Gebelikte mantar enfeksiyonu yaşayanlar,geçirenler bakın lütfen..:(

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Kızlar merhaba....

Yaklaşık 4 gündür aşırı kaşıntım var evliliğimin ilk aylarında da olmuştu doktorum travacort krem vermiş ve geçmişti.Şimdi yine nüksedince bugün aldım kremi fakat gebelikte kullanılabilirliği hakkında şüpheye düştüm..

Gebeliğinde travacort krem kullanana var mı???Bebeğime ters bi etki yapar mı acaba yaa:uhm:

kremle ilgili bişey diyemiycem ama ufak bi öneride bulunmak istiyorum..burada diğer arkadaşların yazdığı tavsiye ile denedim ve mantardan kurtuldum.geçen hafta yaşadım bu sorunu bende gündüz çalıştığım için yapamadım ama sabah sirkeli akşam karbonatlı su ile yıkadım şuan rahatım kurtuldum sanırım.eğer krem kullanamazsan bir dene derim.

bende de mantar var ama akıntı şeklinde ben bir türlü kurtulamadım.okadar tedavi ama hep tekrar ediyo.şuan hamilelikte de aynı şey devam ediyo.dr bi fitil verdi daha kullanmadım.peki bu sirkeli su hamilelikte de yapılıyomu.zararı var mıdır

ben de yaşadım bu sorunu sirkenin faydası oldu.ayrıca dr kontrolu dışında ilaç kullanmak doğru değil.

bende sirkeyi deneyeyim o zaman ya peki bu sirkenin miktarı ne kadar olucakk???günde bir kere mi uygulanacak?

mantar sorununu bende yaşadım yoğun akıntı ve ara ara kaşıntım oluyordu hatta ilişki sonrasında eşimede kaşıntı yapıyordu, doktoruma danıştım hamilelikte olabileceğini söyledi, pimafucin isimli bir fitil verdi yaklaşık beş gün kullandım iyi geldi şu an hiç bir sıkıntım yok... yanlız gece yatarken kullanılmasını tavsiye ederim çünkü fitil kaşıntı yapabiliyor...

çocuk için zararlı olurmu olmazmı ona bişey diyemem.belki doktor sakıncalı görebilir o konuda yorum yapamıycam ama zaten sadece dıştan yıkıyorsun..ben yarım litre kadar suya bir kaşık kadar sirke koyuyordum..yine o kadar suya bir çay kaşığı kadar karbonat koyarak denedim..

ben dede kısa süre oldu günlük ped kullanmayı bıraktım sürekli sadece su ile yıkadım geçti. dr banada travacort önerdi plesentaya geçmiyor dedi. bence kötüyse ilacını kullan. ama günlük pedler yapıyo ben ce onun yerine havlukağıt kullan faydası olur...

ben dede kısa süre oldu günlük ped kullanmayı bıraktım sürekli sadece su ile yıkadım geçti. dr banada travacort önerdi plesentaya geçmiyor dedi. bence kötüyse ilacını kullan. ama günlük pedler yapıyo ben ce onun yerine havlukağıt kullan faydası olur...Şeniz

canım senle hemen hemen aynı dönemdeyiz yenimi oldu sende mantar?Bende sürekli arıyorum doktorumu sormak için muayenede olduğu için cvp vermiyor yakafamçokkarıştı

canısı benim 2hafta önce oldu akıntının tahrişiyle oluyo galiba idrak tahlillerin yapıldımı? ben yaptırdım bişey çıkmadı.. ama dr sabun, şampuan ve benzeri şeylerle yıkama sadece su dedi.birde günlük pedler hangisini alırsan al sentetik ürün. ben ilaç kullanmadım 1 haftada geçtiği için. geçmeseydi travacort kullanacaktım. inşallah senin de kısa zamanda geçer

