geceleri uyumak istiyorumm

suprise

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
121
1
kizlar benim sorunum gece uykusu... nursenam in gunduz bi aliskanligi var.surekli ama sik sik emmek istiyo.mesela bi saat gecmiyo biberonla bi 30luk iciyo sonra bi saat yada yarim saat sonra bi daha. ve en kotusude bu aliskanligini gece de yapmaya baslamasi.hatta gece daha sik kalkiyo saat basi.kizim tam uc ayi doldu. normalde gece uyanmalarini birakmasi lazim ama benim ki tam tersi. kafamçokkarıştıboyle durumla karsilasan varmi? yada onerisi olan.ozellikle tecrubelerinize ihtiyacim var:teselli:

canım doymadıgından olabılırmı artık uykuların duzene gırmesi lazım yada dr bi danış istersen

valla ben yok şu ay şu kadar saat uyuması lazım gece kesintisiz bilmemkaç saat uyuyabilrler artık falan filan olaylarını okumuyorum okasam da inanmıyorum onlar çok şanslı anneler için sanırım
yani tamamen de uzmanların ay ay bebeklere biçtikleri kalıplışmış insanii ölçüler ama bebeklerimiz kalıp değil ki onlara tıpatıp uyamayabiliyorlar bazen gece saat başı kalkıyor bi bakıorum düzelmiş gibi 3 saatte bire iniyor haydaa 3 hafta geçmior tekrar saat başına dönüyor,,bişi rahatsız ediyo olabilir bizim bile ara ara uyku sorunumuz olmaz mı dimi,,napiyim ben artık böyle düşünüyorum,,bi ortam değişiliği bi saat kaydırma oyuna yüklenme ya da bi ara mamayı bol verip daha tok tutma gibi yöntemlerle değişebilir gibi geliyo nebilim bazen geç yatırdığım oldu belkei uyku aralığı uzar die nafile dah kötü olmasın mı bazen de akşam 4 de başladı uyumaya ellemedim daha çok uyudu sabaha kadar ya 2 ya 3 kere kalktı emmeye ,,
şimdi bayramda gidiceğiz hem annanesi gile hem babaanesi gile hem korkuorum bu düzen de iyice bozulursa die hem de belki ortam değişikliği iyi gelir fosur fosur uyur diıorum,,,bi kalıba sokmak şimdilik zor gibi,,,

cnm acaba sütünmü yetmiyor. sütün yemiyorsa bebişin doymadığı için mamayı cuk cuk içer. ozaman 30 luğun arkasında bidaha içmesi çok normal. çünkü 1 öğün ortalama 150 ml dir.

seni çok iyi anlıyorum...öncelikle bebeğin 3 ayını doldurmuş 30 cc ona yetmez..benim sana tavsiyem gece mesela saat 11 de yada 12 de (en az 120 cc olmalı mamanın ölçüsü ) mama yapıp yedirsen rahat uyuyacağından eminim karnı doymadığından sürekli emmek istiyordur ve saat başı uyanıyordur...ben gündüzleri emzirip gece mama verirdim...o uyurken bende uyumuş oluyordum..birde sütün doyurucu olmayabilir...

arkadaşlarımın yazdığı gibi 30 ml mama çok az bu aydaki bebege gece 12 de 150 ml mama yap canım yedigi kadar yesin gerisini sıkarak yavaşça ama yedir merak etme uyusada yutkunuyolar ben öyle bitirtiyorum mamayı ama işe çok yarıyo bide kilo alımına baktr.ertuğda ne emiyo 2 çekip bırakıyo sağıyorum 50 ml zor içiyo mama yıda aynı ve şuan neden yemediği araştrılıyo çünkü 45günde 200gr almış dikkat et canım dr götür sen bi öptüüüm

Bende bebeklerin asker gibi şu saatte yatmalı şu saatte kalkmalı fikrine inanmıyorum.Benim kızımda bazen bi bakıyorum gece saat başı kalkmalar bi bakıyorum mışıl mışıl uyumalar bazen uyku arasında emziriyorum.Ama 30 ml. cidden çok az bir miktar sık acıkır ve sık uyanır bebeğin derin uyuyamaz açkende elbette.Gece gündüz yeterli olan besinin neredeyse 2katı emziriyorum ben ve akşam yemeğinden sonra melisa+yeşil çayı karıştırıp içiyorum gece iyi uyumasına çok faydası oluyor.Sende bir dene istersen.Uzun ve rahat uykulu geceler diliyorum sana...

