Gebelikle ilgili sorular

Bora bey kasıklarda ağrı hamilelik belirtisimidir? İlişkiden kaç gün sonra hamilelik olup olmadığı kandan belli olur. çok teşekkür ederim

Sorularınızın cevabını birçok defa forumda verdim. Okumanızı öneririm...
İlahi hocam koca forumu okuttunuz bana.lmaz:Tam olarak anlam veremedim.İlişkiye girildiği günden itibaren kaç gün sonra kan testi yaptırmamız lazım.Hamilelik teşhisini erken yakalamak zorundayım tedaviye erken başlayamazsam tekrar kayıp yaşayabilirim.Sizce en erken ne zaman kan testi yaptırmam lazım.

ii günler hocam devamlı sizide sorularımla sıkıyorum bi sorum olacaktı 10+3 hamilweyim ve oruc tutmak istiyorum bebegime bi zarar veririmi sadece tansiyonum cok düşüyor ama orucumu tutmayı düşünüyorum sizin tavsiyeniz nedir

hocam merhaba banada yardım edin 15 temmuzda kan testim negatifti 1 ağustosta kan testi yaptırdım 46 çıktı 3 ağustosta 54,9 doktor pazartesi tekrarlamamı istedi (mart ayında düşük yaptım adetlerim düzensizleşti farlutal ile adet oluyordum en son adetimi 5 haziranda olmuştum)
sorum şu değerim 2 kat armamış ( sonradan artış gösterme ihtimali var mı dış gebelik falan yaşayacağım diye çok korkuyorum dış gebelik olduğunu ben anlayabilir miyim bir belirtisi v ar mı

Siz değil doktorunuz yakalamalı. Problemli gebeliklerde tedavi ve takibi siz değil doktorunuz yapacak. Sağlıklı bir gebelik diliyorum...

Siz oruç tutunca otomatikman bebeğiniz de oruçlu oluyor. Böylece bebeğiniz de anne karnında sevap işlemeye başlıyor. Ne güzel. Doğumdan sonra da böyle devam edin. Ramazanlar da da bebeğinize oruç tutturmanızı tavsiye ediyorum. Anne karnında alıştığı için problem yaşamayacaktır. Ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

BHCG bu düzeydeyken gebelik iç ya da dış bulgu vermez. Pazartesi inşallah beklenen artışı görürsünüz. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

gayet aydınlatıcı oldu tşk ederim dr bey

doktor bey beta hcg 5 gün içinde 54 ten 88 e yükselmiş sağlıklı bir gebelik olmadığı kesin sağlıklı bir gebeliğe dönüşme ihtimalide yok değerlerim düşüşe geçmezse kürtaj olacak değil mi doktor beta hcg yi takip edelim dedi

Doktorunuzun takibi doğru. Geçmiş olsun...

Bora bey merhaba benim de size bir sorum olacaktı. düzenli şekilde adet görüyürom en son adetim 10 temmuz. 3 gün adetim gecikti (bütün belirtiler var göğüslerimde şişkinlik karnımda ağrı ) hala adet olamadım 6 temmuz da bthgc testi yaptım negatif çıktı şuan test yapsam hamilelik varsa çıkar mı? yardımcı olursanız sevinirim.

MERHABA DOKTOR BEY 4+4 HAMİLEYİM ANCAK BİR HAFTA ÖNCE ÖĞRENDİM BÖYLE BİR DURUMDAN HABERİM YOKTU O YÜZDEN TATİLDE İLK HAFTALARDA ALKOL ALDIM(günde 1-2 bira falan)ancak şimdi int ten bazı şeyleri okuyunca moralim bozuldu acaba bebişime birşey olurmu diye.....lütfen beni rahatlatıcı birşey söyleyin yoksa sıkıntıdan düşürcem tomtinimi........

Merhaba Bora Bey;
25+1 haftalık hamileyim.Hamılelıgımın 2.ayında kalçamın sol tarafında özellıkle sağıma veya soluma yattığım zaman ortaya çıkan bır karıncalanma hissi basladı ve suana kadarda devam etmekte.Yattıgım zamanlar benı cok rahatsız edıyor ve uyuyamadıgım ıcın artık uyku duzenım bozuldu.Sırt ustu yattıgım zaman karıncalanma olmuyor fakat yan yattıgım zaman sol tarafımda karıncalanma düğmesine basmısım gıbı baslıyor.Doktoruma danıstım hamilelıkte olur öyle seyler dedı ve gecıstırdı hıc tatmin olmadım.Gercekten gebelikle alakalı bır durum mu ya da bunu azaltabılecek bır yöntem var mı?
Şimdiden tesekkur ederım...

merhaba bora bey.ben size bhcg ile ilgili soru sormuştum.ilişkiden sonra adet görmüştü kuzenim.ama normalde 3gün süren adeti 2gün sürmüştü.bunun üstüne bhcg yatırdı negatif çıktı.ilişkiden 15 gün sonra yaptırmış oldu.siz sonuç dogrudur demiştiniz.şu an 2.adeti başlamış fakat çok azmış.bhcg yi tekrarlamak gerekirmi üstüne görme durumu olabilirmi?kusura bakmayın uzun oldu.belki bhcg erkenmi yapıldı acaba die sormak istedim.teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…