Geçmeyen vajinal mantar :-(

kaktusvemelisa

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2013
86
8
arkadaşlar 6 yıldır mantarım var geçmiyor. her adet döneminde tekrarlıyor. kullanmadığım ilaç krem fitil kalmadı.
aranızda bu dertten kurtulan oldu mu.

*birde Deniz Tarakçı - Doğal Vajinal Mantar Tedavisi kitabını okuyan oldu mu işe yarıyor mu.
*kitapta ne yazıyor

bende de oldu o ya çok kötü birşey. ben kolay atlattım onu. adetten sonra fitil uygula derim. orayı mümkün olduğunca kuru tutman lazım. pamuklu giymelisin annane kilotları:)hep ütülü olmalı. her gün değiştir. hatta günde iki kez. günlük ped kullanma. hava almalı ama arada bir kurula tuvalet kağıdıyla hatta yarım saatte bir derim. benim öyle geçti bir haftada. bir de ben yatmadan önce bir de kaltıktan sonra sabamed kullandım genital temizleme şampuanı her gün. sonrada güzelce kuruladım. fluzole mi flucanazol öye birşey ilaç var bak. öyle bir ilaç verdi mi sana doktor?. Etklili bir ilaçtır. bu arada eşin yada partnerin varsa onu da bir doktora götür. ondan geçebilme riski olabillir yada cinsel ilişki de bulunma sonuçta nem almamalı. artı şekerine bir baktır derim. bu arada antibiyotik kullanımı alma derim bir süreliğine. geçer merak etme.

kızlar bende de aynı sorun var.antibiyotik ve fitil kullandım.yine de geçmedi .tekrar doktora gidicem.

bendede sadece vajinanın dış kısımlarında yanma var geçmedi geçmiyor 4 aydır gittim mantar değil dedi doktor olsa kaşıntı yapardı dedi kaşıntı yok ama yanma geçmiyo bilmiyorum ne yapmalıyım tekrar gidicem cuma günü gebelikte istiyorum bakalım hayırlısı inş kurtuluruz bir an önce benimde kullanmadığım fitil krem kalmadı

merhaba arkadaşlar. ben de her adet dönemi sonunda böyle sıkıntı yaşamaya başladm 5-6 aydır. en son doktor bir ilaç verdi ancak geçmedi şimdi yeni bi ilaç kullanıyorum umarım etkili olur. ancak mantar tedavisinde eşin de tedavi olması gerekir ama doktorum bana yalnızca benim kullanabileceğim fitil vb. verdi. eşim için önerebileceğiniz ilaç var mı acaba? yani siz eşinizle tedavi olurken eşiniz ne gibi ilaçlar kullanıyordu? eşim şu an taşıyıcı durumunda büyük ihtimalle çünkü.

bende de oldu o ya çok kötü birşey. ben kolay atlattım onu. adetten sonra fitil uygula derim. orayı mümkün olduğunca kuru tutman lazım. pamuklu giymelisin annane kilotları:)hep ütülü olmalı. her gün değiştir. hatta günde iki kez. günlük ped kullanma. hava almalı ama arada bir kurula tuvalet kağıdıyla hatta yarım saatte bir derim. benim öyle geçti bir haftada. bir de ben yatmadan önce bir de kaltıktan sonra sabamed kullandım genital temizleme şampuanı her gün. sonrada güzelce kuruladım. fluzole mi flucanazol öye birşey ilaç var bak. öyle bir ilaç verdi mi sana doktor?. Etklili bir ilaçtır. bu arada eşin yada partnerin varsa onu da bir doktora götür. ondan geçebilme riski olabillir yada cinsel ilişki de bulunma sonuçta nem almamalı. artı şekerine bir baktır derim. bu arada antibiyotik kullanımı alma derim bir süreliğine. geçer merak etme.

canım her yolu denedim.kullanmadığım fitil kalmadı dediğin ilacıda kullandım.altı yıldır bu var bede illahlah etti martık.geçmiyor bi türlü

ya şu sarımsağı vaginaya yerleştirme nasıl bişe .işe yarıyo mu yapan oldu mu.vallahi bıktım artık ne yapsam geçmedi illet..nolur ya bana fikir verin

Korunuyor musunuz ya da nasıl korunuyorsunuz bilmiyorum. Ben de prezervatif kullandığımız için hep oluyordu tekrarlıyordu. Prezervatifin bazılarında alerji ve mantara neden olduğunu duydum. Kullanmadık. O günden sonra geçti çok şükür.

