Geçmeyen vajinal mantar :-(

test yap bakalım hamilemisin yavru kuşum benim.değilsen ona göre sana reçete yazarız

öncelikle ilgin ve cevabın için teşekkür ederim :) şu an elimde test yok ama kasıklarımda sanki adet olucakmışım gibi bir ağrı var ve bu ağrı yine önceki gibi sağ tarafımda daha yoğun acaba yine mi iltihap başlıcak diye kendi kendime evham yapıyorum ama iki gün önce ultrasonda temiz çıkınca bu kadar kısa sürede oluşmaz diye de bir yandan kendime cesaret veriyorum,,şimdilik kendimi dinliyorum bakalım oldum olucam gibi bi his var içimde hayırlısı bekliyorum...senin reçeteden bahsettiğin nedir acaba öğrenebilir miyim ??

öncelikle ilgin ve cevabın için teşekkür ederim :) şu an elimde test yok ama kasıklarımda sanki adet olucakmışım gibi bir ağrı var ve bu ağrı yine önceki gibi sağ tarafımda daha yoğun acaba yine mi iltihap başlıcak diye kendi kendime evham yapıyorum ama iki gün önce ultrasonda temiz çıkınca bu kadar kısa sürede oluşmaz diye de bir yandan kendime cesaret veriyorum,,şimdilik kendimi dinliyorum bakalım oldum olucam gibi bi his var içimde hayırlısı bekliyorum...senin reçeteden bahsettiğin nedir acaba öğrenebilir miyim ??

bunlardan hangisi var sende

1. Omuzlarda ve/veya kulakta sivilce
  2. Vajinal kaşıntı
  3. hapşırıncca idrar kaçırma
  4. kahve rengi akıntı
  5. Ayak kokusu
  6. Sabah uyanınca Ağız kokusu
  7. Göbekte yağlanma
  8. Baldırda ve göbekte tüylenme
  9. Saç Dökülmesi
  10. Cinsel isteksizlik
  11. yorgunluk ve tembellik
  12. insülin direncinin yüksek olması
  13. Adet düzensizliği
  14. Yumurtalamanın düzgün olmaması

bunlardan hangisi var sende

1. Omuzlarda ve/veya kulakta sivilce
  2. Vajinal kaşıntı
  3. hapşırıncca idrar kaçırma
  4. kahve rengi akıntı
  5. Ayak kokusu
  6. Sabah uyanınca Ağız kokusu
  7. Göbekte yağlanma
  8. Baldırda ve göbekte tüylenme
  9. Saç Dökülmesi
  10. Cinsel isteksizlik
  11. yorgunluk ve tembellik
  12. insülin direncinin yüksek olması
  13. Adet düzensizliği
  14. Yumurtalamanın düzgün olmaması

Mesmerina bu yazdıklarından sadece saç dökülmesi bana uyuyo o da ben kendimi bildim bileli saçım çok dökülür bu aralar anormal bir durum sezmedim açıkcası..birde adetim 25 günde bir olduğundan yumurtlamam erken oluyo doktorum öyle söylemişti adetten bi 10 gün sonrası yani..bu kadar umarım sana yardımcı olabilmişimdir,,ben adetimin gecikmesine bir anlam veremiyorum :KK43:(

Son düzenleme:
bu arada özelden bana mesaj atmıssın şimdi gördüm ama yeni üye olduğum için cevap veremiyorum..bi sakıncası yoksa buradan yazabilirsin cevaplamaya çalışırım...

Piskoloji ,alternatif tıp (hacamat,sülük,refeklexoloji,EFT/NLP vss.. ) alanları ile ilgilnediğiğimiz için öncelikli olarak hastalığın ruhsal sebebini bulmaya çalışıyoruz. (testi çözdükten sonra tam olarak ne demek isteidğimi anlatıcam size)

mesela

1- Öncelike aşağıdaki testi çöz (her soruya birden fazla cevap verme hakkın var ona göre mesela 1-A-C-D , 2-B-E,D gibi)

2 -aşağıda resimde ögrdüğün hareketi 25-30 sn dene bakalım yapabilecek misin
Eki Görüntüle 699995

3-Daha önce aşk acısı ve ayrılık acısı veya ona benzer gibi bi acı tattınmı ve bu acıyı sürekli körükleyip duruyorumusun ?

test
1

A)Geleceğiminle ilgili düşünceler beni endişelendiriyor ve önümü göremiyorum.
B)Yaşantımda kısıtlılık var,sürekli aynı sorunlara takılıyorum.
C)Yaşamda hedeflerime ulaşmakta her zaman zorlandım
D)Duygusal hayatımda hep sorunlar vardır.
E) Düşücelerime ifade etmekte zorlanırım.
F)Gözümün gördüğünden başkasına inanmam.
G)Kendimi herşeyden kopuk hissediyorum.

