Gebelikte amniyon sıvısı fazlalığı

sonyazakar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
11
6
28
Kızlar selam 26. Haftadayım son kontrolümde doktorum gebelik sıvısının normal sınırın bir tık üstünde olduğunu söyledi ve diyet verdi. Açlık ve tokluk şekerim düşük çıkıyor. Ama yine de diyete devam etmemi söyledi. Bu haftaya kadar 7 kg aldım. Bazen normal zamanlara göre göbeğimin sert olduğunu hissediyorum. Bebeğimin hareketleri gayet net ve anlaşılır. Sizce suyun fazla olması neden olur? Ve bu büyük bir sorun mu? Kafam çok karışık. İştahım çok fazla ama diyetten dolayı yiyemiyorum.

Evet hamileliğim boyunca gittiğim doktor bu kararı aldı. Şekerden dolayı olabilir dedi ama aç karına ve tok karına şekerim normal çıkıyor.

Bnm bebegimin de suyu fazlaydı ve şekerim normal çıkmıştı. Normal çıktığı için ben diyet yapmamıştım ama bnm bebegimin kilosu da ileriden gidiyordu (olcumleri 3 hafta kadar önden gidiyordu); gebeliğim süresince bu durum problem yaratmadı.

Bnm bebegimin de suyu fazlaydı ve şekerim normal çıkmıştı. Normal çıktığı için ben diyet yapmamıştım ama bnm bebegimin kilosu da ileriden gidiyordu (olcumleri 3 hafta kadar önden gidiyordu); gebeliğim süresince bu durum problem yaratmadı.
Elimden geldiğince diyete devam edeceğim ama bazen kendime engel olamıyorum sonra da suçlu hissediyorum

X