Gebelikle ilgili sorular

hocam bir şey merak ediyorumbebegim sat tarihinden sonra mı haftalıgı belirleniyo yoksa hamile kaldıgı günden mi yoksa kese göründükten sonra ultrason gebe kaldıgı günden mi haftasını gösteriyor saygılar

merhaba dr bey , ben çalışan bir bayanım 8 haftalık hmileyim aşılamayla hamile kaldım işyerinde 1 -2haftadır boya yapılıyor ben kokudan çok etkilendim bebeğe ve bana bu boya kokusunun bir zararı olurmu çok endişeleniyor bu dönemlede özellikle bebeğe bir zararı olur diye iyi çalışmalar ,tşkler

Duzenliydi ancak eylul ayinda dusuk yaptim ve nisana kadar 3 adet gordum ardindan hamile kaldim.

Yani düzensiz adet görmüşsünüz. Doktorunuzun dediği doğru olmalı (muayene edemediğim için ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum)

28 günde bir adet gören için 40 hafta son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmaktadır....

Hanımefendi kullanılan boyanın insan (yani sizin sağlığınıza) zararlı olmaması gerekiyor. Bu tür solvent içeren boyalar yasaklandı diye biliyorum. Boya üreticisi firmaya danışmak lazım...

hocam öncelikle cevaplarınız için çok tşk ederim ben 5+2 hamileligim ve idrar yolu enfeksiyonu geciriyorum cocugun bu haftada geliştigini iç organlarının okudum ve dr bana 1 mg ampisina verdi yatamıyorum yanmaktan iice kötüleştim bebege zararı olur diye bir türlü içime sinmedi içmek, içersem zararı olurmu veya 2 aylık olana kadar beklesem sonramı içsem cok tşk ederim saygılar

Yani düzensiz adet görmüşsünüz. Doktorunuzun dediği doğru olmalı (muayene edemediğim için ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum)

Anladim yani son haftalara kadar kesin birsey soylemek mumkun olmayacak.
Degerli vaktinizi ayirdiginiz ve sorularimi yanitladiginiz icin cok tesekkur ederim. Kolay gelsin

İdrar yolu enfeksiyonunuz var ve tedavi olmazsanız enfeksiyonun böbreğinize sıçrama ihtimali ve böbreğinizi kaybetme ihtimali var. Doktorunuz antibiyotik vermiş ve siz kullanmıyorsunuz ne diyeyim. Kullanın zararı olmaz diyeyim. geçmiş olsun...

ii günler hocam öncelikle cevaplarınız için tşk ederim bebegim 5+7 oldu kalbini dinlemeye gittik karnımdan ultrasonla baktı dedi su iç gel fazla görünmüyo 1 bucuk lt su içtim ama iice sıkıştıgımda kasıgımda agrı oldu sıkıştıgımdan sandım önemsemedim baktı bebegin gayet saglıklı ve 16 mm olduunu söyledi
cok sıkıştıgım için kendimi wc gittim baktım baya kan gelmiş şok oldum ama o an geldi baya fazla ve kesildi yerini kahverengi akıntı kaldı bebegşm düşermi s,izce mesaneyi cok şişirdigmizden mi oldu bu kan öncesi hiç bi şey yoktu bu kan neden olmuştur bi fikriniz varmı inanın şok oldum lütfen degerli fikrinizle bizi aydınlatıranız minnettar olurum allah yolunuzu acık etsin saygılar

Doktor bey iyi günler,

Benim sorum 50 mg ve 100 mg yapılan glukoz yüklemesi ile ilgili...

50 mg lık yapılan glukoz yüklememde

Açlık Kan şekerim 79
1. saat T.K.Ş 171 çıktı..
..................................................................

100 mg lık glukoz yüklememde ise

Açlık kan şekerim 77

1. saat T.K.Ş 143
2. saat T.K.Ş 161
3. saat T.K.Ş 152 çıktı...
..................................................................
Doktorum bana sende şeker yok,gizli şekerde yok ancak gestasyonal diyabet hastaları gibi rejim yap dedi....
Gittiğim başka bir doktor ise, hamur işi,tatlı yeme yeterli dedi...

Benim sorum bende şeker yada gizli şeker varmı ???
Diyet yapmam gereklimi ?
İnanın kafam çok karışık.
Doğru düzgün bişey yiyemiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.......

