Gebelikte kaşıntı

İnşallah öyledir canım
Çok korkuyorum bebeğe birsey olacak diye :KK43:
Zaten 5 sene sonunda tüp bebek yöntemi ile oldu
Gebelik kolestazı olabilir dedi bazı arkadaşlar
Umarım değildir
Ya ben şimdi hatırladım da ilk aylar benim de çok kaşıntım oluyordu ve doktora da söylemedim aslında. Öyle kendi kendine geçti. Hiç korkmayın. Kolestaz olduğunu düşünmüyorum yani kolestaz olsa hiç duramazsınız. Doktor ne dedi?

Ya ben şimdi hatırladım da ilk aylar benim de çok kaşıntım oluyordu ve doktora da söylemedim aslında. Öyle kendi kendine geçti. Hiç korkmayın. Kolestaz olduğunu düşünmüyorum yani kolestaz olsa hiç duramazsınız. Doktor ne dedi?
komple tum vucut mu kasınıyordun
dr olabılır dedı tahlıl ıstedı
sonuclar cıkacak öğleden snr bakalım ınsallah değidlir

ablam yaşadı bu kaşıntıyı ama çok çekti gerçekten
şimdi kaşıdığı heryerinde tırnak izleri kaldı
çok kanatmadan atlatırsın umarım

çok geçmiş olsun
acil dr git lütfen

Gebelik kolestazı olabilir. Bebek için sıkıntı şu erken doğum gibi istenmeye durumlara yol açabilir. Benim de 2. gebeliğimde çok aşırı kaşıntım olmuştu kolestazdan şüphelendiler ama değilmiş.

Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Gebelik kolestazı olabilir. Bebek için sıkıntı şu erken doğum gibi istenmeye durumlara yol açabilir. Benim de 2. gebeliğimde çok aşırı kaşıntım olmuştu kolestazdan şüphelendiler ama değilmiş.

Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
sizdeki kasıntı nedenmıs peki
zaten daha 3 aylıgım ben
:KK43:

sizdeki kasıntı nedenmıs peki
zaten daha 3 aylıgım ben
:KK43:
Çapaya gitmiştim bir sürü test vs yapıldı ama bi şey çıkmadı doğurunca geçti. Kötü düşünmeyin ben hastanede kolestazı olan bir kadınla karşılaşmıştım 38 haftalık hamileydi bi sıkıntı yaşamamıştı sadece tam hatırlamıyorum ama haftada bir sanırım kan vermeye geliyordu belki daha sık da olabilir.

Çapaya gitmiştim bir sürü test vs yapıldı ama bi şey çıkmadı doğurunca geçti. Kötü düşünmeyin ben hastanede kolestazı olan bir kadınla karşılaşmıştım 38 haftalık hamileydi bi sıkıntı yaşamamıştı sadece tam hatırlamıyorum ama haftada bir sanırım kan vermeye geliyordu belki daha sık da olabilir.
teşekkür ederim çok

Kuzenim bir ay once dogum yapti gebelik kolestazi çıkmıştı onda. Yanılmıyorsam doguma bir ay kala cikti. Sık aralıklarla duzenli tahlil yapıldı değerleri düşüş gösterdiği icin dahiliye doktoru bebegin alınması lazım demesine rağmen kadin digumcusu gerek görmedi beklediler. 40 haftalik normal dogum yapti. Cok sukur kendi de bebegi de saglikli. Yani gebelik kolestazi olsa bile en kotu senaryo gerçekleşecek diye bir durum yok . Allah şifa versin

berlin8982 berlin8982 hastaneden cıktım sımdı kan ve idrara bakıldı
sonuc öğlen cıkarmıs ama safraya da bakılması gerekıyormus onun için kendı doktoruma gıdeceım

Kuzenim bir ay once dogum yapti gebelik kolestazi çıkmıştı onda. Yanılmıyorsam doguma bir ay kala cikti. Sık aralıklarla duzenli tahlil yapıldı değerleri düşüş gösterdiği icin dahiliye doktoru bebegin alınması lazım demesine rağmen kadin digumcusu gerek görmedi beklediler. 40 haftalik normal dogum yapti. Cok sukur kendi de bebegi de saglikli. Yani gebelik kolestazi olsa bile en kotu senaryo gerçekleşecek diye bir durum yok . Allah şifa versin
beni korkutan eğer öyle bir durum ise cok erken baslaması olur
ınsallah değildir
allah bebeğe sağlık sıhhat versin tesekkur ederım

beni korkutan eğer öyle bir durum ise cok erken baslaması olur
ınsallah değildir
allah bebeğe sağlık sıhhat versin tesekkur ederım
Kolestaz ılerleyen haftalarda çıkıyor genelde 30dan sonra. Ben başka bir şeye alerjiniz oldugunu dusundum.ama tahlil sonuçları gösterecektir sonucu elbette .içinizi ferah tutun.

