Gebelikle ilgili sorular

iyi dileklieriniz için çok teşekkür ederim...

yani ümit var diyorsunuz.
bir önceki gebeliğimde resmen 6.haftadan 20.haftaya kadar miğde bulantısından dolayı sürünüyordum. bunda hiç bulanmaması da beni çok endişeye düşürdü...
İnşallah sağlıklı bir gebeliktir...

günaydın doktor bey
bugün 23. haftaya başladım çok şükür.
bugün sağlık ocağında tetanoz aşımı vurdurmak istiyorum. fakat aklıma takılan ve beni huzrsuz eden bişey var.
oradaki hemşire hanım eğer bebeğini hissetmiyorsan aşıya gelme dedi. ve bende bebeğimi hissetmiyorum.

bebeğimi hissetmeyle aşının bir alakası var mı? bebeğime aşının bir zararı olmaz değil mi?
lütfen beni aydınlatın.

Tetanoz aşısı Sağlık bakanlığı tarafından tüm gebelere öneriliyor. Detaylı bilgiye Sağlık Bakanlığı nın ilgili linkinden ulaşabilirsiniz. bebek hareketleri ile ilgisi hakkında billgi sahibi değilim. Bu bilgiyi size veren hemşire açıklayacaktır. sağlıklı bir gebelik dilerim...
T.C. Sağlık Bakanlığı

Günaydın bora bey,

12+1 haftalık gebeyim yaklaşık 3 hafta önce idrar kültürü verdim ve sonuçta koagülaz(-)negatif staphylococus üredi 60000 bakteri
bu sonuç üzerine doktorum aksef 500 mg verdi ve bir hafta kullandım ilaç bittikten bir hafta sonra tekrar test yaptırdım ancak bugün aldığım sonuçta
yine aynı ifade ve aynı bakteri üremesi çıktı , ilaç işe yaramadı mı yoksa tekrardan ürememi oldu anlam veremiyorum , çok tedirginim bebeğime zarar vermesinden
korkuyorum.

teşekkür ederim.

Daha uzun süreli veya farklı bir antibiyotik tedavisi önerilebilir. Tanı konulup, teavi verilebildiği için bebeğiniz zarar görmeyecektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Daha uzun süreli veya farklı bir antibiyotik tedavisi önerilebilir. Tanı konulup, teavi verilebildiği için bebeğiniz zarar görmeyecektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

cevabınız için çok teşekkür ederim, son olarak bu üreme vücutta şiddetli kas ağrısı yapar mı yoksa bu haftalarda yaşadığım kas ağrıları normal mi

cevabınız için çok teşekkür ederim, son olarak bu üreme vücutta şiddetli kas ağrısı yapar mı yoksa bu haftalarda yaşadığım kas ağrıları normal mi

kAS AĞRILARI İLE İLGİLİ YORUMU dOKTORUNUZ YAPACAKTIR. BU BAKTERİ KAS AĞRILARINA YOL AÇMAMAKTADIR.

hocam saygılar ben tam 6 haftalık gebeyim iki gün önce çok az lekelenmem oldu daha sonra kahverengi geldi ve geçti doktorum hemen progesteron ve proluton iğne verdi şu an lekelenmem ve kanamam yok bbeği gördük kalp atışıda var kese düzgün ve herhangi bir kanama gözükmüyor dedi ancak benim bütün gebeliklerimde olduğu gibi bundada hafif bel ağrım var ve birde uterus şişiyormuş gibi hissediyorum arada bir ağrım yok ama endişeleniyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim acaba birde vajınadan kullanılan progestoronmu alsam

bu arada ben her gün iğne oluyorum gizli kan pıhtılaşmasından dolayı hocam onuda kesmedi aktif kanama olmadığı için riske atmayalım dedi çünki geçen yılda lekelenmem olmuştu daha sonra plesantada iki tane pıhtılaşma görüldü ve ben aldırmak durumunda kaldım bebeğimi düşük yapmadan

Geçmiş olsun, düşük yaptığınızda kalp atımları varmıydı?