2

A) Kemik,diş,bağırsak,bacak sorunları ile ilgili hastalıklarım oldu.
B) Üreme organları,böbrekler,lenfler ile ilgili sorunlarım oldu.
C) Mide,karaciğer,dalak sorunlarım oldu ya da şeker hastasıyım.
D) Kalp,kan sorunlarım oldu
E) Boğaz,tiroid,nodül gibi sorunlarım oldu.
F) Psikolojik sorunlarım oldu
G) Migren,baş ağrısı,beyin hastalıkları gibi sorunlarım oldu.

3

A) Beni en çok kızgınlık duygularım,eleştiriciliğim ve güvensizlik duygularım rahatsız ediyor.
B) Beni en çok suçluluk duygularım,takıntılarım,alınganlığım ve eylem geçmekteki zorluğum rahatsız ediyor.
C) Beni en çok korkularım, bağımlılıklarım, duygusal yapımdaki dengesizlikler ve affedemediğim olaylar rahatsız ediyor.
D) Beni en çok iletişimlerdeki sorunlarım,konsantrasyon sorunum, isteklerimi anlatamamam ve hayır demeyi bilmemem rahatsız ediyor.
E) Beni en çok zihinsel karmaşalarım,bunalımlarım,mutlu olmayı başaramamam ve esnek olmayı bilmemem rahatsız ediyor.
F) Beni en çok huzursuzluğum,umutsuzluğum,kendimi değerli bulmamam ve yaşamımdaki dengesizlikler rahatsız ediyor.

4

A) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman öz güvenim azalır ve enerjimin tükendiğini hissederim.
B) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman kendimi suçlarım ve duygularım çok olumsuz etkilenir.
C) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman hırslanırım ve bu zorlukları oluşturanlara öfke duyarım.
C) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman korku duyarım ve çevreme karşı uyumsuz olurum.
D) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman sorun yokmuş gibi davranırım ve sorunu görmezden gelmeye çalışırım.
E) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman zihnim karışır ve bol bol uyumak isterim.
F) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman acı çekerim ve kendimi yalnız hissederim.

5

A) Kırmızı rengi fazla sevmem.
B) Turuncu rengi fazla sevmem.
C) Sarı rengi fazla sevmem.
D) Yeşil rengi fazla sevmem.
E) Mavi rengi fazla sevmem.
F) Lacivert fazla hiç sevmem.
G) Mor rengi fazla sevmem.

6

A) Kendime ve yaşama daha çok güvenmek isterdim.
B) Daha ön yargısız bir insan olmak isterdim.
C) Daha cesur olmak isterdim.
D) Beni üzen insanları ve olayları daha kolay unutmak isterdim.
E) İçimden geçenleri ve hislerimi daha kolay ifade etmek isterdim.
F) Sezgilerimin daha güçlü olmasını isterdim.
G) Gerçek potansiyelimi kullanmak ve daha pozitif bir insan olmak isterdim.

7

A) Beni en çok rahatlatan şey doğada yürüyüş yapmaktır.
B) Beni en çok rahatlatan şey banyo yapmak,denize ya da havuza girmektir.
C) Beni en çok rahatlatan şey kitap okumaktır.
D) Beni en çok rahatlatan şey sevdiğim insanlarla bir arada olmaktır.
E) Beni en çok rahatlatan şey müzik dinlemektir.
F) Beni en çok rahatlatan şey uyumaktır.
G) Beni en çok rahatlatan şey meditasyon yapmaktır.

