılara ödemeleri bitirmeye başladıysanız 3-5 bize araba parasından gönderin biz kiramızı ödeyemiyoruz zordayız demiş.Annemde sana evlenme demiştik şu bu yine kavgalar oldu şahsen bende bu süreçte abimi çok aramadım çünkü karışmak dahil olmak istemedim.

Annem gelin işsizken arayıp sormadı aynı mahallede oturuyoruz bir kere çağırması kayınvalidem şu bu alınganlık yaptı.Annemin ne hissettiğini düşünemedi.Sürekli evlendiğimden beri sorun yaşıyorum diyip durdu.Bir gün annemle bu konuda konuştuk dedim ki gelin iş seçiyor kurumsal diyip duruyor iş seçmese bulur dedim.Annemde kavga esnasında geline kaldırıp iş seçiyor sun kurumsal falan demiş o yaşta kadın kurumsal ne bilsin annem orda beni ele vermiş kızdım anneme. Annem dediki senin adını vermedim ama anlamış net.Annem demişki size erken evlenmeyin demiştik.Paramız yok dedik siz evlendiniz paranız var maksat içerde arabanın parası kalmasın o derdiniz çıkarcılar demiş,birbirine girmişler.Kızda kaldırıp aile huzurum kalmadı evlilik huzurum bozuldu daha fazla sizi arayıp sormuyorum lütfen sizde beni aramayın oğlunuzla konuşursanız konuşun beni karıştırmayın yazıp engellemiş.Annem çok üzüldü ağladı kadın .

Tamam anneminde hatası yok değil.Ama gelin sizcede alınganlık yapmıyor mu.Evlendikleri 8 ay oldu kavga kaos.Artık abim bizimle iletişime girmiyor WhatsApp grubundan çıktı babam arıyor açmıyor ben arıyorum açmıyor.Yani gelinde abimi doldurdu net.Annem zaten ikisinide istemiyor ölüme bile gelmeyin demiş.Abime kırgınım ben evliliğim için birşeye karışmak istemedim vay efendim aramamışım bu olay patlayınca nasıl arayacağım benimde bir kocam var herşeye şahit oldu rezil oldum.Karışmak istemedim.Doğum günüm geçti ne gelin ne abim aramadı oysa ben geline parfüm aldım doğum gününde.Dün son kez şansımı denedim abimde gelinde yine açmadılar telefonumu.Yani bu kız ne yapıyor ailemizi yıkıyor resmen abimi doldurdu ben gerçekten anlamıyorum.Suçlu gibi benimde telefonum açılmıyor.Sizce bundan sonra ne yapmalıyım kocam da tanık oldu herşeye ailemiz dağıldı resmen.Bunu eğer okuyorsa gelinede cevabım vicdanın rahat ediyor mu sadece bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok uzun okuyamadım keşke paragraf falan koysaydın
Kusura bakmayın çok doldu içim burdada benzer bir paylaşım gördüm günahını almak istemiyorum ama gelinimizin paylaşım yaptığını düşünüyorum eğer o ise vicdanını sorgular umarım.

Merhaba ben gelininizde en ufak bir hata görmüyorum. Abiniz 36 yaşında bekleyeceği kadar beklemiş zaten. Anneniz neden karisiyor ki sonuçta o da baba olmak ister 36 yaştan sonra ne kadar daha bekleyebilir ki? Siz birsey yapmamışsınız ama yanlarında da olmamışsınız. Gelinden ziyade abiniz size mesafe koymuş bence.

