Gebelikle ilgili sorular

hocam pazartesi gel dedi doktorum ama günler geçmek bilmiyor ve bu düşünceler kafamı kemiriyor.tekrar teşekkürler

tşk ederim hocam saygılar

mrb doktor bey benim en son adetim 17 haziran, temmuzun 17sinde adet olmayınca 22temmuzda kan testi sonucum betahcg 216.60 sizce hcg değerim normal mi?ve şu anda ne kadarlık hamileyim yardımcı olurmusunuz teşekkürler. :CüvCüv:

Aslanlar gibi gebesiniz. Allah tamamını erdirsin...

bora bey merhaba,özellikle bacaklarımda şişkinlikler oluştu çokda kaşınıyor ama bu sinek ısırığı değil.ısırıkta döktüm.sıcaklardan ya da bir alerji olabilir mi?

mrhb dr.bey
klomen +çatlatma iğnesi tedavisi oluyorum
2 erken düşüğüm var 4. ve 7. haftalarda
son regl tarihim 7 temmuz ve 19 temmuzda kontrolde yumurtam kendiliğinden çatlamış
bu durumda çatlama üzerinden bugün itibariyle 17 gün geçmiş görünüyor
14. gün bhcg baktırdım 1.20 çıktı
ama hala regl olmadım ve hiç acımayan göğüslerim aşırı acıyor.
sizce hamile olma ihtimalim varmı?
yada ne yapmalıyım
şimdiden teşekkürler

merhaba doktor bey,size basimdan gecen ilginc bir olayi uzatmadan anlatmaya calisacagim cunku kafamdaki soru isaretinden hala kurtulamadim.

suan 5 aylik hamileyim ve hersey yolunda gidiyor.tup bebek yontemi ile hamile kaldim.embriyo transferi yapildiktan 14 gun sonra evde gebelik testi yaptim ve sonuc pozitif cikti.ayni gunun aksaminda wc de idrarimi yaptiktan sonra kucuk bir beyaz kesecik farkettim ve alip inceledigimde yarim santim boyunda ortasinda nokta gibi kan pihtisi olan birsey oldugunu gordum ve bebegi dusurdugumu zannettim,nasil uzuldum agladim.ertesi gun doktoru aradik yurtdisinda cok rahat doktorlar,hemen randevu bile vermiyorlar.10 gun sonraya zar zor randavu alabildik.tabi benim icin 10 gun gecmek bilmedi.doktor ultrasonda baktiginda kac embriyo transfer edildi diye sordu.bende tek embriyo oldugunu soyledim.hamilesin dedi.sok oldum.ve beni telaslandirmamak icin dusurdugum sey ile ilgili hic yorum yapmadi.benim tahminim ikiz hamile kaldim,digeri dogal yolla oldu.ikisinden biri dustu.

kusura bakmayin kisa anlatmaya calistim ama koca bir paragraf olmus.

Merhaba, son adet tarihim 12 Haziran.. 17 Temmuz'da idrar testim pozitif çıktı, 19 Temmuz da kan testim 289,3 çıktı ve doktorum 1 ay sonra ultrasona çağırdı.. (Bu arada faranjit oldum ve çok kötü 1 hafta geçirdim..) 2 hafta(30.07 trh.) sonra başka bir doktora gittim ve karından yapılan ultrasonda gebelik kesem 5.2 mm olarak çıktı. Doktor bunu küçük bularak 4 gün sonra tekrar izlemeye çağırdı.. 4 günün sonunda ise 1 mm. daha büyüdüğünü ama bunun yetersiz olduğunu boş gebelik olma ihtimalinin yüksek olduğunu, kürtaj olmam gerektiğini söyledi.. Bu durumda beklemeli miyim, böyle durumlar olabiliyor mu (yani başlangıçta yavaş gelişip sonradan normal olan keseler) başka bir doktora daha danışmalı mıyım? İlk gebeliğim ve endişelerim var açıkcası.. İlginize çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:

bHCG negatif gebe değilsiniz. Adet öncesi benzer problemler olabilir. Gebe kalmanız ve sağlıklı doğum yapmanız dileğiyle...

