Gebelikle ilgili sorular

gene benn

şimdi sorum şu daha önce bebeğimi kaybettiğim için biraz endişeliyim. henüz küçük oldugu için kalp atışlarını görmeye daha 10 gun var. kese normalde görünürdü karından belli belirsiz görünüyomuş ama gene de drum vajinal usg istemedi,sadece bir daha beta hcg verirsen görürsün sağlıklı mı dedi. bende verdim

15 haziran :94,3
21 haziran: 2147

bu sonuçlar bebeğimin yasadığını gösterir mi bu ilk sorum. bir de değer iki gunde iki katına çıkıyorsa benimki biraz fazla artmış sanki çoğul gebelik olabilir mi??

Çok geçmiş olsun. Sorduğunuz soru biraz şuna benziyor, hergün kalp grafisi çekilse kalp krizi anlaşılmaz mıydı? Maalesef hayır. Böyle bir takip olmadığı gibi, sağlıklı bir gebelik için faydası da yok. Progesteron gebelerde düşüğü engellemek amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Miyom rahmin dışında ise gebeliği etkilememektedir. Saygılarımla...

Hanımefendi gebesiniz, lütfen sevinir misiniz! Bebeğinizin sağlıklı olup olmadığı ise kalp atımları görüldüğünde anlaşılacak. Kalp atımları görüldüğünde bizimle paylaşırsanız, sevincinize ortak oluruz.

dr bey ıyı gunler ben 8 haftalık hamıleyım ve 10 gundur az az hafıf kanamam var. tüp bebek le hamile kaldım. 7 haftalıkken bebğimin kalp atışlarını gorduj ve dr un sorun yok dınlen dedi progestan kullanıyourm vajınadan dedi.
tup bebek de bu şekilde kanamalar normal mi nezamana kadar devam edicek
teşekkur ederim

Gebeliklerin yaklaşık olarak %50 sinde az veya çok kanama olabilmektedir. Kalp atımları görülmüş endişelenmeyin. Ne kadar devam edeceğini ise bilmem mümkün değil. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

ooooof of adetim 1 temmuz görünüyor ama bende bütün adet belirtileri var asaiyet huzursuzluk şişkinlik göğüslerde acı bunlar hamilelik belirtiside olabilir mi? yine tutmadı sanırım çok üzgünüm çokk (((

doktor bey ben 2 aydir dogum kontrol hapini kullaniyorum
hapimi hic aksatmiyorum. Ama aklima takilan birsye oldu. benim adetimin 14. yada 15 gunu
yumurta aki gibi bir sivi geldi cok az. yani ben bu ay yumurtlamismi oluyorum?
cunku normalde kuruluk olurdu hapa baglardim. simdi bu neden olmus olabilir.
hapa ragmen yumurtalmis olabilirmiyim?Bilgi verirseniz cok sevinirim cunku biz o gun birlikte olmustuk
sonradan farkettim akintiyi.
tesekkur ederim.

Bilmiyorum. Düzenli hap kullanan kadınlarda gebe kalma olasılığ 3/1000 olarakbildirilmektedir.

Bora Bey merhaba,
25+5 günlük hamileyim. İdrar yolu ve mantar enfeksiyonu geçiriyorum. Gebelik şekeri tanısı kondu bunların sebebi şeker olabilir mi? İdrarda epitel hücre 2-4, lökosit 6-8, kanda WBC 13.37, neut 8.93 olduğu için Forsef 1 g i.m. iğne sabah akşam 3 gündür vuruluyorum. İğne bu akşam bitiyor ve doktorum yarın prefix 500 mg başlamam gerektiğini söyledi. Bebek için bu kadar üst üste ilaç kullanmaktan endişeleniyorum. Ancak enfeksiyon geçmezse bebek için daha büyük bir risk mi oluşur? Bu arada neo-penatran fitil ve cleocin vaginal krem de kullanıyorum ama bu ilaçlar beni endişelendirmiyor.
Kısaca, forsef üstüne prefix bebek için daha çok zararlı olur mu yoksa nasılsa forsef kullandım, prefix de kullanayım tedavim kesin sonuçlansın mı? Ayrıca gebelik şekeri bu enfeksiyonların tekrarlamasına yol açar mı? Tekrarlamasından korkuyorum.
Teşekkürler.

Hanımefendi idrar kültürü sonucunuz nedir?

Hocam iyi gübler,ben yurt disinda yasiyorum..Doktorum bana reglin 3 -5.günlerinde gel kan ver demisti .hormon icin..Fakat ben sehir disina ciktim ve arayada hafta sonu girdi reglin 6. günü kan verdim..Öbür aya sarkmasin diyede doktora 5. gün dedim.,sonra pisman oldum ama ne yapim oldu iste...acaba kan sonuclarim yaniltici cikarmi...sonucu almaya gidince söylüyeyimi doktora...cok sagolun...

Bu arada reglim 22 haziranda gece basladi ama lekelnme tarzinda ..ben bu lekelnmeyi 1.gün olarak saydim..cünkü kac doktora sordum 1 damla bile olsa gece bile olsa 1.gün sayin dediler.bazisida öbür gün diyor ama cogunluk..lekelenme 1. gün dedi....lekelenme oluncami 1. günü yoksa tam basladigi öbür günümü..tekrar sagolun

Bana anlattıklarınızı doktorunuza da anlatmanizi oneririm

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba bora bey benım sorum mayıs 26 da adet oldum 29 haziranda test yaptım 2. cizgi silik çıktı 30 haziranda tekrar yaptım negatif çıktı sizce nedir ikiside sabah ilk idrarla yaptım tesekkurederim kan testi yaptırdım pazartesi gunu sonuç alıcam ama merak ediyorum ama sizinde gorusunuzu almak istedim

İdrar kültürü sonucunda Candida Albicans bulundu, 50000 civarı bir rakam yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Hanımefendi kullandığınız ilaçlar probleme yol açmayacaktır. candida tekrarlayabilir. Endişelenmeyin. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Adet düzeniniz nasıl, 28 günde bir adet görüyor musunuz?

Adet düzeniniz nasıl, 28 günde bir adet görüyor musunuz?
26 şubat mart ayında olmadım nisan 12 mayıs 26 sizce ihtimal varmı gebeliğime daha oncesinde doğum kontrol ilacı kullandığım için her ay duzenli adet goruyodum haziranın 9 undan sonra kahverengi akıntm olmaya başlaı çok yorulduğumda daha çok geliyo 2 haftadan beri goğuslerimde biraz buyume oldu belim ve kasklarım ağrıyo ama bu adet olamadığımdanmı yoksa gebelikmi bilmiyorum çunku adet olmam için belirli bir tarihim yok bu hep böyleydi

Son düzenleme:

Yumurta geç çatlıyor. Gelecek haftadan önce gebelik testi yapmanız doğru sonucu vermeyecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…