Siz istemişsiniz ki abiniz evlenmesin, ailenize baksın ama siz ve MESAFELİ KOCANIZ etliye sütlüye karışmayın. Abiniz şamar oğlanı mı? Neden siz evlenirken Kimse evlenme demedi de abiye gelince herkes evlilik düşmanı kesildi? Anneniz ayrı, erkek kardeşiniz ayrı siz ayrı bencilsiniz. Abinize çok üzüldüm. Herkes köle olmasını beklemiş ama olmayınca da gelin suçlu olmuş. Abinizi bu süreçte aramama nedeniniz de para ister diye korkmanız. Aman kocanızın 5 kuruşu gider de aranız açılır diye ödünüz patladı demi

merhabalar öncelikle yazdıklarım çok uzun olacak özür diliyorum.🙏🏻Ben bu sitede çok fazla gelin, kayınvalide, görümce konularını görüyorum hatta emin olmamakla beraber sanırım bizim gelinimizinde burada bir paylaşım yaptığını düşünüyorum ve bu yazdıklarımı umarım görür diye düşünüyorum.Ve bir görümce olarak rahatsız olduğum bir konuyu paylaşıp burada ki herkesten konuyla ilgili destek ve yorum rica ediyorum. Ben evleneli 2 sene oldu biz 3 kardeşiz. ikizim erkek bekar ve birde abim var 36 yaşında.Konuya geleyim ben evlenirken kimseden bir destek istemedim eşya vb. kendim bir şekilde evlendim.Annem babam da sağolsun takımı taktılar.Ama evde huzurum yoktu şöyleki zamanında zengin iken iflas eden bir aile olduk.Annem aşırı hassas ,duygusal ve alıngan bir insan, sinirlenince çok kalp kırıyor.Bende sevdiğim bir adam bulunca o evde daha fazla durmadan evlendim.Neyse abim o ilk iflas sürecinde Allah var eve maddi olarak destek oldu çalıştı babamda yine çalışıyor. Abim 36 yaşına kadar evlenmedi hani hem kısmet olmadı birde maddi sıkıntılar eve destek derken bir birikim yapamadı.Sonra kredi çekip bir araba aldı, maaşıyla taksit taksit ödedi ilerde belki evlenirken satarım ihtiyaçlara gider diye.Ama bu süre zarfında araba aldığı için taksit ödediğinden eve eskisi kadar değilde arada markete götürme, bakkal, kedimizi arabayla veteriner getir götür tamir gibi sağolsun yine eve destek oluyordu.Erkek kardeşim ikizim ise üniversite den beri senelerdir dışardaydı çok katkısı olmadı aileden kopuktu şuanda bekar ama tekrar annemlerin evine döndü birlikte yaşıyorlar.Bende açıkçası aşırı destek olamadım çünkü benim kocam mesafeli bir insan onun annesinede benim annemede haftada 1 yada 2 haftada 1 gideriz hani eşim maddiyat konularını çok sevmiyor kapalı kutu yaşamayı seviyor. kendimiz bir aileyiz diyor.Neyse biz evlendik 1 sene oldu sonra abim şak bir kız var 1 senedir konuşuyoruz tanıştırıcam dedi kızla eskiden aynı iş yerinden tanışıyorlarmış.Kız Allah var balık etli falan ama yüzü güzel.okumuş bir kız tahsili abimden iyi abim 2 sene, gelin 4 yıl okumuş yaşı da abimden küçük 10 yaş var 26 yaşında.neyse tanıştık ettik onlarda zamanında iflas etmiş ama ailesi başka şehirde yaşıyor kız burda çalışıyor. abimden beklemiyorduk birini bulup getireceğini annem de çok şaşırdı.dedi evlenirde başka memlekete gidersen bak hakkımı helal etmem falan dedi.Kızın ailesi de biz gibi hani çok durumları yoktu.Neyse nişan oldu kız tarafı bahçeli evde nişan yaptı o zaman da annemle bizim gelin arasından hiç