Gebelikte Hipertiroid

Bana propycil günde 2 kere verdi hiç etki etmedi. Hala 0,009 du. Sonra günde 4 e çıktı ama 2 gün kullandım mahvoldum, zaten çok ciddi bulantım var ilaç iyice artırdı hiçbir şey durmadı midemde. Mecburen bıraktım ilacı. Haftaya falan bi baktırcam tekrar inşallah düzelmiştir de ilaca gerek kalmaz. İlaç az da olsa bebeğe geçiyor çünkü
Yan etki olarak mı mide bulantısı yaptı acaba yoksa tsh düşüklüğünden mi arttı mide bulantılarınız. Sizin de mi gebelik dışında böyle bir problemminiz yok peki. Bide siz de endokrine gidin bence. Dahiiiye cidden bu konuda kararsız kalıyor. İnşallah gerek kalmaz ama varsa da önlem almak lazım. İlaç yan etki yapmadı bende ama içtikten snra ağızda bıraktığı acı tat çok kötü

Yan etki olarak mı mide bulantısı yaptı acaba yoksa tsh düşüklüğünden mi arttı mide bulantılarınız. Sizin de mi gebelik dışında böyle bir problemminiz yok peki. Bide siz de endokrine gidin bence. Dahiiiye cidden bu konuda kararsız kalıyor. İnşallah gerek kalmaz ama varsa da önlem almak lazım. İlaç yan etki yapmadı bende ama içtikten snra ağızda bıraktığı acı tat çok kötü
Aynen gebelikten önce yoktu. Bulantılarım zaten vardı gebelikten ilaç daha da mahvetti. Benim kontrolüm endokrinde yapılıyor zaten ama bakalım 20. Haftada bir daha gidicem

Merhabalar, 11 haftalıkken tsh ın çok düşük olduğunu öğrendik, troid bezi çok hızlı çalıştığı için endokrin doktoru ilaç başladı (Propycil). İlaç bittikten sonra kontrole gittim ama hiç düzelme yok tsh 0,009 çıktı yine. İlacın dozunu arttırdı ama ilaca başladığımdan beri bulantı-kusma tekrar şiddetlendi. Gebeliğinde hipertiroid yaşayan var mı?
Merhaba şuan aynı durumdayım 9 haftalık gebeyim tshm çok düşmüş siz doğum yaptınkz mı sağlıkla? Nasıl pldunuz ilaçlara devam mı?

Merhaba şuan aynı durumdayım 9 haftalık gebeyim tshm çok düşmüş siz doğum yaptınkz mı sağlıkla? Nasıl pldunuz ilaçlara devam mı?
Merhaba ben de şu an 9 haftalığım tsh 0001 t3 t4 te yüksek günde 3 defa propycil kullanıyorum sizin durumunuz ne oldu acaba

X