8

A) Koku alma duyum çok gelişmemiştir.
B) Tat duyum çok gelişmemiştir.
C) Görme duyum çok gelişmemiştir.
D) Dokunma duyum çok gelişmemiştir.
E) işitme duyum çok gelişmemiştir.
F) Sezgilerim çok gelişmemiştir.
G) Bütünü algılayabilme yetenegim çok gelişmemiştir. Genelde detaylara takılırım.

9

A) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse sert davranmaktan kaçınmam.
B) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse o insanı suçlarım ve gerekirse uçlarda davranırım.
C)Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse hırslanırım ve bunu kontrol etmekte zorlanırım.
D)Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse o insanı sevmekten kolaylıkla vazgeçebilirim.
E) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse çok sert konuşurum.
F) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse kafam karışır ve kafamı toplamak için kendime zaman tanırım.
G) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse acı duyarım ve sıkıntı duygusu içinde yalnız kalmayı seçerim.

10

A) Yaşamımdaki gerçeklikleri kabullenmeyi en kısa zamanda öğrenmem lazım.
B) Üretken olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım.
C) Kararlı olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım.
D) Hoşgörülü olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım
E) Kendimi en iyi şekilde ifade etmeyi en kısa zamanda öğrenmem lazım.
F) Sezgilerimi kullanmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım
G) Gerçek potansiyelimi kullanmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım

11

A) İnsanların hareketlerini anlamakta zorlanıyorum.
B) İnsanların duygularını anlamakta zorlanıyorum.
C) İnsanların düşüncelerini anlamakta zorlanıyorum.
D) İnsanların egolarını anlamakta zorlanıyorum.
E) İnsanların inkar etme huylarını anlamakta zorlanıyorum.
F) İnsanların 6.duyu dedikleri şeyi anlamakta zorlanıyorum.
G) İnsanların dinsel inançlarını anlamakta zorlanıyorum.

12

A) Çok et tüketirim.
B) Çok su tüketirim.
C) Çok karbonhidrat tüketirim.
D) Çok sebze tüketirim.
E) Çok meyve tüketirim.
F) Yemek ayırt etmem ama sürekli temiz havaya ihtiyaç duyarım.
G) Yemek ayırt etmem. Hepsinden dengeli tüketirim.

13

A) Sabırsız bir insanım.
B) Çok sakin bir insanım.
C) Eleştirici bir insanım.
D) Kıskanç bir insanım.
E) Telaşlı bir insanım.
F) Endişeli bir insanım.
G) Stresli bir insanım.

14

A) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hala kendimi güvenceye alacak yatırımları yapamamış olmamdır.
B) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hep aynı sorunları yaşayıp durmam ve hala bunları çözememiş olmamdır.
C) Yaşamımdaki en büyük eksiklik başladığım işleri bitirmekteki başarısızlığımdır.
D) Yaşamımdaki en büyük eksiklik ailevi sorunlarımı aşamamış olmamdır.
E) Yaşamımdaki en büyük eksiklik yaşantımın farklı alanları arasında dengeyi kuramamış olmamdır.
F) Yaşamımdaki en büyük eksiklik psikolojik problemlerimi aşamamış olmamdır.
G) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hala ne istediğimi bilmememdir.

15

A) Burcum oğlak ya da boğa
B) Burcum yengeç yada akrep
C) Burcum koç ya da aslan
D) Burcum terazi ya da kova
E) Burcum ikizler ya da başak
F) Burcum yay
G) Burcum balık

Buna ilaveten boy kilo ve kan grubunuzu ve yemeklerde ki tuz şeker ve unlu mamülleri çok kullanıp kullanmadığınız ve son olarak memleketinizi

mesmerina resimde gördüğüm hareketi yapabiliyorum.

1.E-F 2.A-B 3.A 4.A-B 5.F 6.D-E-F-G 7.A-D-E-F 8.G 9.A-B-E 10.F 11.D-E 12.D-E-G 13.A-C-D-F-G 14.Cevap bulamadım 15.B

Boyum 1.60 kilom 50.kan grubum A rh+ yemeklerde tuz şeker ve unlu mamülleri çok kullanırım memleketim de Ankara..