7 Temmuzu bekleyin. Sonucu bizimle paylaşırsanız sevinirim...

Hanımefendi tek embryo transfer edilen kadınlarda plasenta sıklıkla ortak olduğu için bebeklerden biri düşüp ikincisinin kalma ihtimali mümkün olamıyor. Yarım santim boyunda keseye benzeyen müküs olabilir. Yorum yapmaya gerek yok. Hamileliğinizin tadını çıkartın. Gebeliğinize odaklanın. Bu düşünceleri kafanızdan atın...

mrh bora bey ben 6 aylık hamileyim ve kulak sorunum var kulagımda basınç problemi oluyordu bunun için tüp takıldı fakat hala sorunum geçmedi çok kötüyüm herşeyimi çok fazlasıyla etkiliyor yaklaşık 20 gün oldu tüp takılalı o günden beri sadece sıvı şeyler tüketiyorum bebeğim için bi sorun olurmu antibiyotikle sorunun geçecegini söyledi doktorum ama hamile oldugum için kullanamazsın dedi napabilirim çok kötüyüm

Merhaba Bora bey;
3 düşük yaşadım 2 si kürtajla sonuçlandı.Şu an 4. gebeliğimi yaşıyorum 4+6 haftalık gozukuyor 4+2 iken doktoruma gıttıgımde keseyi göremedık keseyi görünce kan sulandırıcı iğne verecğini soyledi. Butun testlerı yaptırdık.koromozm ,şeker testi,t3,t4,tsh,kan pıhtılaşması,faktor 5,proteın c v.b. gibi ama bır sey bulunmadığı için iğne yapıcaz başka caremız yok dedi.ama keseyi gorunce iğneyı verecğini soyledı.şimdi bekliyorum.iğne için keseyi gormek gercekten gereklimi.birde bende kan pıhtılaşması yok iğne bana bır fayda veririmi? yapabıleceğimiz başka test yada başka bır sey vramı bole beklemek çok zor.ayrıca çok korkuyorum yardımcı olursanız çok sevınırım.

Geçmiş olsun. Yeterli kalori alıyorsanız sizin ve bebeğiniz için sorun olmayacaktır...

Doktorunuz herşeyi yapmış. İzlediği yöntem doğru. Bu kez başarmanız dileğiyle...

merhaba bora bey,hamileliğimin 26. haftası geride kalmak üzere...bu benim ikinci gebeliğim...ilk gebeliğimde oldukça sorunlu geçmişti...doğumum ve erteside keza aynı...
şimdi tekrar hamileyim ve çok zorlu bir altı ayı geride bıraktım...bu arada bende bittim...4 ay süren mide kanamaları,sürekli damar yoluyla beslenme sonucu dayanılmaz kol ağrıları ve şuan katlanılmaz bir depresyon hali...ara ara dahada artan stres ve titreme hali...ihtiyaç duydukça passiflora alıyorum ve günde iki fincanı aşmamak koşuluyla melisa çayı içiyorum...hayata karşı isteğim kalmadı,odadan odaya geçmek bile istemiyorum...doktorum bilinç altı ve hormonal kaynaklı bir sorun olduğunu söyledi...benim bu şikayetim 5. ayda arttı...ne yapmalıyım ve aylar ilerledikçe azalır mı acaba....teşekkürler...

İyi günler Bora bey benim 3 defa kalp atışları duyulmadığı için 9 haftalıkken hamileliklerim operasyonla sonlandırıldı.Bütün tahlillerim yapıldı (genetik inceleme-rutin tahliller-histereskopi) sadece haşimato rahatsızlığım çıktı buda çok önemli değil dediler levortion ilacı kullanıyorum.1.Prof 3 doçent 3 uzman hekime muayene oldum. hiçbir problem bulamadılar enson olarak hamile kalınca günlük kan durultucu iğne yaparak deneyeceğiz dediler.Son kürtajımdan 1 sene geçti siz ne yapmamı önerirsiniz. iyice moralim bozuluyor.

Annelerin heykellerinin dikilmesi gerektiğini her zaman söylüyorum. İlk gebelikte başınıza gelenlere rağmen büyük bir fedakarlıkta bulunmuşsunuz. Bu tür problemlerin üstesinden gelirken ekibimde mutlaka hastama destek olacak bir Psikiyatrist bulunduruyorum. Sağlıklı bir doğum dilerim...

Çok geçmiş olsun. Emin ellerde olduğunuzu inanın. Maalesef tekrar denemenizden başka yol yok. İnancınızı yitirmeyin. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…