Gebelikte tedavi edileyemeyen akıntı

NHLTLG

Rabbim korusun meleğimi..
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2006
956
4
40
SELAM 26 HAFTALIK GEBEYİM ...

sorunum vajinal akıntı dr. ilk önce fitil verdi 2 gün sonra tekrar başladı ardından travazol adlı krem verdi kaşıntı ve yanma durdu ancak akıntı devam etti son olarak tek dozluk bi hap verdi ancak ondan da kesin sonuç alamadım. .. şimdi ne uygulayacak bilemiyorum

bu hafta kontrolum var doktorumla görüşeceğim ancak benzer bişey yaşayan yada duyumu olan bilgisini paylaşırsa sevinirim ...

aynı sorun bende de var.25 haftalık gebeyim 2 aydır uğraşıyorum akıntının kıvamı rengi önemli ben tahlil yaptırdım en başta idrar yolları enfeksiyonu varmış yanma şikayetim vardı enfeksiyonda tehlikeliymiş önce fitil kullandım olmadı şimdi antibiyotik krem kullanıyorum her gece biraz daha iyi.erken doğum tehlikem var çok dikkatli olmam gerekiyor .herkese sağlıklı doğumlar diliyorum

34 haftalık hamileyim ilk andan bu yana akıntı sorunum gecmedi 3. ay idrar yolu enfeksiyonu ve mantar için antibiyotik ve krem kullandım ama tekrar oldu 7. ayda yine travazol krem verdi doktorum ama bu krem sadece o an kaşıntıyı azaltmak için yoksa tedavi etmiyor antibiyotikte kullandım şimdi tekar oldu yani geçmiyor ama ben kaşını olduğu zamanlarda genital bölgemi sirkeli su le yıkıyorum ilaç kullanmak yerine daha faydalı ilaç kullandıkca rahatsızlık duyuorum sırf mantarım gcmedi diye doğumumuda normal yapmak istemiyorum çünkü doğum sırasında bebeğiede mantar bulaşmasın diye

sizin doktorlarınız ne diyor bu konuda kalıcı bi rahatsızlık yada n eblim bebek için bi zararı yokmu ? ben sadece bebekte pamukçuk yapar die duymuştum ...
üstelik benim akıntım renk olarak değişim gösteriyor (

canim benim de akintim cok var hamileligimin basindan beri ama yanma, kasinti vs yok. dr a sordum. gebelikte cok normal oldugunu, rahime cok baski oldugu icin akintinin artmasinin cok dogal oldugunu soyledi ve hicbirsey vermei. ben de hicbirsey kullanmiyorum.

bence siz de kafaniza takmayin.

akıntı genelde oluyor zaten hamilelikte koyu renki değilse yada kaşıntı yoksa sorun yok demişti doktor

Merhaba,
Benim dr da travazol ve vajinal fitilden verdi ama kutuda 1 tane vardı meger o ilacı 3 gün ara ile 2 kez kullanmak lazımmıs gyno ile başlayan bi adı vardı, Sonra devlet hastanesine gittim idrar kültürü falan derken oradaki dr başka bişi verdi pimafucin gibi bişeydi adı onunla rahatladım geçti.
Öncesinde ben kaşıntı ve yanmadan uyuyamıyordum ki o kadar kötüydü.
Muhakkak sor, özellikle hangi ilacı ne kadar kullanıcan bitince napıcaksın falan, ben sormadım bi süre çektim o yüzden

bende de vardı enfeksıyon doktorum bana fıtıl verdı tekrar tahlıl yapıldı gecmıstı akıntım gelıyor zaten akıntının gelmesı normal kokulu sarı ve kasıntılı gelmedıgı surece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…