dr sporex diye bir ilaç vermişti
adet döneminde içiyordum
ama hamilelikte tekrarladı
bu konuyu
dr unuza sorun bence

bendede bi ara mantar olmuştu ama doktorun verdiği bi fitil vardı şuan adını hatırlamıyorum evde duruyo eve geçince bakıp yazarım burdan ismini o çok iyi gelmişti bana içinde 7 tane var doktor geçene kadar hepsini kullan demişti ama ben 4 tane kullandıktan sonra hiç bişey kalmadı her akşam kullandım sonrasındada oldugunu fark ettiğim zamanlarda hemen fitili kullanıyorum ve geçiyo bişey kalmıyo

bendede bi ara mantar olmuştu ama doktorun verdiği bi fitil vardı şuan adını hatırlamıyorum evde duruyo eve geçince bakıp yazarım burdan ismini o çok iyi gelmişti bana içinde 7 tane var doktor geçene kadar hepsini kullan demişti ama ben 4 tane kullandıktan sonra hiç bişey kalmadı her akşam kullandım sonrasındada oldugunu fark ettiğim zamanlarda hemen fitili kullanıyorum ve geçiyo bişey kalmıyo

ayy ya benim ki geçmiyor.yani her ay tekrarlıyor.dediğim gibi her türlü fitil hap krem kullandım sürekli elimde travazol canaten v.b kremler bulunur .ama yok.en sın doktor flora bozulmuş olabilir deyip vagiflora verdi kullandım geçti dedim gene aynı.ne yapacağımı şaşırdım.şimdi elimde yine aynı fitil var ama bu sefer sarımsağı yerleştirmeyi düşünüyorum çünki illahlah ettim kurtulmam lazım

arkadaşlar 6 yıldır mantarım var geçmiyor. her adet döneminde tekrarlıyor. kullanmadığım ilaç krem fitil kalmadı.
aranızda bu dertten kurtulan oldu mu.

*birde Deniz Tarakçı - Doğal Vajinal Mantar Tedavisi kitabını okuyan oldu mu işe yarıyor mu.
*kitapta ne yazıyor

canım çok geçmiş olsun ben uygulamadım ama üzüm sirkesini banyoya girdiğin zaman birazcık sıcak suyla karıştırıp mantarlı olan bölgeyi yıkıyormuşsun ama 1-2 ay bu şekilde kullanman gerekiyor..

ayy ya benim ki geçmiyor.yani her ay tekrarlıyor.dediğim gibi her türlü fitil hap krem kullandım sürekli elimde travazol canaten v.b kremler bulunur .ama yok.en sın doktor flora bozulmuş olabilir deyip vagiflora verdi kullandım geçti dedim gene aynı.ne yapacağımı şaşırdım.şimdi elimde yine aynı fitil var ama bu sefer sarımsağı yerleştirmeyi düşünüyorum çünki illahlah ettim kurtulmam lazım

bence düzenli olarak propolis tableti kullan. bu doğal bir antibiyotik görevi görüyormuş.
ben birkaç kere kullandım faydasını gördüm.
sen de sürekli tekrarladığına göre daha düzenli kullanmalısın tabi

kızlar biraz utanarak soruyorum ama daha önce kullanmadığım için bilemedim nasıl uygulayacağımı :KK17: bu vajinal mantar için verilen kremleri ne kadar genişlikte bi alana uyguluyoruz? böyle bayağı derinlere kadar mı yoksa dış kısma yakın yerlere mi? :KK17: akıntı için doktora gittim, akıntının rengini kokusunu hiçbişeyini sormadan direkt krem verdi. muayene de etmedi. kremin adı travazol

Merhaba,doktor tavsiyesi olmadan kullanma derim ama bende de aynı problem vardı ketoral fitil sayesinde bu sorunumu cözdüm.Tavsiye ederim.

Eşinizle aynı zamanda tedavi olmalısınız yoksa mümkünatı yok kurtulamıyorsunuz.
Travacort kremi her türlü mantara çok faydalı. Yinede doktorunuza danışmadan almayın. Birde evde karbonatlı su deniyebilirsiniz.
Vajinal bölgeji sabunla yıkamamaya gayret edin kötücülleri öldüren bakterilerde ölüyor sabunla ve savunmasız kalıyor bölge.

ben o ilaçtan sonra hiç uğraşmadım desem yeridir valla ama şuan adını hatırlamıyorum ilacın akşam eve geçince bakar yazarım ama bunu bide doktora sormanda fayda var derim

eğer çalışan bir bayan değilseniz basit bir yöntem önerebilirim. her tuvaletten sonra vajinal bölgeyi kurutun ve saç kurutma makinesi ile 1-2dk boyunca sıcak hava tutun. iyice(kendinizi yakın demiyorum uygun bir sıcaklık) 1 bilemedin 2 haftada geçiyor

kızlar mrb ben bu sitede çok yeniyim konularınızı yakından takip ediyorum bir çok konuda bu siteden faydalandım ve öğrendiğim çok şey oldu..size bi sorum olucak evliyim ve eşimle korunmayı bırakalı bir ay oluyor bundan 10 gün önce sağ kasığımda oluşan ağrı şikayetiyle doktora gittim ultrasonda bana akıntım ve iltihap olduğunu söyledi fitil ve antibiyotik tedavisi önerdi kullandım iki gün öncede kontrole gittim.doktorum bana iltihabın geçtiğini her şeyin normal olduğunu günlük hayatıma devam edebileceğimi söyledi normalde adetim 25 günde bir olur ki genelde düzenlidir bu aralar olmam lazımdı ama iki gün gecikti..korunmuyorum ama hamilelik olsa doktor anlardı diye düşünüyorum kullandığım ilaçların etkisi olmuş olabilir mi?? bu konuda bilgisi olanların cevaplamasını istiyorum..

X