su sızmadı kızım kızım iyilerdi.Abim nişandan 2 ay sonra evlenicez nikâh tarihi alcaz deyince işin rengi değişti.o zaman annem de abim gidecek korkusu oldu sanırım bilmiyorum abimle kavga ettiler annem evlilik erken önünüzü görün dedi.kızla gelinlik bakmaya gitmedi.Bende gitmedim ama kötü niyetli değildim ben etliye sütlüye kavgaya girmek istemedim.Kız anneme gelinlik li resim atmış annemde cevap vermemiş.Tamam bu doğru değil abime yansıtırken kızada yansıdı .Ama kızda çok büyüttü küsmüş kırılmış abime demiş ailen beni istemiyor ise alın altınları bitsin demiş baktık iş büyüyecek babam devreye girdi kızın gönlü edildi annem de yumuşadı geri sonra ki gelinlik provasına annem gitmiş ben dahil olmadım.kızın ablası da gitmiş.annesigil başka memleket de ondan yoklar ablası gitmiş.Neyse kız bunu içine mi attı yediremedi mi bilmiyorum sonradan bir mesafe oluştu.Düğün öncesi bir kere tatlı dille ima yaptım dedim ki canım evlenince hastayım şu bu dememek lazım haftada 1 gitmek lazım bende kayınvalideme gidiyorum dedim.Sanirim bunuda yanlış anladı.Neyse sonra ikiz erkek kardeşim bir anda olduğu şehiri bırakıp annemlerin yanına taşındı kendisi öğretmen biz sonradan ögrendik bazı olaylar olmuş.İkizim kumara bulaşmış herkes ten borç istemeye başlamış borç büyümüş hiçbirimize dememiş.Sadece abime demişki abi ben dershane ye ortak olucam bana arabanı satsan sen evlenince ben söz vericem o zamana dershaneden hissemi alıyorum yapmış.Tabi düğün zamanı ödememiş abim arabayı satınca bildiğim kadarıyla 35 bin babama 15 bin anneme vermiş.Kalanında ikizime vermiş.Ama Allah var annem de gelinliğin yarı parasını düğün salonunu babamla ödediler 14 ayarda olsa takı taktılar.Allah var kız nikahtan evlenelim dedi şahidim ama annem kıza üzüldü yok düğün olcak dedi düğüne destek oldu.Bende bohcaya yardımcı oldum.Düğündede tam altın taktım.Sorun şu ki abimi düğünden 1 ay önce ikizimin dershane de ortak oldum patron var dediği kişi aramış ortaklık falan yok banada borcu var kaçtı gitti demiş.Abim ikizini karşısına alıp konuşmuş bu doğru değil falan yapmış abimin hatası bunu duyunca hemen ailemize duyurması gerekirken evlenebilmek için gelinde susmuşlar.Abim ailem kardeşimin yaptığını öğrenirse bu kadar borç varken düğün iptal olur annem evlenemezsin bu durumda der ,36 yaşına geldim sevdiğim kızı kaybedemem diye bunu gizlemiş içerde kendisinin de giden parası olduğu halde sustu.Evlendiler balayında ikizime ulaşamayan alacaklılar abimi arayıp taciz etmeye başlamış.Gelinde bildiği halde karışmamış ama huzurları kaçmış sonra bir akşam abimi biri aramış kardeşinin çok yüksek Mevla borçları var millete kanserim diye paralar almış diyince abimler korkmuş ve beni aradılar anlattılar abim evine çağırdı benim kocamda bu rezilliği öğrendi gelinde bu kadar bilmediğinden şok oldu sonra bu böyle olmayacak dendi ikizimde itiraf etmeyince gelin evlerinde bağırdı çağırdı yeni evliyim abinide benide mahvettin hani ortaktın dershane ye bizi kandırdın çek git evimden dedi ağladı.Her ne olur sa olsun o benim kardeşim