Gebelikle ilgili sorular

hocam rahim filmi sonucum uterin kavitede çok sayıda çeşitli boyutlarda dolum defektleri izlenmektedir hava habbecikleri myomu ekarte etmek için usg ile birlikte değerlendirilmesi uygundur hocam bu gebeliğe engel bir durummu tedavisi ne olur
cevaplarsanız çok sevinirim

Ultrason yapabilirsem doğru cevabı verebilirim. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Adetiniz kaç gün gecikiyorsa o kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

6+5 günlük gebelik, karından bakılan ultrasonda görünür mü? Kalp atışı duyulur mu ?

teşekkürler....

6+5 günlük gebelik, karından bakılan ultrasonda görünür mü? Kalp atışı duyulur mu ?

teşekkürler....

Vajinal ultrasonla kesin görülür ve kalp atımları kesin duyulur. Bu nedenle 8 haftalıktan önceki tm ultrasonlarımı vajinal yapıyorum...

Merhaba bora bey ,

bende pco goruntusu ve belırtılerı mevcut.7-8 ay once kullanmakta oldugum yasmın dogum kontrol ılacını bıraktım.duzenlı regl olamıyorum ortalama 2-2,5 ayda bır regl olabılıyorum.dolayısı ıle yumurtlama gunlerını bılemıyorum.bu durumda hamıle kalma olasılıgım cokmı dusuk ? Boyel bır regl duzenınde yumurtlama gunu ortalama hangı aralıkta olur ? Doktorum hemen tedavıye baslamadı bır sure daha boyle devam ederse tedavıye baslayacagız.
Cevabınız ıcın sımdıden teşekkür ederım

PCO da klomifen sitrat tedavisi ile hastaların %85 in adet ve yumurtlamalar düzene girmekte ve yaklaşık 3-6 tedavi sonrasında %30 civarında gebelik olmaktadır. Gebe kalmanız dileğiyle...

Merhaba doktor bey,
6+5 günlük gebeyim,özel bir hastanede, ilk dr kontrolümde kese ve kalp atışı görüldü, hiç bir sorun yok Allah'a şükür,,, doktor, tam kan ve tit dışında tahliller de istedi,,okuyabildiğim kadarıyla: TAROH-TSM-RUBELLA Igg,,,
ilk gebeliğimde böyle tahliller yapılmadı ,,şart mı bu tahlilleri yaptırmak,,,100tl ücreti var,,,abartılı bir durum olduğu fikrine kapıldım,yaptırmadım, fikrinizi almak istedim,, teşekkür ederim,,,

GÜNAYDIN

daha evvelde yazmıştım .rubella testlerımın sonuçları çıktı .

RUBELLA IGG 31 POZITIF EN DÜŞÜK DEGER 0 - EN YUKSEK DEGER 10
RUBELLA IGM 1,31 POZITIF EN DÜŞÜK DEGER 0 - EN YUKSEK DEGER 0,8
RUBELLA IGG AVIDITE TEST SONUCU 58

DR UMLA HENUZ KONUÇMADIM
YORUMLARSANIZ SEVINIRIM

Muhtemelen ben daha fazla tahlil istiyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Avidite sonucunuz orta şiddette çıkmış. Doktorunuz, gebelik haftanız ve bulgularla yorum yapacaktır. Geçmiş olsun...

doktor bey merhaba
bugün itibariyle 20+0 günlük hamileyim. fakat bebeğimin büyümesine rağmen benim karnım büyümüyor, dıştan yumuşak ve bebek hareketleri çok nadir hissediliyor. etraftaki arkadaşlarımda senin karnın küçük dedikleri için stres yapıyorum. karnım büyümezse diye.

lütfen bana söyleyin kaçıncı haftadan sonra karnım büyümezse korkmalıyım. hamilelik karnı sert olması gerekirken benimki neden yumuşak?
ve bebek hareketlerini tam ve sürekli olarak hissetmek için kaçıncı haftayı beklemeliyim.

akşamdan beri uyku tutmadı inanın.

Size arkadaşlarınızı değiştirmenizi öneriyorum. Ne kadar şanslısınız ki gebe olduğunuz belli olmuyor. 24. gebelik haftasından sonra daha net hissedecek ve karnınızın çıktığını göreceksiniz. Karnınızın yumuşak olması da pozitif. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey çok teşekkür ederim. içimi öyle rahatlattınız ki!

merhaba doktor bey ben daha öncede yazmıştım
benim ikitane düşüğüm var biri 14 eylülde ddüşük yaptım ve 12ekimde adet oldum
21 aralıkta tekrar düşük yaptım19 ocakta hastalanmam gerekiyodu hastalanmadım iki gün önce hafif bir lekelenmem oldu bugün kan testi yaptırdım sonuç 0.1 yani negatif aceba daha beklemelimiyim adetimi yoksa kan testimi tekrarlamammı gerekiyo

Teste göre gebe değilsiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…