Gece aniden uyanmak

Okullar açılıyor evinizde boş odanız varsa öğrenci birini alabilirsiniz size iyi gelecektir. Evde birinin daha olması içinizi rahatlatır gibi geldi

Herkese merhaba..uzun zamandır her yolu denediğim ancak bir türlü sonuç alamadığım bir sorunum var...geceleri uyurken en ufak bir seste hemen uyanıyorum ve korkuyorum bu durum 6 Şubat depremlerinden sonra daha çok olmaya başladı. Evdeki mobilyalar ahşap gece en ufak çıkan seste uyanıyorum ve biri varmış gibi korkuyorum aylardır doğru düzgün uyuyamıyorum. Uyku ilacı, psikolog desteği vs hepsini denedim ancak nöbet usulü çalıştığım için uyku ilacını bıraktım. Son çare olarak evimi taşımak geldi ama ne yapabilirim bilmiyorum. Aynı durumda olan var mı varsa eğer nasil atlattiniz?
Ben varım. Ankara’da olduğum halde ciddi anlamda yaşadım 6 Şubat depremini. O geceden beri deliksiz uykum çok az. Hep tetikteyim. Sadece alerji ilacı içtiğim günler deliksiz uyuyorum

Antidepresan kullanmanız işe yarayabilir çünkü sizde stres bozukluğu gelişmiş olabilir.Bunun için bir psikiyatristten destek almanız daha yerinde olur.Pek çok insanın yaşayabileceği bir durum.Geçmiş olsun

atlatamadım, 4.30 dan önce uyuyamıyorum çoğu zaman.
Bazen uyurken deprem oluyor sanıyorum yada rüyalarımda sanki saatlerce koşmuşumda yorulmuşum gibi bir kalp çarpıntisiyla, bazen nefes açlığıyla uyaniyorum.
antidepresan, uyku ilacı hiç biri olmadı.

Sizi korkutan şey sessizlik olabilir.

Hafif bir müzik açarsanız rahat uyuyabileceğinizi düşünüyorum. Bir de uzun bir süredir gökyüzünde bir hassasiyet var. Çok fazla kişiden 3 te uyandıklarını duyuyorum. Nöbet gibi.

X