Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
Hanımlar bebe yagi kullanıp memnun olan var mi

bende kullanıyorum bitkisel yağlar. kaşıntıma acayip iyi geliyor şimdilik bir çatlak da yok kızken çok çatlağım oluyordu çünkü.gerçi hamilelikte daha sonra mı olur bilemiyorum

BEN HİÇBİR KREMİN VE YAĞIN DOĞALLIĞINA İNANMIYORUM KIZLAR.O YÜZDEN KENDİM DOĞAL ZEYTİNYAĞININ İÇİNE KANTARONU KOYUP BEKLETTİM 15 GÜN .DOĞAL KANTARON YAĞI ELDE ETMİŞ OLDUM.ONU HERGÜN 2 DEFA VE KAŞINTIM OLDUĞUNDA SÜRÜYORUM ŞUAN 28 HAFTALIĞIM HENÜZ ÇATLAĞIM OLMADI.ANNEMDE ÇOK ÇATLAK OLDUĞU İÇİN KORKUYORUM AİLEDE VAR DİYE ŞUAN İÇİN HİÇ YOK AMA ÇATLAK.HEM DOĞAL HEM GÜVENİLİR KENDİMİZ YAPTIĞIMIZ İÇİN.BENCE BİRSÜRÜ PARA VERİP KREMLER ALMAYIN EN DOĞALI KENDİ YAPTIĞINIZDIR.

Clarins huile tonic treatment body oil ve palmers cocoa butter hamileler icin olan vucut yagini kullaniyorum. Gece yatarken clarins sabah kalkinca palmers seklinde uyguladim ve hala kullaniyorum. 32 haftalik hamileyim su gune kadar tek bir catlak olusmadi. Ki benim cildim asiri kuru ve antiesnek. Ergenlik donemimde aldigim cok olmayan kilolarima ragmen bacaklarim belim ve goguslerimde ciddi catlaklar olmustu. Anne ve ablamda da gebelik catlaginin olmasi durumu bende hepten kabusa cevirdi. Sukur ki dogru urunleri bulmusum.

Selam kızlar 9aylık hamileyim artık son günlerim :anneadayı: Kuru bir cilt yapım olmasına rağmen hiç çatlağım olmadı. Çünkü elile emoliyent krem kullandım kesinlikle tavsiye ederim :eek:

bende cok korkuyorum catlaklardan.. 18+6 haftalık hamıleyım ve ben gec kaldım galıba.. bende bebek yağına baslayayim + dr uma da soracam, dr da öneride bulunur umarım..

Earth Mama & Angel Baby ' nin doğal çatlak yağını ve vücut kremini kullanıyorum. %100 organik. Türkiye' deki her köşe başında satılan sözde organikler gibi organik değil, sertifikalı, onaylı, dünya markası. Bu ürün olmasa başka hiç bir ürün kullanmamaya dair kararlıydım. Arkadaşlarım kakao yağı ve çeşitli yağlar önermişlerdi, doktorum lierac yazdı, kimseyi dinlemedim, araştırdım, okudum, inceledim. Çok ama çok memnunum. Ürünün tartışılmaz organik içeriği, bana ve bebeğime hiç bir zararı olmaması yüzünden herkese gönül rahatlığı ile öneriyorum.

Ben 17 haftalık hamileyim badem yağı ve susam yağını karıştırdım haftada 2 gün onu sürüyorum masaj yaparak
geri kalan günlerde de her gün bebe yağı sürüyorum johnsons baby aleoveralı
çatlayacağın varsa çatlarsın diyorlar
Ben elimden geleni yapayım da , en azından hiç birşey yapmadım diyip kendimi suçlamam :KK66:

Bende bebek yağı kullananlardanım. Ersağın bebek yağını her akşam masaj yaparak sürüyorum. Başka şeyler riskli geliyor açıkcası sonuçta bedenimizin emdiği bir şey, iki-üç çatlak için bebeği riske atmaya değmeyeceğini düşünenlerdenim :)

bende 9 haftalık hamıleyım bıraz kayısı yagı surdum kakao yagıda aldım ama cok kötü kokuyo bı arkadasım vazelin tavsiye etti hiç çatlağı olmamış vazelin sürüyorum bakalım en azından sürülmesi daha kolay inşallah catlamayız:eek:

bende 9 haftalık hamıleyım bıraz kayısı yagı surdum kakao yagıda aldım ama cok kötü kokuyo bı arkadasım vazelin tavsiye etti hiç çatlağı olmamış vazelin sürüyorum bakalım en azından sürülmesi daha kolay inşallah catlamayız:eek:

iyice bir araştırın,
vazelinde petrol olduğunu duymuştum.

Vazelin miiii :KK17: kesinlikle içerisinde petrol ve türevleri olan bir ürün. Aman dikkat!...

cok sagolun bilmiyodum ozaman kullanmayayım bebe yagını deneyeyım bakalım
Ben 3 ayım dolduktan sonra başladım çatlaklar için birşeyler kullanmaya, biraz pimpirikliyim sanırım bu konuda :KK66: çünkü doktorum 4. aydan itibaren bitkisel olduğu sürece saç bile boyatabilirsiniz ama bu süreye kadar yediğiniz içtiğiniz vücudunuza sürdüğünüz herşey bebeği etkileyebilecek düzeyde demişti. Nacizane tavsiyem sizde bekleyin henüz çok yeni hemen çatlak oluşmaz zaten, bol bol su için. 3 ay ve sonrasında başlayın bebek yağına filanda. :)

Ben 3 ayım dolduktan sonra başladım çatlaklar için birşeyler kullanmaya, biraz pimpirikliyim sanırım bu konuda :KK66: çünkü doktorum 4. aydan itibaren bitkisel olduğu sürece saç bile boyatabilirsiniz ama bu süreye kadar yediğiniz içtiğiniz vücudunuza sürdüğünüz herşey bebeği etkileyebilecek düzeyde demişti. Nacizane tavsiyem sizde bekleyin henüz çok yeni hemen çatlak oluşmaz zaten, bol bol su için. 3 ay ve sonrasında başlayın bebek yağına filanda. :)
cildim cok kuru o yuzden çatlamasın diye hemen başlıyayım diye düşündüm:) sizde haklısınız smdılık bişey kullanmıyayım en ıyısı

X