gebeyim ama lekelenmem var.. yardım

nisan-nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2007
508
2
slm kıslar 15 aysonra nihayet gebe kaldım. şu an 5 haftalık hamişim ve bugün sabah pembe leke geldi neden olabilir. kaybederim diye çoooooooook korkuyorum. böle bişi balınıza geldimi? :çok üzgünüm:

Benimde 5 haftalıkken pembemsi lekelenmem olmuştu.İki hafta ara ile birer iğne vuruldum.Ne lekelenmem ne ağrım oldu iğneden sonra.9. hafyata gireceğim bir sorunum yok çok şükür.

canım ilk haftalarda çoğu hamilede bu tarz kanamalar olur bazıları düşükle sonuçlanır..senin düşük yapmaman için öncelikle dr una gidip görünmen ve verdiği ilacı kullanıp istirahat etmen gerekiyor..düşük riskide büyük oranda atlatılıyor..bir an önce dr a görün canım geçmiş olsun..

gecmis olsun canim insallah kotu birsey olmaz.icini ferah tut dinlen biraz agir kaldirma fazla ayakta kalma duzelir insallah allah yardimcin olsun.

Canım bende en son regli tarihimden sayarsak 4 haftalık hamileyim. Dün akşam ve bu sabah aynı pembe lekelenme bende de oldu. Sabah doktorumla telefonda görüştüm. Bu dönemde düşükte olabilir, yerleşme kanamasıda olabilir dedi. Çarşamba kontrole gidicem. Bakalım kesesi oluşmuşmu yoksa düşmüşmü diye bakacağız Eğer kanaman artarsa daha erken gel dedi. Ama internetten araştırdığım kadarıyla düşük olsa pembe değilde daha koyu bir kanla ve ağrılı oluyormuş. Bizimki büyük ihtimalle yerleşme kanaması. O yüzden tetikte ol. eğer lekelenmen ağrılı ve koyu bi şekile dönüşürse hemen doktora git. Ama bir iki gün sancısız pembe lekelenmen olursa sorun olmaz. Yinede bi doktorun varsa ara bi sor. İşini garantiye al canım. İnşallah bebişlerimiz yerleşiyordur. Korkutuyorlar böyle bizi

böyle birşey başıma iki gebeliğimde de geldi güzelim...hiiiiçççç korkma rahat ol hep beş haftalıkken pembe lekelenmelerim oldu ikinci gebeliğimde adet kanaması gibi üç gün sürdü doktorum yerleşme kanaması bu dedi ilk bebeğimi paşalar gibi kucağıma aldım allah izin verirse 10 hafta sonra da ikincisini kucağıma alacağım... sen de bebeğini kucağına alırsın korkma canım... yalnızca ağır iş yapma, dinlen, anneliğinin keyfini çıkar sevgiler sana...

Böyle mesajlar sıkıntımızı gideriyo vallahi. İnşallah bizde senin gibi bebişlerimizi sağ salim kucağımıza alırız...

Canım ben 14 haftalık hamişim benimde zaman zaman hamileliğimin ilk dönemlerinden itibaren pembemsi kahverengi gibi akıntım oluyordu doktorum rahim büyüdüğü için oluyor dedi, çok panik yapma tatlım, ayakta kalma dinlen ve tedbir olsun diye mutlaka doktoruna bir görün, bana progestan diye bi ilaç vermişti 12. haftaya kaddar kullandım belki sanada öenerir

geçmiş olsun canım arkadaşların dedikler iç açıcı ama sen yinede doktoruna görünmelisin belki ilaç verebilir ama sakın stres yapma ok

canim oncelikle tebrik ederim.
lekelenme icin de korkma bazen oluyor bende de olmustu..
cok fazla yorma kendini ve yorulacak kadar yuruyus yapma,daha hamisligin yeni tehlikeli olabilir...dr una bi danis sen yine de bakalim ne diyecek.
Allah yardimcin olsun,bebisini sana bagislasin.

slm kıslar 15 aysonra nihayet gebe kaldım. şu an 5 haftalık hamişim ve bugün sabah pembe leke geldi neden olabilir. kaybederim diye çoooooooook korkuyorum. böle bişi balınıza geldimi? :çok üzgünüm:

evet maalesef böyle bi olay basıma geldı ve düşükle sonuclandı,hiç vakit kaybetmeden doktora görünmenı tavsıye ederım.illa düşük olcak diye bişe yok ama sen önlemını almalısın bence.4.5 haftalıkken pembe lekelenmem oldu:1shok: hemen doktora gittik,düşük tahlıkesı var dedı ilaç verdı ve istirahat.sonra lekelenme gectı hafıf kahverengımsı olmaya basladı 2 hafta boyunca hep kontrole gıttım ama hala düşük tehlıkesı vardı ve 2.5 hafta sonra siddetli bi karın agrısıyla düşük basladı ve aldırmak zorunda kaldım 7. haftada senağlama.inşallah basına böyle bir olay gelmez ve bebişini saglıklı kucagına alırsın canım :1hug: a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…