Gebelikte mantar enfeksiyonu yaşayanlar,geçirenler bakın lütfen..:(

Benim de ilk haftalardan beri kasintim var. Doktor olur dedi ilac vermedi. 18 hafta oldu hala kasinti var. Telefonda sorunca travazol sur dedi. Ama gebelikte kullanilmasi riskli yaziyor.doktorlar verdigine gore kullanilir heralde.gunde kac kez surulmeli acaba?

arkadaşlar bence herşeyin doğalını tercih etmede fayda var
sirke ve karbonatlı su gayet mantıklı eğer faydası olmazsa ilaç kullanılabilir
bebeğimiz için biraz sabretmeliyiz

Bende de oldu bu 1 ay kadar önce..delirmek üzereydim kaşıntıdan.. Mycospor krem ile gyno-travogen fitil kullandım geçmedi.sonrasında travazol krem ile gyno lomexin fitil kullandım ..o şekilde geçirdim.Ama kremin tümünü kullandım krem bitene kadar... 3 aydan sonta fitilin bir zararı yok tabii erken doğum riski falan yoksa.Yani bebeğe geçmiyor diye biliyorum.Neticede doktorum vermişti..

bende de mantar var ama akıntı şeklinde ben bir türlü kurtulamadım.okadar tedavi ama hep tekrar ediyo.şuan hamilelikte de aynı şey devam ediyo.dr bi fitil verdi daha kullanmadım.peki bu sirkeli su hamilelikte de yapılıyomu.zararı var mıdır

sürekli tekrarlayan mantar yüksek şeker habercisi olabilirmişşş haberiniz varmıydı? tedbir alın diye söylüyorum..

dün gece fitilin ilkini kullandım,3 saat sonra kalktığımda aşırı bir kaşıntı,acı,yanma...
kendi teşhisimi kendim koyup kullandığımdan bi an pişman oldum.travocort sürdüm.Yanma 15 dakika kadar devam etti.(Gözünü seveyim kortizonun) sonra geçti:)
Beklesem de geçer miydi bilmiyorum tabi:)...kadınlar kulübüyle tanışmam böyle oldu...gyno lomexin in diğer konuşma daki izlenimlerden böyle yan etkileri olduğunu okuyunca rahatladım (saat sabah 5 sularında)
şu an çok iyiyim,gerçi sabahları zaten iyi oluyodu bikaç gündür,akşam artıyodu.
akşamdan sonra bi daha yazarım :KK3:

benimde kaşıntım oluyor zaman zaman hemen güzelce yıkayıp trovagen sürüyorum yarım saate bişeycik kalmıyor tavsiye ederim.

Malesef bana da musallat oldu mantar hatta dayanamayıp kaşıdığım için kızardı yara oldu.
Gebeliğimin 10.haftasında olduğum için fitilde kullanmak istemedim.
İki üç gündür sirkeli pamukla temizliyorum önce biraz kaşıntı ve yanma oluyor ama kızarıklar geçti kaşıntı azaldı. İşe yarıyor gibi iyileşmeye başladı.

bende aynı dertten muzdarıpim 23 haftalık hamıleyım ama 13 haftamdan beri bu mantarı cekmekteyım:KK43: kullanmadıgım fitil krem vs. kalmadı yıne gecmıo gecmıo doktorum bıle dıyorkı ben ılk defa böyle bı hasta ile karsılasıorum sana agız yoluyla ılac vermeden buunu atlatamazsın hamıle oldugum ıcınde vermıor artık o kadarr kötü oldum ki bütün hayatım ı etkıledı bu mantar gecmek bilmio yarın yıne gıdıcem o cektıgım ezıyetı bı bana sorun 3 sefer temızledıler yıne olmadı yarın yıne temızleyecek dogumdan korkardım ama bu mantar ortaya cıkalı hıcbıseyden korkmaz oldum cunku bu daha berbat allah yardımcımz olsun :KK43::KK43::KK43:

bende aynı dertten muzdarıpim 23 haftalık hamıleyım ama 13 haftamdan beri bu mantarı cekmekteyım:KK43: kullanmadıgım fitil krem vs. kalmadı yıne gecmıo gecmıo doktorum bıle dıyorkı ben ılk defa böyle bı hasta ile karsılasıorum sana agız yoluyla ılac vermeden buunu atlatamazsın hamıle oldugum ıcınde vermıor artık o kadarr kötü oldum ki bütün hayatım ı etkıledı bu mantar gecmek bilmio yarın yıne gıdıcem o cektıgım ezıyetı bı bana sorun 3 sefer temızledıler yıne olmadı yarın yıne temızleyecek dogumdan korkardım ama bu mantar ortaya cıkalı hıcbıseyden korkmaz oldum cunku bu daha berbat allah yardımcımz olsun :KK43::KK43::KK43:

Çok üzüldüm hepinize, bebek olunca hassas oluyor her bir yerimiz. Sirke ve karbonatı denedin mi? Bayağı geçmiş, Bebeğin doğdu mu, az mı kaldı?

