geçmeyen gaz sorunu

karya777

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2024
1
0
20
selamlae ben henüz 20 yaşındayım ve 6 aydır çekmediğim sıkıntı kalmadı öncelikle mide bulantısı ve ishalle gitmiştim doktora.İğne yapıp yolladı ertesi gün sağ tarafımda ağrı ile gittim başka bir hastaneye bu sefer röntgen idrar vs çekildi sonuç gaz.Yaklasık 4 kez daha acillik oldum sonuç hep gaz çıkıyor dahiliye sevk ettiler bazı ilaçlar verdi 3 ay gayet iyi idare ettim ama özellikle regl dönemlerimde mesela bugün ve dün öyle şiddetli bi ağrı yaşadım ki kendimi apandisit var sandım sonuç yine gaz yine gaz net bir tedavisi yok hayat kalitem 0 eğer siz ablaların bir tavsiyesi varsa açığım teşekkür ederim şimdiden 🙏 isterseniz röntgen sonucumu da gösterebilirim

Hassas bağırsak sendromu bu yediklerinize dikkat ediceksiniz yemek sonrası hareket edin doktorun verdiği ilaçları kullanın geçmiş olsun

Çok hızlı yemek yemek, çiğnemeden yemek gibi şeyler midede ve bağırsak da gerçekten feci olabilecek gaz sancıları yapabilir ishal devam ediyorsa gıdalara göz atın neler yiyince oluyor bakmak gerekiyor gluteni kesin bence bi süre makarna ekmek gibi bazı unlu şeyler pirinç bulgur gaz yapabilecek şeyleri bırakın. Egzersiz yapın bu gazı atmanıza yardımcı olur onun dışında karın ağrısına felan Rezene çayı iyi geliyor hem ishale hemde karın ağrısına gaz sancısına da iyi gelir bu arada ben mide spazmı geçirmiştim acillik olmuştum hem midede bağırsak da gaz vardı ama aynı zamanda stresteydim stresse girdiğim zaman mideme ağrı giriyor benim mesela bir kez de doğum kontrol hapı yapmıştı bende bu ağrıları herşeyi tekrar tekrar gözden geçirin geçmiş olsun kabız olmamaya da özen gösterin bence oda çok kötü yapar ..

selamlae ben henüz 20 yaşındayım ve 6 aydır çekmediğim sıkıntı kalmadı öncelikle mide bulantısı ve ishalle gitmiştim doktora.İğne yapıp yolladı ertesi gün sağ tarafımda ağrı ile gittim başka bir hastaneye bu sefer röntgen idrar vs çekildi sonuç gaz.Yaklasık 4 kez daha acillik oldum sonuç hep gaz çıkıyor dahiliye sevk ettiler bazı ilaçlar verdi 3 ay gayet iyi idare ettim ama özellikle regl dönemlerimde mesela bugün ve dün öyle şiddetli bi ağrı yaşadım ki kendimi apandisit var sandım sonuç yine gaz yine gaz net bir tedavisi yok hayat kalitem 0 eğer siz ablaların bir tavsiyesi varsa açığım teşekkür ederim şimdiden 🙏 isterseniz röntgen sonucumu da gösterebilirim
Bu gaz sıkışmalarından ne çektim hala de çekiyorum . Direkt kekik + nane yi çay olarak demleyip içiyorum o kadar iyi geliyor ki . Eğer size de dokunmuyorsa kekik ve nane denemekte fayda var. Ben onun dışında hiçbi şeyin iyi geldiğini görmedim . Bi de ayaklarımın altına sıcak su torbası bırakıyorum o şekilde azalıyor

X