Gebelikte şeker

emain

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2023
36
4
31
Merhaba 32. Haftadayim aclik sekerim 100 ile 112 arasi cikiyor. Tokluk normal. Bu durumda insülin kullananlar var mi. Baska turlü düsuren var mi. Tecrubeli arkadaslar yazarsa sevinirim

Merhaba 32. Haftadayim aclik sekerim 100 ile 112 arasi cikiyor. Tokluk normal. Bu durumda insülin kullananlar var mi. Baska turlü düsuren var mi. Tecrubeli arkadaslar yazarsa sevinirim
Merhaba şeker yükleme testi yapıldı mı? gizli şekere bakıldı mı? doktor sonucunuzu nasıl yorumladı

Hiç korkma canım gebelik şekeri bende de vardı biraz beyaz unlulardan uzak dur . Hatta senin ki iyi benimki daha yüksekti aç karnına insülin kullandim ben. Geçmiş olsun inşallah sağlıcakla alırsın bebeğini ins . Hiç stres yapma iki gebeligimde de çıktı benim de . Bir de ceviz şekere çok iyi geliyor ceviz tüket ara öğünlerde

Şeker yüklemesi yapilmadi. Aclik tokluk sekere bakildi 2 kere. 3 aylik sekere bakildi. 3 aylik sekerde normal cikti. Seker cihazinda son bir hsftadir aclik sekerim 104 108 110 gibi rakamlar cikiyor. Endokrin doktoru insüline baslamak gerek dedi. Diyetle duzelen var mi onu merak ediyorum

Şeker yüklemesi yapilmadi. Aclik tokluk sekere bakildi 2 kere. 3 aylik sekere bakildi. 3 aylik sekerde normal cikti. Seker cihazinda son bir hsftadir aclik sekerim 104 108 110 gibi rakamlar cikiyor. Endokrin doktoru insüline baslamak gerek dedi. Diyetle duzelen var mi onu merak ediyorum
Güne çok geç mi uyanarak mı başlıyorsun çok uzun süre aç kalıyorsan o da etkileyebilir
Diyet ve egzersiz yaparak tokluk şekeri kontrol altına alınıyor açlık konusunda bilgim yok aslında 110 da aman aman yüksek değil 2. Bir endokrin Dr daha görünebilirsğn 2 ayrı görüş olur

Güne çok geç mi uyanarak mı başlıyorsun çok uzun süre aç kalıyorsan o da etkileyebilir
Diyet ve egzersiz yaparak tokluk şekeri kontrol altına alınıyor açlık konusunda bilgim yok aslında 110 da aman aman yüksek değil 2. Bir endokrin Dr daha görünebilirsğn 2 ayrı görüş olur
Tesekkur ederimm

Arkadaşlar merhaba, şeker yüklemesi yaptim ve gebelik şekerim varmış diyete başladim kadın doğum doktorum haftada bir hastaneye çağırıyor laboratuvarda açlık tokluk degerime bakıyor geçen gün endokrinolojiye kendim gitmeye karar verdim ve endokrinoloji doktoru ölçüm aletiyle her gün ölçüm yapmam gerektigini söyledi ben bu durumda kime guvenicem ve ölçüm aleti ile laboratuvarin verdiği sonuçlar çok farklı çıkıyor nolur bilgisi olan cevap versin 🥺

X