Çok üzüldüm hepinize, bebek olunca hassas oluyor her bir yerimiz. Sirke ve karbonatı denedin mi? Bayağı geçmiş, Bebeğin doğdu mu, az mı kaldı?

hepsini denedim canmyine gecmedi. daha dogmadı bebişimiz 3 haftamız daha var:) mantarlada alıstık bırbırımıze :KK70: D.

Son düzenleme:
valla benimde doğumdan sonra bu kaşıntı olayı çıktı geçmek bilmiyo travocort kullandım fitille geçmişti sonra tekrarladı fitil geri döndüğünde yanma ve acı yaptı throsyd verdi gene tekrarladı artık bebeği sütten kesmiştim diye funit diye ilaç verdi o çok iyi geldi ama sürekli adet dönemine yakın tekrarladı çok tuhaftır ki içi dışı değil tam vajinanın ağız kısmı etraı veya klitorisin ucu kaşıntı yapıyor doktor bile şaştı kaldı şimdi 2.hamileliğim gene başladı kaşıntım nemlendiricim vardı ondan sürdüm günlük ped kullanmıyorum pamuk koyuyorum biraz daha iyi gibi napcam bilmiyorum bıktım bu kaşıntıdan

Kızlar merhaba....

Yaklaşık 4 gündür aşırı kaşıntım var evliliğimin ilk aylarında da olmuştu doktorum travacort krem vermiş ve geçmişti.Şimdi yine nüksedince bugün aldım kremi fakat gebelikte kullanılabilirliği hakkında şüpheye düştüm..

Gebeliğinde travacort krem kullanana var mı???Bebeğime ters bi etki yapar mı acaba yaa:uhm:

Cok gecmis olsun ayni sorun bendede var turkiyedeki drum travacort vermisti 10 haftalik hamileyim kullanma zararli dedi canesten onerdi burdaki doktorumda dun canesten onerdi bebege bi zarari yok dedi hemen olmasada yavas yavas kasinti geciyor oneririm

Bu arada sirke gercekten ise yariyor doktorumu arayip rahatsiz oldugumu avrupadaki doktorlarin randevu tarihi gelmeden hic bisey yapmadiklarini soyleyince ilac kullanana kadar sirke killan rahatlatir demisti rahatlikla korkmadan kullanin derim ama mantar 3senedir hayatimda gecse bile hep tekrarliyor

Bu mantar öyle bir şey ki düşmanıma beddua edecek olsam mantara tutulasın emi derdim. Şuan 30. haftamın içindeyim hamile kalmadan önce olmuştu ama hamilelikte daha da arttı. İnsan içine zor çıkıyordum ta ki doktorum danışana kadar. Travogen kremi tavsiye etti bir de gün içerisinde taharetlenmem için 5 su bardağı suyu kaynatıp soğutup içine 1 su bardağı sirke koyup kullanmamı önerdi. Çok şükür şimdilik rahatım fakat bir iki gün kullanmasam tekrarlıyor. Bir tavsiye daha! Annemden öğrendiğim kadarıyla yediğimizden ve içtiğimizden de etkilenebiliyor bu hastalık. Örneğin baharatlı, biberli yiyecekler daha da tetikliyor. Aman dikkat, benden demesi!

arkadaşlar 16 haftalık hamileyim ve hamileliğimin başından beri bir kaşıntı var. dr travazol verdi. kullanıyorum geçiyo tekrarlıyor. anlatmaya utanıyorum ama wc gittiğimde sanki deri gibi heryeri kaplamış bir tabaka var yıkıyorum iyice geçiyor ama vajina girişinde ve popoya dogru sanki derisi soyuldu pişik olmuş gibi hafif kanayan yerler var. benim gibi bu problemleri yaşayan varmı bu mantardan başka bişey olabilirmi?

benimde geçmiyor sürekli tekrarlıyor geçen ay kasıklarıma kadar indi pişik oldu derim kabardı kızardı kaşımadığım halde cildiye doktoru nerisona c diye bi krem verdi hametanla kendi doktorum da nerisona c yi 2 günden fazla kullanma hametan kullanabilirsin dedi benim doktor gyno lomexin diye fitil veriyo oda iyi geliyo. sirke bana hiç fayda etmedi 1 şişe bitirdiğim halde

kızlar bu vajınanın etrafında degıl ama ıc bacak kabalarında bende arkada kadar pişik oldum ve 40 gundur yaklasık var artık dayanamıyorum yanma ayrı kasıntı ayrı akıntı ayrı ılac kullandım gecmdı sanıyorumkı yada hemen tekrarladı hayatımda ılk kez boyle bısey yasıyorum

X