(Bu arada kan şekerime her hafta baktırıyorum, genelde 2. saatte 95,97 çıkıyor..
Sadece 1 kere 130 çıktı...
)

Doktor bey merhaba,

Ben 29 yaşındayım ve 7 yıllık evliyim. 3 yıldır korunmuyoruz eşimle ancak henüz hamile kalamadım. Yaklaşık 1,5 yıl önce hormon tahlillerim yapıldı, rahim filmim çekildi v.s. Doktorurum öngördüğü gerekli tüm kontroller yapıldı yani. Eksik birşey kaldı mı bilemiyorum tabi. Hatta rahimde küçük bir yara teşhis edildi ve o yara dahi yakıldı. Bir ihtimal hamileliği engelleyebilir diye. Son olarak eşimden spermiyogram istendi, spermiyogram sonucumuz da oldukça iyi düzeyde çıktı. Sonuçta tüplerimin açık, herhangi bir hormansal sorunumun olmadığını söyledi doktorum. Sadece rahim duvarımın biraz ince olduğunu bu yüzden tutunma zorluğu çekebileceğimi söyledi. 3 ay boyunca ovulasyon takibini denedik, yumurta çatlatma iğnelerini oldum fakat ondan da bir sonuç alamadık. Doktorum aşılamaya geçmememiz gerektiğini söyledi. Fakat sırf rahim duvarım ince diye bu yönteme başvurmak istemedim. Bir tek bu sorun nedeniyle 3 yıldır hamile kalamamam normal mi ? Rahim duvarımın kalınlaştırılması ve kendiliğinden hamile kalabilmem mümkün değil midir ? Mutlaka bir cerrahi müdahale mi gerekir ? Bu konuda görüşlerinizi ve yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler...

50 gr testi anormal , 100 gr testi normal olan hastaların %30 unda kan şekerinde problem olabilmektedir. Bu nedenle kalorilere dikkat edilmesi önerilir. Doktorunuzun önerisi. doğru....

Normal değil. Ancak rahim duvarı ile ilgili bir tedaviye de gerek yok. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda devam etmelisiniz...

Normal değil. Ancak rahim duvarı ile ilgili bir tedaviye de gerek yok. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda devam etmelisiniz...

Öncelikle yanıtınız ve hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam bu durumda başka bir sorun da olabileceği görüşündesiniz siz yanılıyor muyum doktor bey ? Öyleyse doktorumun önerileri doğrultusunda ilerlemem ne kadar sağlıklı bir tercih benim için ? Çünkü doktorum rahim duvarı inceliği dışında başka bir sorun göremedi ve ovulasyon takibi ile de sonuç alamlamadığımız için aşılamaya geçmemizi önerdi. 3 yıldır sadece rahim duvarı inceliği sorunu nedeniyle hamile kalamamam normal değil ise o halde doktorumun aşılama önermeden önce başka sorun var mı yok mu buna eğilmesi gerekmez mi ? Yada öyle bile olsa, yani tek sorun rahim duvarı inceliğiyse de sadece rahim duvarı ince diye aşılama yöntemi uygulanması böyle bir durum için tek ve son çare midir ? Aşılamayı düşünmeli miyim gerçekten doktor bey yoksa daha önceki doktorumdan başka uzmanlara da görünmeli miyim ? Teşekkürler...

hocam cevabınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim

hocam cevabınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim

İdrara sıkışmak kanama sebebi değildir. Kanama ve düşük gebenin yattığı yerde de olabiliyor. Bu mantıkla "yattığım için mi oldu?" diye soru sormuyoruz. Sadece bir raslantı. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

ne kadar cok hamıle kalmak ısteyen var... allah herkeze hayırlı evlatlar versın...işiniz zor hocam:S bu zorluga bende bıse sorabılırım sanırım:) sımdı 29 mayıs son adet tarıhım suanda 6 haftalık gebeyım:) ama doktor 5 haftalık dedı... kalp atıslarını duyamadgım ıcın cok tedırgınım...acaba 5.5 haftalıkken kalp atısları bellı olurmu bebegın?

merhaba
benim sorum daha doğrusu sorunum da kalp atışları ile ilgili...
geç döllenme bebek henüz 2,5 mm sat 30 mayıs kese boyutu 15 küsür mm...
kalp atışlarını duyamadık sat a göre 6+.. dayım fakat doktoruma göre 5+.. dayım...
doktorum bebek 5-6 mm olmadan kalbi atmaz dedi...doktoruma güveniyorum aslında ama ben kalp atışının başladığını düşünüyordum o yüzden biraz endişeliyim...kalp atışlarımızın başlamaması normal midir???

biraz karışık anlattım zamansızlıktan, kusura bakmayın..şimdiden teşekkürler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…