hatasıyla günahıyla gelinin bu hareketi beni çok rahatsız etti.hep birlikte ailemize anlattık.Annem abime çok kızdı başından bildiğini niye söylemedin diye abim ,kardeşim yüzünden evlenmicektin yıllarca bu aile için çabaladım şu bu çok büyük kavgalar oldu.Annem kendini eve kapattı .Abimle mesafe koydu ikizim zaten suçlu.Babam alacaklılara para ödemeye çalışıyor.Abim benide karımıda aramıyor sun diye bozuldu.Gelinde yalan değil anneme bize gelin dedi oğlunuzun suçu sizlik değil yaptı ama annem gelinede mesafe aldı sonrasında gelinimizde 360 derece döndü.O eski sıcaklık bitti.Sonradan annem kendine geldi adım attı ama gelin mesela beni hiç aramadi ancak abim ararsa arkadan merhaba,annemide aramadı bayram seyran dışında.Yok neymiş annemler dünürlerini hiç arayıp sormuyor muş.bu durumda nasıl arayacaklar.Sonra gelinin iş yeri küçülmeye gitti 4 ay işsiz kaldı abim dönemedi.Bu sefer abimde diğer alacaklılara ödemeleri bitirmeye başladıysanız 3-5 bize araba parasından gönderin biz kiramızı ödeyemiyoruz zordayız demiş.Annemde sana evlenme demiştik şu bu yine kavgalar oldu şahsen bende bu süreçte abimi çok aramadım çünkü karışmak dahil olmak istemedim.Annem gelin işsizken arayıp sormadı aynı mahallede oturuyoruz bir kere çağırması kayınvalidem şu bu alınganlık yaptı.Annemin ne hissettiğini düşünemedi.Sürekli evlendiğimden beri sorun yaşıyorum diyip durdu.Bir gün annemle bu konuda konuştuk dedim ki gelin iş seçiyor kurumsal diyip duruyor iş seçmese bulur dedim.Annemde kavga esnasında geline kaldırıp iş seçiyor sun kurumsal falan demiş o yaşta kadın kurumsal ne bilsin annem orda beni ele vermiş kızdım anneme. Annem dediki senin adını vermedim ama anlamış net.Annem demişki size erken evlenmeyin demiştik.Paramız yok dedik siz evlendiniz paranız var maksat içerde arabanın parası kalmasın o derdiniz çıkarcılar demiş,birbirine girmişler.Kızda kaldırıp aile huzurum kalmadı evlilik huzurum bozuldu daha fazla sizi arayıp sormuyorum lütfen sizde beni aramayın oğlunuzla konuşursanız konuşun beni karıştırmayın yazıp engellemiş.Annem çok üzüldü ağladı kadın .Tamam anneminde hatası yok değil.Ama gelin sizcede alınganlık yapmıyor mu.Evlendikleri 8 ay oldu kavga kaos.Artık abim bizimle iletişime girmiyor WhatsApp grubundan çıktı babam arıyor açmıyor ben arıyorum açmıyor.Yani gelinde abimi doldurdu net.Annem zaten ikisinide istemiyor ölüme bile gelmeyin demiş.Abime kırgınım ben evliliğim için birşeye karışmak istemedim vay efendim aramamışım bu olay patlayınca nasıl arayacağım benimde bir kocam var herşeye şahit oldu rezil oldum.Karışmak istemedim.Doğum günüm geçti ne gelin ne abim aramadı oysa ben geline parfüm aldım doğum gününde.Dün son kez şansımı denedim abimde gelinde yine açmadılar telefonumu.Yani bu kız ne yapıyor ailemizi yıkıyor resmen abimi doldurdu ben gerçekten anlamıyorum.Suçlu gibi benimde telefonum açılmıyor.Sizce bundan sonra ne yapmalıyım kocam da tanık oldu herşeye ailemiz dağıldı resmen.Bunu eğer okuyorsa gelinede cevabım vicdanın rahat ediyor mu sadece bunu merak ediyorum.