merhaba
12 haftalık hamileyim
Son 3-4 gündür inanılmaz şekilde kasıntım mevcut
Daha çok üst bacaklarımın ön kısımları
Ayak üstlerim
Kollarımın içi
Kasınmaktan uyku uyuyamıyorum
Vücudumda kızarıklıklar be sinek ısırığı gbi noktalar oluştu
Yarın doktora gideceğim
Aranızda benzer durumu yaşayanlar var Mİ?
Göbek , karın ve göğüs kaşınması değil kastım , tüm vücut

Canım iyi ki konuyu açmışsın ki bende gördüm. Birbirimize çok benziyoruz.Benim ki de 5 yılın ardından gelen tüp bebek.
uzun zamandır aynı kaşıntılar bende de var. Ne bilim burdaki mesajları okuyana kadar hiç ciddiye almadım. Fakat bacaklarım kan revan içinde. Heryerimi tırnakladım. Karnımda kaşınıyor ben göbek büyüdüğü için diye düşünmüştüm.Bende şimdi internete baktım ciddiye almam gerektiğini gördüm. Sen şimdi kadın doğum doktoruna mı gittin. Safraya nasıl bakacaklar? Cevap yazarken benide etiketlersen sevinirim. İşallah sende de ciddi bir şey çıkmaz.birde geçenlerde kaşlarımı alırken benim gözlerim neden bu kadar sararmış demiştim.Hepsi belirti gibi duruyor.Nasıl bu kadar kör olabildim :KK43:

Canım iyi ki konuyu açmışsın ki bende gördüm. Birbirimize çok benziyoruz.Benim ki de 5 yılın ardından gelen tüp bebek.
uzun zamandır aynı kaşıntılar bende de var. Ne bilim burdaki mesajları okuyana kadar hiç ciddiye almadım. Fakat bacaklarım kan revan içinde. Heryerimi tırnakladım. Karnımda kaşınıyor ben göbek büyüdüğü için diye düşünmüştüm.Bende şimdi internete baktım ciddiye almam gerektiğini gördüm. Sen şimdi kadın doğum doktoruna mı gittin. Safraya nasıl bakacaklar? Cevap yazarken benide etiketlersen sevinirim. İşallah sende de ciddi bir şey çıkmaz.
gve gve Evet kadın dogum doktoruna gittim durumu anlattım
gebelik kolestazından şüpheleniyorum dedim kan ve idrar tahlili istedim.

safraya da kandan bakarlar bilmiyorum ki o gittiğim hastanede bakılmıyormus
sende ne zaman basladı kasıntılar zaten genelde son haftalarda baslarmıs

hıc takıbını yaptıgın doktora bahsetmedin mi bu durumdan

gve gve Evet kadın dogum doktoruna gittim durumu anlattım
gebelik kolestazından şüpheleniyorum dedim kan ve idrar tahlili istedim.

safraya da kandan bakarlar bilmiyorum ki o gittiğim hastanede bakılmıyormus
sende ne zaman basladı kasıntılar zaten genelde son haftalarda baslarmıs

hıc takıbını yaptıgın doktora bahsetmedin mi bu durumdan

aslında bendeki durum şu. 2 ayı geçiktir var. Herzaman gittiğim hastaneye randevu bulamadım.Hep acilden kayıt açtırdım.Doğumhane yanındaki klinikte hep ultrasonla bakıldı. Birde hiç aklıma gelmedi açıkcası böle bir hastalığın olduğu. Bende o kaşıntılardan çok uykusuz kaldım.Halende ciddi kaşıntılarım var gözlerim sapsarı.Hemen şimdi bir randevu oluşturucam. Kadındoğuma gideyim.Cünkü erken doğum felan yazıyor internette :işsiz:

aslında bendeki durum şu. 2 ayı geçiktir var. Herzaman gittiğim hastaneye randevu bulamadım.Hep acilden kayıt açtırdım.Doğumhane yanındaki klinikte hep ultrasonla bakıldı. Birde hiç aklıma gelmedi açıkcası böle bir hastalığın olduğu. Bende o kaşıntılardan çok uykusuz kaldım.Halende ciddi kaşıntılarım var gözlerim sapsarı.Hemen şimdi bir randevu oluşturucam. Kadındoğuma gideyim.Cünkü erken doğum felan yazıyor internette :işsiz:
gözlerde sarılık da belirti imiş
idrarın acık sarı olması
buyuk tuvaletın acık renk olması
sende bunlar var mı
allah korusun bu rahatsızlık varsa sürekl i kan takıbı vs yapılmalı imiş sakın ihmal etme burdan da yaz sonucu

X