Benim muayanem mayıs ilk haftası olduğu için tahlil yaptırmadım:bbo: Kremi az önce sürdüm ve selpak koydum biraz daha iyi sanırım kuru kaldığı için iyi gelecek..Sende dediğn gibisi kızıma geçmezse plasentadan sorun yok hoş prospektüsünde okuduğuma göre gebeliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmiyor...canım sen herhangibirşey için ararsan doktorunu sorar mısın benim içinde?Emin olmadan da kullanmak istemiyorumm...?:uhm:

Canım ben de hamileliğimin 12-13. haftalarından itibaren oldu..
Ben de günde 4 kez çamaşır değiştirmek zorunda kalıyordum,günlük ped kullanma daha çok kaşıntı yapıyor,ben de travazol diye bir mantar kremini kullanmıştım kaşıntıya dayanamayıp,doktoruma söyledim bişey olmaz dedi ve bana fitil verdi hamilelerin kullanabileceği yazıyor içinde,onu kullandım..geçti çok şükür,hala akıntım var ama kaşıntı yok....

Sinir bozucu bişey bilirim,geçmiş olsun..

krem için korkma çünkü zatan dr bana vermişti o kremi bende gerekseydi kullanacaktım.için rahat olsun.inşallah hemen geçecek inanıyorum.

Slm cnm evlendiğm aylarda bende mantar enfeksiyonu geçirdim şuan hamileyim ve ilk tirimisterde tekrar geçiridm doktoruma söyledim daha öncede geçirdiğim için belirtisini bildğimi mantar olduğunu söyledim bana krem ve fitil verdi kremi kullandım ama fitili 14. haftadan sonra kullanmamı söyledi ilaçlardan sonra mantar sona erdi 26. haftamdayım şimdi. tavsiyem doktoruna sormadan danışmadan kesinlikle hiç birşey kullanma geçmiş olsun cnm küçük bi sorun kafana takma birde dikkat etmen gereken zaman son ay eğer doğuma yakın mantar enfeksiyonu oluşmuşsa doğum esnasında bebeğe bulaşabiliyomuş en çok ona dikkat etmek gerekiyorşutarafagitti

herkeze merhabalar. 9 haftalık hamileyim..

yarın doktoruma başlıcam.. fakat yarına kadar dayanamıyacağım.. akıntı rengi kahve yada kırmızıya yakın pembe çamaşırım kirlenmiyor.. tualetim bittiğinde oluyor... ayrıca karın ağrısı çok fazla.. bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim..

dünden beri bende muzdaribim..felaket kaşıntı ve hafifte yanma var..daha önce travazol kullanmıştım..doktora da ulaşamadım bugün..tekrar kullansam olur yani..en azından bu gece sürsem hafif rahatlatır..mahvetti beni yaa..

bende yeni kurtuldum. 2--3 hafta çektim doktora gitmeye fırsatım olmamıştı. sürekli peçete koyuyordum. geceleri uyuyamıyodum kaşıntıda. tahrişten. dayanamayıp daha önce kullandığım kremi (Tyrosid) bikaç kere sürdüm. doktora gittiğimde şöyle bir baktı hiç muayeneye geek yok bariz mantar var dedi. fitil verdi. 3.gün geçti çok şükür kurtuldum. kremi kullandığımı söylemedim doktora amahihoyyyt

arkadaşlar bende 2 haftalık hamileyim ve ilk defa mantar oldum ilç ve fitil kullanmamak için direndim ama dayanamadım 1 tane ilaç aldım ve 2-3 gundurde fitil kullanıyorum fitil kullanan var mı bebege zararı olur mu

arkadaşlar bende 2 haftalık hamileyim ve ilk defa mantar oldum ilç ve fitil kullanmamak için direndim ama dayanamadım 1 tane ilaç aldım ve 2-3 gundurde fitil kullanıyorum fitil kullanan var mı bebege zararı olur mu

arkadaşlar sorulan sorulara önceki sayfalarda cevap vermiş bulunuyoruz bazı üyeler
lütfen geride ki sayfalaraı okuyunuz yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…