Siz bu konuyu abiyle evlenen yenge olarak forumda Mayıs ayında açmadınız mı zaten ?

26 Mayıs 2024 Eşimin Ailesi ve bize yaşattıkları hakkında

Konu Sahibi Arvenmoon27

Eşimle eski iş yerimden tanışıyoruz .Eşim 36 yaşında ben 27.Eşim bunca zaman hep ailesi ile yaşamış maddi manevi hep o eve bunca zaman destek olmuş.Bu sebeplede köşeye bir birikim yapamamış.Örnek verim oğlum bizi markete götür oğlum kediyi veteriner götür oğlum beni hastaneye kısacası o evin eli ayağı olmuş.Ben ise ailemden 4 sene uzakta tek başına bir hayat sürdüm çünkü memleketimde iş imkanı pek yoktu.Ailem memleketdeler.Sonra bu deprem olayı bizim memlekette de yaşanınca etkilendik.Babamın annesi amcam akrabalar vefat eden oldu evimiz hasar aldı ailem benim yanıma geldiler ev yapılana kadar.O sürede iş yerim zam zamanı bana zam yapmadı babam emekli depremzedeyiz çok sıkıntı yaşadık işten ayrıldım AVM de kasiyerlik yapmaya başladım.O dönem eşim beni annesi ile tanıştırdı.Kadın bana çok iyi davrandı deprem zedeyim diye üzerime titredi bana daha ilk görmeden kazak almış.İşim konusunda da kızım alın terin emeğin helal para hiç takılma kasiyerlik şu bu ben seni çok sevdim yaptı.Neyse ben ailemi ikna ettim evde tamir olunca beni istemeye nişan bir arada yapmaya geldiler ailem maddi olarak onlarda sıkıntı yaşamasın 2 kez uçak bileti vb dedi.o dönemde yaşadıklarımı madde madde yazıyorum
1) Nişan için ailem eşimin ailesine 4+1 ev tahsis ettiler memleket de ve eşimin altına araba verdiler çiçek çikolata vb yaptırmaya istemeye gelmeye ihtiyaç diye.Evin buzdolabını bile doldurduk sıkıntı yaşamasınlar diye.
2) Kayınvalidem ben memlekete gidince nişandan bir kaç gün önce beni arayıp orda makas varmı zeytin peynir domates ütü bunlar yanımıza alalım mı yaptı.Bu beni kırdı sonuçta benim ailem orda yaşıyor bunu sormak abes geldi bana.
3) Eşim nişandan 2 ay sonra evleniriz diye plan yaptığımız için evi tuttu.Ben de eski evi kapattım evlenince oturacağım eve geçtim o sırada kasiyerlik den çıktım güzel bir iş buldum girdim eşim depozito ödedi bende evin kirasını ödedim.Kayınvalidem niye seni zora sokuyor bir tanıdık evinde kalsaydı nişanlı iken ev tutmaya gerek varmıydı demiş eşime.
4) eşim nikah tarihi aldı evde kıyamet koptu erken daha diye.Ve bu yüzden gelinlik bakmaya kayınvalidem ve görümcem gelmedi kendi kız kardeşim ve eşim gittik kayınvalidem WhatsApp dan yazdım bu gelinlik modelleri var diye görüldü yaptı cevap vermedi.Sonra kayınpederim araya girdi.Geri canım kızım konu senlik değil diye bana r yaptı.
5) Allah var herşeyin en ucuzunu aldırdım kocam masraf olsun istemedim.Çamaşır makinesi ve tabak çanak ailem aldı nişan biz yaptık.Gerisini eşim yaptı nikahtan evlenelim dedim kayınvalidem o zaman nikah olsun kınayı bölüşelim kız tarafı ile bari kınası olsun dediler.Kına yapmadık onun yerine uygun bir düğün salonu tuttuk kayınvalidem ısrar edince ve yine eşim sağolsun ödedi.Altın incede olsa 2 bilezik taktılar düğündede aynısını yeniden takıldı ona takılmadım yapılan tavıra Görümcem evlenirken eşim bilezik takmış görümcem gitti tam takmış.
