oğlumun gece uykusu..

Hayir canim her hafta avm gidiyoruz. Havanin cok soguk olmadigi zamanlar simsiki giydirip parka cikariyorum. Evde oldugu zamanlar haftada 3defadir en fazla. Yorulsada yorulmasada hep ayni.
Ben de yaşamıştım aynısını. O zamanlar her gün dışarı çıkarıp bir bahaneyle koşturuyordum. Mevsim kış değildi. Top atıyordum, koşa koşa alıp bana getiriyordu. İpin ucuna poşet bağlıyordum. Uçurtma uçuruyordu sözümona. Erken yatmaya ve deliksiz uyumaya başlamıştı

Ahahah kıyamam ben ona ya küçük efe. Valla ben uyarmalarını çiş yapmalarına bağlıyorum. E sabahtan akşama kadar yemek sıvı (meme) tüketiyor akşam yatınca da sabaha kadar çiş yapıyor yapınca da uyaniyor bizde de öyle değil mi ?
Bence süt olayı kesilmeli uyumadan bi kaç saat evvel verilse sonra sallayarak ya da pispislayarak uyutulsa sabaha kadar uyur diye dusunuyorum.

Not : keşke o kadar kolay olsa :KK70: :KK70:

kızım beş yaaşında şaka gibi hala gece uyanır,öksürür uyanır tıksırır uyanır,çişi gelir uyanır,gece gelip yanımıza girer yine uyanır ,uyanır da uyanır,sonra da gece anne koynuna girdiğim için çok mutlusun di m der sarılır uyur ve ben herşeyi unuturum:KK54:
bu arada sizinki iki yaş sendromu olabilir iki yaş sendromu biter iki buçuk yaş travması başlar,bu veletlerin derdi bitmez:KK76:

Hayir canim her hafta avm gidiyoruz. Havanin cok soguk olmadigi zamanlar simsiki giydirip parka cikariyorum. Evde oldugu zamanlar haftada 3defadir en fazla. Yorulsada yorulmasada hep ayni.

Bu kadar hareket ona yetmiyor olabilir mi?
Oglumla karsilastirinca biraz az geldi. Bir gun disari cikartmasak gece tepemize tirmaniyor ve gece 2ye kadar uyumuyor.
Her gun yuzmesine ragmen...

Bu kadar hareket ona yetmiyor olabilir mi?
Oglumla karsilastirinca biraz az geldi. Bir gun disari cikartmasak gece tepemize tirmaniyor ve gece 2ye kadar uyumuyor.
Her gun yuzmesine ragmen...
Hayir canim inan bizimle beraber yuruyor coook fazla yoruldugu zamanda uyumuyor. 2 yasindaki cocuk 3 saat araliksiz nasil yurur diyolar teyzem felan, ama yok gece uyuturken hmn uykuya daliyor hopp 2saat gecince uyaniyor.

Kizlar merhaba. Biliyorsunuz 22 aylik oglum var. Sorunum gecede en az 4defa kalkmasi. Bundan 2 ay once aksam yatan sabah kalkan bi cocuktu. Gece hic kalkmazdi. Simdi ise cok fazla uyaniyor. Mesela 11de uyutuyorum 12 bucuk da kalkiyo gunduz. Sonra aksam 9da yatiriyorum uyuyor. 11 de kalkiyor sut istiyo iciyo uyuyor 2de kalkiyor sut iciyor yinr uyuyor sonra 3bucuk 4 de tekrar kalkiyo sut iciyo uyumuyo salliyorum tekrar uyuyor. Sonra 6da kalkiyo yine sut. Sonra sabah son kalkis 8 oluyor. Aciktigi icin mi uyaniyor uyandigi icin mi acikiyor anlamadim. 2 aydir bu boyle. Ondan oncesinde gece hic beslenmiyordu. İse giricem 3 ay sonra yaklasik bunun boyle devam etmesinden korkuyorum. E haliyle gece cok fazla uyandigi icin yanima aliyorum besik zaten istemiyor. 2 gun once sabaha kadar uyudu nasil oldu anlamadim. Zaten uyudugu zaman besigine aliyrum ama uyaninca mecbur yanima aliyorum. İlk baslarda yorulmuyor mu acaba dedim malum kis ayi disari cikamiyoruz ama oda degil avm ye gidiyoruz orda oyun yeri var 1 saat kosturuyor sonra avm gezme 3 saat felan yuruyor kucagima aldigim anda agliyorr yurucem diye. Evimiz 5 katli ve asansor yok, 5 kati kendisi cikiyor. Kucagima alsam kendini atiyo ben cikicam diye. Babasi gecen kucagina aldi kiyameti kopardi yere indir dedim indi susdu. Bune boyle anlamadim hic bisi. Yardimci olabilirmisiniz herkese tesekkurler simdiden
Gece uyanınca süt vermeyin

benim oğlum da 22 aylık ve gece çok sık uyanıyor sizinki gibi ama biz gece beslenmelerini keseli çok oldu uyumadan önce muhallebi yer uyur.(gaz yapmayan en masum yemek o bence) ama gece boyu bir sağa bir sola döner ve ağlayarak uyanır ilgi bekler...2 yaş sendromu malesef, bi de diş sancısı da olabilir üstüne...ben mümkün olduğunca yatağında sakinleştirmeye çalışıyorum yeniden uyusun diye pış pışlama bazen ninni söylüyorum öyle dalıyor..ha tabi 21 aydan sonra kabus görmeye başlıyor çocuklar o da uyanmasına neden olabilir. bazen hiç sakinleşmeden ağlıyor uyumuyor bizim yanımızda uyutunca ancak sakinleşiyor..yapacak bişey yok sabredecez geçici olduğunu düşünüyorum..

reflüsü varsa eğer gece süt içmesi daha kötü etkiliyodur ve sık uyanmasına neden oluyordur. Alerjik bünyeliyse burun tıkanıklığı uyku kalitesini düşürür.

Bundan sonr yatmadan once corbasi ile yogurdunu yedirip oyle ytirayim. Kalkarsada su veririm. Besiginde dursun bakalim:-) yanimadaalmiyim

X