Gebelikte alt karında şişlik

pipiscikIer

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2024
3
0
25
39+5 hamileyim kızlar sancım yok ağrım yok aksine çok hafif hissediyorum ama son 4-5 gündür sürekli tuvaletim varmış gibi hissetmeye başladım özellikle geceleri sık sık tuvalete çıkar oldum afedersiniz idrarım da bazen su gibi geliyor kokusuz renksiz şekilde, bugün karnımın alt kısmı şişti az önce oldu hatta bebek hareketlendi bir anda baskıdan yine tuvaletim geldi tuvalete gittim kalktığımda karnımın altı şişmişti göbeğin alt kısmı genital ve göbek arası olan kısım, şişmiş ama yumuşak bir yuvarlak var orda sert bir şişlik değil dokununca göbeğime doğru uzanan bir yumru var sanki içerde sol tarafta hatta sadece. karnımda sertleşip yumuşuyor akşamdan beri bebek hareketlerinden midir karın sertleşmesi midir anlayamadım onu da. Şekli de değişti sanki göbeğimin böyle yuvarlak değil de armut gibi oldu bir anda. O armut şeklinde alt tarafta olan yumuşak şişlik korkuttu beni açıkçası Bilgisi olan var mı?

Bebeğin kafasıdır 😅 karnının sertleşip yumuşaması da kasılmalardır, takip et ne sıklıkla geldiğini 5 dkda bir olunca doktora gidebilirsin doğum başlıyodur

X