6) Bu arada eşimin erkek kardeşi eşime söz vermiş düğün de ödeyeceğim acil para lazım diye eşime arabasını sattırdı. Bize yüklü Mevla borcu var ödemedi.Sonra öğrendik kumara girişmiş herkese yalanla para almış.Bu olay patlayınca kayınvalidem eşimle evlendikten sonra bu olay yüzünden görüşmeyelim psikolojimiz bozuldu aramayın gelmeyin gitmeyelim birbirimize yaptı içine kapandı.Tamam anlıyorum zor bir şey ama bizde mağdur olduk.Eşime sen bunu biliyordun bilerek evlenerek evden kaçtın bizim kucağımıza bombayı bıraktın dediler eşimide suçladılar.O sürede araya mesafe girdi bayram kandil araştık çağırdığımda gelmediler evimize.
7) eşim o süreçte çok yanlız kaldı kız kardeşi yani görümcem de hiç arayıp sormadı .Neyse başka kişiye olan borçları yavaş yavaş ödemeye başlamışlar.Biraz rahatlamışlar o sırada ben işten çıkarıldım 7 aylık evliyim ve borçlarımız var eşim tek maaş dönemedi sıkıntı yaşadık.Eşimde ailesine dedi acaba borçları biraz ödediyseniz bu ay çok zordayız 5-10 bizede gönderebilir misiniz dedi kıyamet koptu.Kayınvalidem emeklisi var kayın pederin emeklisi var evleri kira değil ve kayınpederim emekli olduğu halde ekstra bir yerde çalışıp para kazanıyor.Eiimin erkek kardeşi de öğretmen aylık o eve çok rahat 100 giriyor.Bunu biliyoruz.Bu arada ben işsiz kaldım kayınvalidem o 4 aylık süreçte bir kere bile çaya gel oturalım moralini bozma demedi telefon açmadı ne bana ne dünürlerine.bu arada kayınvalidem ile evlerimiz çok yakın mesafede.Eşime destek olmak için 2 hafta bir cafede bulaşıkçılık ve garsonluk yaptım ama soğuk su makina yok soba yok doğal gaz yok dayanamadım hasta olunca eşim çık dedi.Bunu kayınvalidem biliyor du.
8) eşim kardeşinin yaptığı borçtan bu ay 5-10 isteyince kayınvalidem tüm kinini dökmüş .Gelin o zaman iş seçmesin bulduğu işe girsin iş beğenmediği için işsiz onun yüzünden bu haldesiniz geçinmeyi bilmiyor sunuz. Zaten ben sizi sildim eskiden kediyi beraber veteriner görürürdük artık onuda yapmıyor sun demiş.Eşimde iyimisin arabam yok araba kiralayıp götürecek durumum yok kız kardeşimin kocasının arabası var hafta sonu götürsünler buna mı takıldın param yok anlamıyormusun demiş.Kayınvalidemde paran yoksa evlenmicektin sana erken demiştim şuan kendiniz çekiyorsunuz.Sizin sıkıntınız yok sen kardeşinden o parayı bir şekilde koparma derdindesin şu bu yapmış.Aşırı kırıldım eşimi düşünemiyorum.Ailesi şuan sırt çevirdiler.Kız kardeşi abi neden böyle oldu diye bir telefon dahi açmadı bencilin teki.Hani artık eşimin ailesi yok diyebilirim.Ben şimdi yeni iş buldum şükür başladım eşimde ikinci iş buldu durumlar toplamaya çalışıyoruz.Bu süre zarfında benim ailem yanımızda oldu para gönderdi bizi aradı sordu ama eşim şokta ben ne yaptım da bu hale geldik hadi annemle kavga ettik peki babam kız kardeşim niye aramıyor diye üzüldü baya.Biz 7 aylık evliyiz ama bu yaşadıklarım çok ağır geldi bana.Benim yerimde olsanız napardınız.? Eşim belki bir gün annesi babasıdır geri barışır bilemem karışamamda istesem de ama şuan çok tuhaf hissediyorum bu kadar yakın oturup bu kadar uzqak olmamıza.

