Gebelikle ilgili sorular

Hocam bide bi sorum olacakdi..adetime 19 gun var daha, ama bi kac gundur iliski sonrasindan sonra belim kasiklarim asiri agrilar var, sanki adet olacakmisim gibi, sizce bunlar ne alameti ola bilir ? agrilar iliski sonrasi basladi, halada devam ediyor

Yumurtlamanın alameti olabilir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhaba doktor bey bir sorum olacaktı ben geçen ay 21 aralıkta düşük yaptım benim adetim 28 günde oluyor tekrar bazı şüphelerim var aceba gebemiyim diye bugün adet olmam gerekiyodu olmadım yoksa düşük yaptıktan sonra gecikme olurmu çünkü ben 5 ay öncede düşük yapmıştım fakat o ay 28 günde adet olmuştum test yapsam bu günlerde çıkarmı aceba şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Merhaba doktor bey adet tarihim gecen ay 10 aralikti..17 ocakta kan testi yaptirdim sonucum 3.0 cikti..tam umidimi kesmisken bir kac arkadsim gec dollenme olabilir kan testini tekrarla cunkü 0 degerinde cikmamis dedi...size danismak istedim kan testi icin erken olabilirmi? Ne onerirsiniz.....

35 güne kadar uzayabilir. 35 günü geçerse test yaptırabilirsiniz.

doktor bey merhaba
hastalarınızı riskli gebelik doktoruna yönlediriyormusunuz?
tüp bebek anneleri bu doktora gitmeli mi? bu doktorun diğer kadın doğumculardan ne farkı var?

birde ayrıntılı ultrasona kaçıncı haftalar arasında girmeliyim? 24. hafta geç olur mu?

Düzenli adet görüyorsanız gebe değilsiniz. bHCG 5 in altında ise gebelik yok olarak değerlendirilir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Ben Perinatoloji uzmanı olduğum için yönlendirmiyor, kendim takip ediyorum. Gebelik "çoğul" olmadıkça, anne adayının dahili rahatsızlığı olmadıkça ve önceki gebelik öyküsü iyiyse tüm dkadın hastalıkları ve doğum uzmanları tüp bebek gebesini takip edebilir. Ben detaylı ultrasonu 22. gebelik haftasında yapıyorum.

iyi günler dr. bey ben 4. aşılamamda purogon kullanarak hamile kaldım, şuan 7 haftalık hamileyim, sol tarafımda 6 cm lik folikül kistim var doktorlar önemli olmadığını ama devamlı kontrol edilmem gerektiğini söylediler ve herhafta kontrolüm var. 1. sorum bu kadar sık kontrol ve ultrason bebeğime zarar verir mi?
ikinci sorum ise 1 haftadır kuyruk sokumum inanılmaz ağrıyor yürürken ve otururken çok zorlanıyorum hele oturduğum yerden kalkarken yardım almaya çalışıyorum. doktorum ilaçla hamile kaldığım için sıvı biriktiğini ve normal olduğunu söyledi ama ben bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum bebeğime zarar verir mi? belirli bir haftadan sonra geçer mi?

Sık Ultrason bebeğinize zarar vermez, ağrılarınız da bebeğinize zarar vermez, ne zaman geçeceğini ise bilmek mümkün değil, çünkü gelecekle ilgili bir soru. Bekleyip göreceğiz. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Bora Bey ,

ben 2,5 ay önce 20 haftalık bebeğimi erken doğumla kaybettim.

bazı günlerde vajinamdan hava kabarcığı çıkar gibi şeyler hissediyorum.köpürme oluyor gibi.ses çıkmıyor.bu önceden yoktu doğumdan sonra oldu.nedeni ne olabilir.

Çok geçmiş olsun. Muayene etmeden bilgi vermem mümkün değil. Muayene olmalısınız. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Iyi gunler Doktor Bey,
bu ay bebek calismalarina baslamak istiyorum , akintinin uzamasindan dolayi
yumurtlama gunlerinde oldugunu dusunuyorum. fakat esim su an grip oldu bu hastalik
spermelerin sagliksiz olmasina sebep olurmu? 2 ay once 8 haftalik bebegimi kaybettim Doktor
yumurtada ,spermde yada dollenme sirasinda sorun olusmus olabilir dedi
boyle bir soruna yol acar mi grip olmak yada nezle olmak??
yoksa 1 ay daha beklesek mi?

merhaba dr bey iyi günler..
benm size bi sorum olacaktı yaklaşık7 aydır bebek istiyoruz..
korunmayı bıraktıgımızdan beri adetlerim hep gecikiyor..
son adet tarihim 20 aralık suan hala adet olmadım.. 7 aydır hep hüsrana uğradığım ıçınde test yapmaya korkuoyrum..
sizden ricam idrar testi için en erken ve en geç hangi günlerde yapmalıyız.. veya kan testi içinde geçerli..
en erken ne zaman olabileceklerini yazarsanız sevinirim .. iyi günler dilerim

merhaba doktor bey
plesantanın fundal olması ne demek? bu normal bir durum değil mi?

Çok geçmiş olsun. Gribal enfeksiyonlar ile gebelik kayıpları arasında bir bağlantı mevcut değil. Öte yandan eşinizin ateşi varsa, sperm sayı ve hareketlilöiğini olumsuz etkileyecektir. Bu da gebe kalmanızı engelleyecektir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Beklenen adet günün gecikmesi ile (sizin durumunuzda yeni adet düzeninize göre) test yaptırabilirsiniz. gebe kalmanız ve ebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhaba doktor bey
plesantanın fundal olması ne demek? bu normal bir durum değil mi?

Normal bir durumdur, şekil ile izah etmek daha kolaydır. Bebeğinize veya gebelik sürecinize zarar verecek bir durum sözkonusu değil. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Beklenen adet günün gecikmesi ile (sizin durumunuzda yeni adet düzeninize göre) test yaptırabilirsiniz. gebe kalmanız ve ebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

cevabınız için teşekkür ederim.. ama bişey daha sormak istiyorum yani diyelimki kişide geç döllenme oldu bu adetgünü geçtikten kaçgün sonra belli olur.. yani adet günümüz geçtikten kaç gün sonra test yapmalıyız

merhaba doktor bey,ben tam iki hafta önce çatlatma iğnesi yaptırdım.ve dün evde yaptığım idrar testi pozitif çıktı.iğnenin etkisi olabilir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…