Pınarcım

Olması gereken kilonu 52. (şişmanlıktan bi problemin yok.hatta iki kilo daha almalısın)

nemli memeleketlerin kızları güzel; soğuk memleketlerin kızları güzel ve kindar (karadeniz kızları gibi) erkekleri güçlü olur. %51 sende kindarlık yok yani büyük ihitmal kin ve nefret besleyen biri değilsin ve eski anıları bir filim gibi oynatıp durmuyosun buna bağlı olarak hipofiz bezinde sorun yoktur dolayısı ile rahim sorunları buna bağlı değil .

Resimdeki hareketi sağ bacağını kaldırarak 25-30 sn yapabildiysen zaten hipofiz bezinde sorun olmadığı kesinleşiyor. Hipofiz bezine sen zarar vermedin (yani piskolojik olarak zarar görmemiş) dışarıdan alınan gıdalarla bu hale gelmiş muhtemelen

Testleri doğru çözdüğünü düşünerek :

kendine yalan söyleyen Kendini yalanlarla avutan birisin.

aşağıdakilerden biri veya bir kaçı sende muhtemelen vardır ki bunun sebebi çok tuzlu yemektir. iyotlu tuzlar ve MSG içiren yiyecekler senin tiroid bezine zarar veremiş dolayısı ile şu sorunlardan biri veya bir kaçına sebeb olmuştur

fiziki olarak :ses telleri, akciğerler, yemek borusu, ses sorunları, çatallı ve kısık ses, Tiroit rahatsızlıkları, boyun ağrıları ve problemleri, astım krizleri, guatr, hipertiroit, deri döküntüleri, kulak enfeksiyonları, boğaz ağrısı, ileri durumlarda da gırtlak kanseri.
Psikolojik açıdan ise; kekemelik, yalan söyleme alışkanlığı, konuşma esnasında sesin zorlukla çıkması görülebilir veya utangaçlık.

Yukarda resimdeki hareketi yapabilmen hipofiz bezinin sorunsuz olduğunu gösteriyor ama testler hipofiz bezinin sorunlu olduğunu gösteriyo (inşallah kendini avutmuyosun) hipofize bağlı olarak aşağıdakilerden biri yada birkaçı sende görülüyor olabilir

fiziki bedende migren, şiddetli baş ağrıları, körlük ya da görme bozuklukları, sinirsel iltihaplar ve rahatsızlıklar, beyin kanamaları, beyin tümörleri, felç olabilir.
Psikolojik olarak etkilediği yerler; bağnazlık ve aşırı tutuculuk, duygusallıktan çok uzak katı ve mantıkçı tutum, yalnızlık duygusu. kişi; maddesel olana aşırı bağımlıdır, ruhsal gelişme reddedilir, toplum kurallarına aşırı önem verir, unutkandır, öğrenme zorluğu yaşarlar.

Sonuç:

1. Anlattıkların ve çözdüğün teslerin doğru olduğunu var sayarak.
  2. iyot + MonoSodyumGlutomat + lityum + potasyum içeren tüm gıdalardan uzak durmalısın
  3. Şeker ve hamur işlerini azaltmalısın
  4. saat 18:00 da nsonra yemek yememelisin.

Tedavi :

Öncelikle sana hacamatı tavsiye ederim .aşağıdaki karışımları sırasıyla kullan

1- Adet söktürücü olarak civan perçemi çayı karışımı (20-25 bitki karışımı var içinde)
2- Arı Sütü + Bal + Polen + Ginseng + Propolis + Ekinezya

(bunların adet ve miktar olarak sitersen belirtirim. temin edeceğin yeride söylerim )

Yukarıdaki sonuçlar senin teste verdiğin cevaplların doğruluğuna göre %75-80 doğru sonuç verir atladığım veya senin eksik braktığın durumlara göre % 10-20 artı eksi oynar

taktir edersinki seni görmeden görüşmeden uzaktan yanılma payımda vardır

Diceksinki benim hastalığımla ne alakası var: Alaka şu biz önce hastalığa sebep olan organı ve o organı bozan hal hareket gıda ve sıvıyı tespit ederiz. ona göre önlem alırız mesela rahim sorunlarını %90 kaynağı hipofiz bezidir. ve eski acı verici anıları sürekli hatırlayıp kendini bunalıma sokan (kindar) kin besleyen kadınların büyük çoğnluğunda PCOS vardır. çünkü bu düşünce doğrudan hipofize zarar verir ondan sonra yukarıda saydığım hastalıklar zincirleme ilerler fakat kaynağını bulmak zor olur. Tamam ...?