Merhaba ben gelininizde en ufak bir hata görmüyorum. Abiniz 36 yaşında bekleyeceği kadar beklemiş zaten. Anneniz neden karisiyor ki sonuçta o da baba olmak ister 36 yaştan sonra ne kadar daha bekleyebilir ki? Siz birsey yapmamışsınız ama yanlarında da olmamışsınız. Gelinden ziyade abiniz size mesafe koymuş bence.
Bakın ben evlenirken herşeyimi kendim yaptım bir tek altınımı annemler yaptı.Ama abim ortada bir birikimi yokken bu işlere kalkıştı birde ikizimin yalanını sırf evlenebilmek için düğüne kadar sakladı bu hiç doğru değil.Annemde kızma sebebi oğlum acelen ne 1 sene 2 sene bekle para biriktirdi.Kadın bunu anlatmaya çalıştı.Abim arabayı satınca anneme babama da 3 5 kuruş verdi ama annemlerde dediğim gibi masraf etti.

gelin haklı. 36 yaşına gelmiş bir evlada hiçbir anne baba evlenme demez. adam daha kaç yaşına kadar bekleseydi pardon da? sanki 26 yaşında çocuğa durun diyorlar. erkek kardeşinize de masallah tam bir amipmiş yazık abinin neyi var neyi yok sömürmüs kiyamam. gelinin yerinde olsam aynisini yapardım. vicdan yapacak bir durum yok vicdani evliliklerinin en güzel günlerini mahveden sizler yapmalısınız gelininiz değil!!!!!

ben bunu okudum daha önce. muhtemelen gelinin konusuydu
Muhtemelen önce gelinin gözüyle sonra görümce gözüyle yine kendi yazdı konuyu. Zaten gelinin de burda paylaşımı var diye yolunu yapmış anlarsak diye. Böyle saçmalıklar yapanlar oluyor. Hem metres hem aldatılan kadının gözünden konu açanlar bile oldu 😄

Bakın ben evlenirken herşeyimi kendim yaptım bir tek altınımı annemler yaptı.Ama abim ortada bir birikimi yokken bu işlere kalkıştı birde ikizimin yalanını sırf evlenebilmek için düğüne kadar sakladı bu hiç doğru değil.Annemde kızma sebebi oğlum acelen ne 1 sene 2 sene bekle para biriktirdi.Kadın bunu anlatmaya çalıştı.Abim arabayı satınca anneme babama da 3 5 kuruş verdi ama annemlerde dediğim gibi masraf etti.
Ben anlıyorum sizi ama burada gelinin bir hatası yok. Abiniz zaten destek olacaği kadar olmuştur bu yaşina kadar. Sizin sorununuz abinizle. Bir saygisizligida olmamis sanirim size.

Bende okudum ve bizim gelinimizin yazdığını düşünüyorum eğer okuyor ise vicdanını sorgular umarım
Gelinin vicdanını sorgulayacak bır durum oldugunu sanmıyorum
Üşenmedim okudum
Sen ortalık karısınca bi kenara gec . Hicbirseye karısmak istemedim de.. arkadan annenı doldur
Sonrada gelınin vicdanı..
İyi vicdanlıymısta başına 8 ayda bukadar corap ören aılenın ogluyla hala evlı kalmıs.
Parfum almışmışta gelin ona almamısmıs..

Git kardesım kendı hayatına bak
Elın kızı sızın borclarınızı odemek,evınızı gecındırmek ,üstüne birde dolandırılıp rezıl olmak zorundamıydı
İş begenmıyormus .. sanane her işte çalışmak kolaymı
Size para yetiştircem diye karı koca helak olmuslar
Insanların yakasından düşün
Kendı hallerıne bırakın

Siz istemişsiniz ki abiniz evlenmesin, ailenize baksın ama siz ve MESAFELİ KOCANIZ etliye sütlüye karışmayın. Abiniz şamar oğlanı mı? Neden siz evlenirken Kimse evlenme demedi de abiye gelince herkes evlilik düşmanı kesildi? Anneniz ayrı, erkek kardeşiniz ayrı siz ayrı bencilsiniz. Abinize çok üzüldüm. Herkes köle olmasını beklemiş ama olmayınca da gelin suçlu olmuş. Abinizi bu süreçte aramama nedeniniz de para ister diye korkmanız. Aman kocanızın 5 kuruşu gider de aranız açılır diye ödünüz patladı demi
Biz abimiz evlenmesin istemedik bşrikim yapsaydı da evlenseydi annemlerde zora düşmeseydi dedik.Ben evlenirken herşeyimi kendim yaptım.Ama abim sırf evlenebilmek için ikizimin olayını gizledi sorarım size bu ne kadar doğru Allah aşkına.Abimi aramadım çünkü kocam zaten ikizimin olayıyla şok oldu sonra gelin abim kavgası falan daha ne kadar rezil olacak tım uzak kaldım maalesef

X