Buarada öğünleri birden fazlalaştırma bence yavaş yavaş 30 ml.büyüt.Birden fazlalaşınca kusma problemi başlıyor.Senin hanımefendi sık ve az yemeye alışmış keyf yapıyor sanırım:)))Ama yavrum tam uykusunu alamıyordur annesi,tam doymalı nursena hanım...

benimde teyzemin kızı 1.5 yaşında ve hala sabah akşam gece sürekli emiyor .. uyku diye birşey kalmadı kadında .. sadece 1 gece kaldım illaaallah ettirdi bana yatırmadı saat başı kalkıp emmek istiyor :S çok ilginç

bencede doymuyordur çünkü gaz sancısıda yoksa mutlaka uyuması lazım canım

kızlar benim kızımda az kilo aldıgı için mamaya başladık ve dr 2 saatte1 10 dk emzir ardından 30 cc mama ver dedi kızım bazen o mamayı bile bitiremio .. yani 3 aylık olması bişeyi değiştirmio yemiosada yemez ama bence emme süresini biraz daha uzatsa yani uzun emzirip geç emzirsen daha ii olur bence

kizlar gunduz emmeside normal mama icmeside.. benim sorunum gunduz sik sik ama azar azar icmesi.. acaba bunu gecede surdurmek istiyo olabilirmi diye dusunuyorum.ama yarin asimiz var bakalim gidince doktora sorucam.neymis derdi kucuk hanimin.BU ARADA HEPINIZE COK COK TESEKURLER ARKADASLAR IYIKI VARSINIZZZ:)

Kızlar dünden beri kızım emmiyo nedenki? öyle aç aç duruyo mızırdanmıyoda ağlamıyoda.anlamadım acıkmıyomu bu çocuk dün gece 12 de emzi 3 te emzirmeye çalıstım emmedi 6 da zar zor emzirdim azıcık emdi hala göğsüm şiş bakalım birazdan yine emziricem inşallah emer.daha dün doktordaydım herşeyi normal demişti dün bişey yoktu dün akşam değişti anlamadım sütümü sağıp tadına baktım normal.acaba hamilemiyim daha adet olmadım of

kıznda pamukçu mu vvar acaba ağlamıyo diosun ama,,,ağzına karbonatlı su sür hamukla falan yutmasından korkarsan kulak çöpü ile falan,,,kaç aylık kı diş etleri mi kaşınıo onun huzursuzluğu mu var acaba sen memeyi unutturma aman hep ver emmesini sağla

hep vermeye çalısıyorum memeyi başka bişey vermiyorum zaten.dişleri kaşınıyor herhalde küçük diş kaşıyıcısı aldım öylebi kemiriyoki salyaları aka aka.dün doktorumuzda dişlerinin rahat çıkması için bi hap verdi eritip kullanmaya başlayalım artık dedi dün öğleden sonra ondan vermiştim acaba ondanmı oldu anlamadımki.sizlerede verildimi böyle bi hap benim kızım 4 ayına girecek 2 gün sonra

Guzelim aynen benim oglum da 1 aydir cok degisti..eskiden geceleri en azindan 3 -4 saat surekli uyudugu olurdu..Ama simdi resmen kurulu saat gibi..Saat basi emiyor..Aynen dediklerin bizde oldu yani..Ben mama da vermiyorum. Acaba doymuyo mu diye kontrole goturdum ama 15 gunde yarim kg almis..Doktor mamaya gerek yok dedi..Ne zaman uyumaya baslicam cok merak ediyorum..Hep mememde emerken uyuyor..Sonra uyaninca basiyo yaygarayi ve tekrar mememe almazsam asla susmuyor..Cok inatlastim ama bi yolunu bulamadim (((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…