sağlıcakla

Son düzenleme:
güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş yazdıklarını dikkate alıcam teşekkür ederim :))

belirti derken fiziki olarak bahsettiklerin var aslında.tuzlu yemeklerden kaynaklanan durumlar fiziki bedende hipofiz bezinde sorunlar olması durumunda oluşabilecek rahatsızlıklar baş ağrısı görme bozukluğu gibi...

yeni evliyim, ve bugün doktora kaşıntı şikayeti ile gittim mantar dedi, neo penotran fitil ve 2 ilaç daha verdi, ilaçları eşin de içecek dedi. eşim neden içicek pek anlamadım çok hızlı konuşan bir doktordu =) bakalım başlayacağım ilaçlara. bir de prezervatif kullanmamamı belirtti. hap da içmek istemiyorum =(

bendede sadece vajinanın dış kısımlarında yanma var geçmedi geçmiyor 4 aydır gittim mantar değil dedi doktor olsa kaşıntı yapardı dedi kaşıntı yok ama yanma geçmiyo bilmiyorum ne yapmalıyım tekrar gidicem cuma günü gebelikte istiyorum bakalım hayırlısı inş kurtuluruz bir an önce benimde kullanmadığım fitil krem
Sevgili TUGBAYA, bende de aynı durum var aylardır; kaşıntı yok ama yanma var. Sen nasıl atlattın sorununu, eğer siteyi takip ediyorsan lütfen cevap ver....

arkadaşlar 6 yıldır mantarım var geçmiyor. her adet döneminde tekrarlıyor. kullanmadığım ilaç krem fitil kalmadı.
aranızda bu dertten kurtulan oldu mu.

ii akşamlar, benim anneminde olmuştu yıllarca geçmedi fakat doktorun biri eski usul çamaşırlarını kaynat dedi yada yüksek derece deterjansız yıka dedi o sonra geçti allah şifanı versin inşallah yardımcı olur

kızlar ben bugün özel hastaneye gttim doktor fitil verdi donaxyl diye, kullanan var mı aranızda? memnun kaldınız mı? ek olarak ıtraspor ve biteral adında 2 ilaç daha verdi doktor. inşallah tekrarlamamak üzere tamamen biter bu illet=((

Son düzenleme:
Merhaba Pamukhelva,

Ben Biteral hariç bahsettiğin diğer iki ilacı da kullandım maalesef ben de işe yaramadı. Çünkü daha önce de bahsettiğim gibi ben de yalnızca yanma var, kaşıntı yok...

Merhaba. Bu mantar Probiyotikler ile iyileşiyormuş. Nette araştırma yaparken buldum bende...ilgimi çekti sizinlede paylaşmak istedim.
Probiyotikler ile Tedavi Edilen Hastalıklar
Probiyotiklerin yapısı bir kez bozulmuşsa, tekrar takviye edilerek normal yapısına kavuşması için uzun süre probiyotik takviyesi kullanılması gerekir. En az 12 ay süreyle takviye edilmesi gereklidir.

• Tedavi edilemeyen, tekrarlayan iltihabi hastalıklar (Enfeksiyonlar)
  • Mantar (Candida) enfeksiyonları
  • Çocuklarda görülen pamukçuk
  • Şeker Hastalığı (Diyabet)
  • Romatizmal Hastalıklar
  • Hashimato hastalığı
  • Sedef hastalığı
  • Multiple Skleroz (MS)
  • Otizm
  • Depresyon
  • Kronik yorgunluk
  • Çocuklarda öğrenme bozuklukları
  • Dikkat eksikliği
  • Baş ağrısı
  • Şizofreni
  • Besin tahammülsüzlükleri ve besin alerjileri (Gıda intoleransları)
  • Vitamin eksiklikleri
  • Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları (Zatürre, Bronşit, Sinüzit, Orta kulak iltihapları, Nezle, Grip vb.)
  • Ülseratif kolit
  • Crohn hastalığı
  • İrritabl bağırsak sendromu
  • Reflü

Son düzenleyen: Moderatör:
X