Gebelikte mantar enfeksiyonu yaşayanlar,geçirenler bakın lütfen..:(

arkadaşlar bende 2 haftalık hamileyim ve ilk defa mantar oldum ilç ve fitil kullanmamak için direndim ama dayanamadım 1 tane ilaç aldım ve 2-3 gundurde fitil kullanıyorum fitil kullanan var mı bebege zararı olur mu

bende fitil kullaniyorum,fitilin degilde mantari tedavi ettirmezsen bebegine zarari olabilir,icin rahat etsin

arkadaşlar bendede mantar oluştu dayanılmaz oldu artık. dün doktora gittim. bi fitil verdi içinde tek bitane var. birde travazol diye krem verdi. bugün aldım kullanıcam inşallah geçirir

kızlar gerçekten bu mantar olayı inanılmaz kötü bişey gündelik hayatı çok etkiliyor.O rahatsız edici kaşıntıda cabası ben kişisel temizliğime okadar önem vermeme rağmen ki günde bir kaç kez çamaşır değiştirrim yinede oluyor sanırım bazı vucutlaR yapıyor bi şeklide bilmiyorum yanlız bana mantar enfeksiyonu tehşisi konmadı rahmimde küçük bi yara var içinde hamile kalmadan önce hap kullandım geçti dendi.fakat hamileliğimde beraber tekrarladı ben mantar enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum.

Doktorumla bi ara görüştüm bir ftil verdi 5 yada 7 taneydi sanırım unuttum şimdi onu kullandım geçti ama şu anda yeniden tekrarladı.DOKtorum bana her ne kadar önemermiyorum desede MOOS genital bölge yıkama jelim var beni bi tek o rahatlatıyor kaşıntılar inanılmaz boyuta geliyor dayanamıyorumbende günde bazen 2 defa yıkıyorum 26 haftalık hamileyim .Hamilelikte bu gibi şikayetler dahada çok çoğalıyor.

ya kızlar birde o ftilleri kullanmak işkence resmen ya yarısı dışarıya çıkıyor zaten yatarken yapıyorum ama o tamamen temizlenene kdar uyuyamıyorum rahatsız oluyorum kullananlar ne demek istediğimi anlıcaktır.Dediğim gibi benim için en büyük çözüm hamile kalmadan önce bi doktorun tavsiyesiyle aldığım MOOS diye bi ürün onunla yıkıyorum kaşıntılarım çıktıkça arada napim bilmiyorumkismile

ayy arkadaslar bu mantar nekadar kötü bişey bende de cıkıyo fitil kullanıyorum krem kullanıyorum geciyo bi süre sonra tekrar baslıyo hamilelikte oluyomus zaten insallah hamilelikten sonra tekrarlamaz

merhaba ben 37+4 teyim bende de beyaz akıntı vardı ama kaşıntı fazla olmuyodu. doktor bugun çatı muayenesi yaptı hemen baktı sende mantar var dedi. fitil verdi.. 2 tane var içinde 3 er gün arayla kullanıcam. normal doğum düşünüyorum umarım bebeşim çıkarken ona bulaşmaz

Ben 11 yıllık evliyim evlendiğimden beri yılda en az 3-4 kez mantar enfeksiyonu geçiririm.Bu duruma alışığım artık.Hatta öyle olduki artık dr a bile gitmeden gidip eczaneden fitilimi alıp kullanıyorum.4 yaşında bir kızım var kızıma hamileykende 3-4 kere mantar olmuştum ve fitil kullanarak geçirmiştim gynolomexin di.şimdide 10 haftalık hamileyim ama bu sefer dr um fitil için çok erken sadece travozol kremi kullanabilirsin nolur nolmaz dedi.kaşıntı dayanılmaz olursa yarım litre ılık suya 1 kaşık sirke koyup oturabilirsin bu kaşıntıyı alır dedi.

bende gittim doktora mantar için ve hamileliğin çok çok başındayım yeni öğrendim zalaın kremle gyno lomexin fitil verdi.içinde hamilelere önerilmez yazıyor.kararsız kaldım kullanmasam feci acıyo kaşınıyo kullansam korkuyorum. ne yapsam??

8 aylık hamileyim dr.um sebamed ph 5.5 genital jelini verdi hafifletiyor çok rahatım birde travozal krem verdi Allah yardımcın olsun canım seni çok iyi anlarım..

ben de de olmuştu arkadaşlar,doktor bana da gyno lomexin adlı fitili verdi,içerisinde 2 tane vardı üç gün ara ile kullanılıyodu,kullandım geçti herhangi bi yan etkisi olmadı bana çok şükür fitilin..günlük pedler özellikle de parfümlü olanlar mantar ve enfeksiyona yol açabiliyormuş internette bi haberde okumuştum,onun yerine kağıt havlu kullanıyorum ben.tavsiye ederim.