Neden küretaj yaptıklarını anlayamadım. Düşük olacaksa kendiliğinden olmasını neden beklemediler öğrenebilir miyim?

aslında benimde kafamda muamma olan bir sorudur halen.takip eden doktorum perinotoloji anabilim dalı başkanıydı tıp fakültesinde. lekelenmem vardı ve çok ağrılarım vardı bana iki seçenek verdi ya bekle yada bu gebeliği sonlandır sen bilirsin dedi plesentada iki adet kanama noktası vardı daha sonra pıhtılaşmış.devam etmek istersende umutlanma dedi ancak ben devam ettim fakat son 1 hafta dayanamayacağım sekilde kasılmalarım ve agrılarım vardı doktorum bebekte anomali olma ihtimali çok yüksek dedi.zaten plesentanın yarısı çürümüş işlemi yapan başka doktordu oda öyle söyledi.

Şikayetlerinizin şiddetli olması nedeni ile yapılmış olduğunu düşünüyorum. Bu gebeliğinizin sağlıklı olmasını diliyorum. takip etmediğim hastalara tedavileri ile ilgili yorum yapmama mümkün değil. İyi bir doktor tarafından takip ediliyorsunuz, bu kez başarmanız dileğiyle...

çok teşekkür ediyorum ilginize..

doktor bey daha öce yazmıştım kalbini duyamadık diye

bugün tekrar gittik vajinal ultrasonda kalbi duydu fakat bir şey daha gördüm deyip renkli ultrasona gönderdi doktor.
renkli ultrasonda bir kese daha gözüktü 8mm lik yolk sac keseside var.

sorularım.
1. bu ikiz gebelikmiş doktorumun dediğine göre ve gelişmemişbir tanesi. kalbi atan bebek 6+3 günlük. diğer kese vücudumdan nasıl atılacak. o düşerse yada başka bir sebeple diğer canlı bebeğime zarar verirmi?

2. sat 20 aralık (31 günde bir oluyorum. çatlatma iğnesini 14.günü vuruldum)
20 ocak bhcg=1140
27 ocak 5+4
3 şubat 5+6 (bir önceki muayeneden 1 hafta geçmesine rağmen 2 gün gelişmişti)
8 şubat 6+3 (bir öncekine göre 6+4 olmalıydı. ilkine göre ise 7+1)

bu ultrasondaki değerlerin farklı olmasını neye bağlayabilirim. bir sorun varmı sizce... her gittiğimde farklı çıkıyor hesabımdan. gelişimi hergün düzenli artmıyormu yoksa?

Son düzenleme:

Tüm Kadınlar Klubü üyelerine aynı şeyi söylüyorum, size tekrar söyleyeceğim. Gebesiniz, gözünüz aydın, bugün güzel bir gün, sevinmek neden bu kadar zor anlamıyorum. Endişelendiğiniz hiçbirşey gebelik sürecinizi olumsuz olarak etkilemeyecektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim.

mrb dokto bey benim size bir sorum olacak ben 15 ve 18 haftalık iki bebegimi kaybettm 2.sinde kesin teshis konmustu rahmim sancısz bir şekilde acıldı ve suni sancıyla bebegimi dünyaya getirdm yani karnımda ölmemişti yaşıyordu ama rahim acıldıgı için dogmak zornda kaldı şimdi yasadklarımla birlikte konan teshis dogrumudr baska bir tahlile gerek varmıdır yani doktorm gerek görmedi sizinde fikrinizi almak istedm bide tekar hamile kalınca rahme serklaj dikişi atılacak dikiştn sonra neler yapabilirm basarı oranı ne kadar ve her doktor yapabilirmi cok soru sordm kusura bakmayn şimdidn tesekkürler

Çok geçmiş olsun, serklaj gebeliğinizin doğumla sonuçlanabilmesi için tek çareniz. Serklaj işleminde her doktorun tecrübesi yanı değildir. Riskli gebeliklerle ilgilenen perinatoloji uzmanları bu konuda yeterli tecrübeye sahiptir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…