Gece tuvalet eğitimi

Minikkurabiyem

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
711
615
Kızlar 10 gün oldu tuvalet eğitimine başlayalı. Gündüz artık öğrendi gibi. Çişim kakam geldi diyor. Çoğu gece kuru kalkıyor. Yalnız uyuyakaldığı zamanlar oluyor dolayısıyla tuvaletini yapmadan uyumuş oluyor. Gece alarm kurup kaldırmak istiyorum altına ıslatmasın diye kaldıramıyorum. Tuvalete oturtuyorum otururken uyuyor ve tuvaletini yapmıyor. Dolayısıyla sabaha karşı altına kaçırıyor. Kendi gece kalkıp çişim geldi demiyor. Geceyi nasıl öğretebilirim acaba??

Kızlar 10 gün oldu tuvalet eğitimine başlayalı. Gündüz artık öğrendi gibi. Çişim kakam geldi diyor. Çoğu gece kuru kalkıyor. Yalnız uyuyakaldığı zamanlar oluyor dolayısıyla tuvaletini yapmadan uyumuş oluyor. Gece alarm kurup kaldırmak istiyorum altına ıslatmasın diye kaldıramıyorum. Tuvalete oturtuyorum otururken uyuyor ve tuvaletini yapmıyor. Dolayısıyla sabaha karşı altına kaçırıyor. Kendi gece kalkıp çişim geldi demiyor. Geceyi nasıl öğretebilirim acaba??
Sabaha karşı uykusunun hafiflediği zamanı yakalamaya çalışsanız.

Öyle denememiştim öyle deneyeyim bir de. Gece ben yatmaya giderken 12 gibi kaldırayım dedim kalkmadı. Gece 3e alarm kurdum yine uyanıp gitmek istemedi. Bu gece 5gibi alarm kurup deneyeyim bakalım

Peki ne zaman gece kendi kalkıp tuvaletim geldi demeye başlar acaba?
Biz alıştırma kulodu kullanıyoruz gece onun dışında uyumadan en az 1 saat önce yeme içmeyi kesiyorum bu şekilde oğlum çoğu gece kuru kalkıyor, ege uyumadan önce sıvı tukettiyse uyuduktan sonraki ilk uyanmasinda tuvalete götürüyorum.

X