Son düzenleme:
ben de de olmuştu arkadaşlar,doktor bana da gyno lomexin adlı fitili verdi,içerisinde 2 tane vardı üç gün ara ile kullanılıyodu,kullandım geçti herhangi bi yan etkisi olmadı bana çok şükür fitilin..günlük pedler özellikle de parfümlü olanlar mantar ve enfeksiyona yol açabiliyormuş internette bi haberde okumuştum,onun yerine kağıt havlu kullanıyorum ben.tavsiye ederim.

bende dün akşam dayanamayıp kullandım fitili, kremide başladım sürmeye.artık dayanılacak gibi değildi.Allah'a emanet, sende şimdi içimi rahatlattın.ne zaman geçer acaba, deli gibi kaşınıyor??

bende dün akşam dayanamayıp kullandım fitili, kremide başladım sürmeye.artık dayanılacak gibi değildi.Allah'a emanet, sende şimdi içimi rahatlattın.ne zaman geçer acaba, deli gibi kaşınıyor??

1 gün felan yogun akıntısı oldu bende fitilin,ondan sonra geçti rahatladım çok şükür.sende de hemen geçer inşallah.

Bende travazol krem kullandım işe yaradı bende ama günlük ped kullanmamak gerekiyor gerçekten tetikliyor çünkü birde sirkeli suyu bende duydum o da iyi geliyormuş

kızlar yaa bende mantar oldum 5 gün sabrettim belki geçer diye ama inatla çoğaldı :1no2: oğlum 1,5 yaşında ve onun gebeliğinde hiç böyle bişey yaşamamıştım bu neden böyle oldu anlamadım.günde 3
4 kez çamaşır değiştiriyorum birde..dün dayanamadım aradım sordum doktorumu bana ZALAIN krem ve ZALAIN fitil verdi..fitil tek kullanımlık 1 tane,krem sabah akşmammış..fitili akşam kullandım umudugmdan daha başarılı bir şekilde koyabildim :sm_confused: kremide sürdüm bakalım..bu sabah biraz daha azalmış gibi geldi inş geçer ya..birde nette araştırdım tekrarlıyormuş ona moralim bozuldu yaa..çok kaşıntı ve acı yapıyor offf :2:

arkadaşlar bende 33 haftalık hamileyim.bendede mantar oldu hemde baya yoğun bi şekilde.doktorum bana gynolomexin diye fitil verdi 3 gün arayla kullandım içinde iki tane vardı.bi bardak suya küçük bi kapak sirke koy onunla taharetlen dedi.ben şişeye hazırladm günde 3-4 kere tekrarladım.şimdi rahatım çok iyi geldi bunlar

Şu anda 12 haftalık hamileyim.
7 .haftamda kaşıntılarım oluştu, çok ilerletmeden dr.uma danıştığımda pimafucin kremi önerdi.Gebelikte güvenle kullanılabildiğini söyledi.
1 Hafta sonra kaşıntılarımdan tamamen kurtuldum.

bende 24 haftalık hamileyim aşırı akıntım ve kaşıntım vardı dr gittim bana pimafucin die fitil ve kremini verdi 2 gündür kulalnıyorum kaşıntım geçti inşallah bidaha olmaz :18:

Kızlar merhaba....

Yaklaşık 4 gündür aşırı kaşıntım var evliliğimin ilk aylarında da olmuştu doktorum travacort krem vermiş ve geçmişti.Şimdi yine nüksedince bugün aldım kremi fakat gebelikte kullanılabilirliği hakkında şüpheye düştüm..

Gebeliğinde travacort krem kullanana var mı???Bebeğime ters bi etki yapar mı acaba yaa:uhm:

canım ewet bende aynı sorunu yaşayorum hamileliğimin başından beri , bana bu kremi doktor vermişti kullandım günde bir kere ,yanlız bildiğim kadarı ile ilk 3 aylık dönemden sonra kullanılabiliyor , kullandığım süre içinde mantar geçiyor ama bırakınca tekrar nüks ediyor şuan ise doktorum fitil verdi onu kullanyorum

canım ewet bende aynı sorunu yaşayorum hamileliğimin başından beri , bana bu kremi doktor vermişti kullandım günde bir kere ,yanlız bildiğim kadarı ile ilk 3 aylık dönemden sonra kullanılabiliyor , kullandığım süre içinde mantar geçiyor ama bırakınca tekrar nüks ediyor şuan ise doktorum fitil verdi onu kullanyorum

arkadaşım ama fitil 14.haftadan önce kullanılmamalı.kaçıncı haftadasın bilmiyorum ama sölemek istedim

ne pis birsey bu mantar.gebeliğimde yasadım bende 2 hafta sürdü tam.ama neler cektim.dr zalain krem verdi fitil vermedi bana.gece yatmadan önce sürüp yattım epey fayda etti.çamasırlarımı kaynattım .günde 3 4 kez çamaşır degiştirdim.çok pis ya kaşıyamıyorsunda.dr eger bir kere yakalandıysan yine olabilir dedi.şimdi çok dikkat ediyorum hiç nemli bırakmamaya çalışıyorum.mantar nemi sever.kuru tutun sizde inşallah en kısa zamanda geçer.

X