Gebelikle ilgili sorular

Bora Bey Merhaba,
Şu an 8+6 günlük hamileyim.Geçen hafta yapılan hormon tahlillerimde
Serbest T3:3,09 pg/mL REF: N(2,2-4) ;
Serbest T4 1,07 ng/dL REF:N(0,96-1,81);
TSH 2,96 mU/L REF:N(0,55-4,82) çıktı.

Doktorum gebelerde istenen TSH değerinin max.2,5 olması gerektiğini belirterek beni bir endokrin uzmanına yönlendirdi,derhal randevu aldım yarın gideceğim.

Tiroit hormonu eksikliğinin bebekte zeka ve gelişim geriliğine yol açabileceğini öğrendim.Sizden öğrenmek istediğim bu değer çok kritik midir, gebelik haftama bakılarak tedavi için geç mi kalınmıştır?Bebekte bir soruna yol açar mı?

Not:KK70:oğal yoldan hamile kaldım.Ocak ayında bir de kimyasal gebelik yaşadım,o da doğal yoldan gebelikti.Yani 5 ay içinde 2 kez gebe kaldım.

Gebelikten önce adetin 2.günü testlerim: (yeni testlerimle aynı yerde yapılmadı)
Total T3:1,49 REF:KK43:0,87-1,78);
TSH 3,70 UIU/ml Ref:KK43:0,34-5,60);
Free T4:0,70 ng/dl ref:KK43:0,61-1,12).
Adet düzensizliğim yoktu(arada 3-4 günlük gecikmeler oluyordu).
Kilom 86kg boy:166cm.

İlginize teşekkür ederim.İyi çalışmalar

Hocam ben 11 yilik troyit hastasiyim,amelyat oldum ve l.troxsin kullaniyorum..son tahlilerde TSh degerim 0.14 cikti..hamilelik icin 1 ile 1,5 arasi olunlai diye yaziyor bir cok yerde..simdi ben bu degerle hamile kalmazmiyim..cok sagolun..

Hocam ben 11 yilik troyit hastasiyim,amelyat oldum ve l.troxsin kullaniyorum 125 mg..son tahlilerde TSh degerim 0.14 cikti ,referans araligi 0,27-4,2 doktor 100 mg lik recete yazd.....hamilelik icin 1 ile 1,5 arasi olmali diye yaziyor bir cok yerde..simdi ben bu degerle hamile kalmazmiyim..cok sagolun.. :KK71:

Bora Bey Merhaba,
Şu an 8+6 günlük hamileyim.Geçen hafta yapılan hormon tahlillerimde
Serbest T3:3,09 pg/mL REF: N(2,2-4) ;
Serbest T4 1,07 ng/dL REF:N(0,96-1,81);
TSH 2,96 mU/L REF:N(0,55-4,82) çıktı.

Doktorum gebelerde istenen TSH değerinin max.2,5 olması gerektiğini belirterek beni bir endokrin uzmanına yönlendirdi,derhal randevu aldım yarın gideceğim.

Tiroit hormonu eksikliğinin bebekte zeka ve gelişim geriliğine yol açabileceğini öğrendim.Sizden öğrenmek istediğim bu değer çok kritik midir, gebelik haftama bakılarak tedavi için geç mi kalınmıştır?Bebekte bir soruna yol açar mı?

Not:KK70:oğal yoldan hamile kaldım.Ocak ayında bir de kimyasal gebelik yaşadım,o da doğal yoldan gebelikti.Yani 5 ay içinde 2 kez gebe kaldım.

Gebelikten önce adetin 2.günü testlerim: (yeni testlerimle aynı yerde yapılmadı)
Total T3:1,49 REF:KK43:0,87-1,78);
TSH 3,70 UIU/ml Ref:KK43:0,34-5,60);
Free T4:0,70 ng/dl ref:KK43:0,61-1,12).
Adet düzensizliğim yoktu(arada 3-4 günlük gecikmeler oluyordu).
Kilom 86kg boy:166cm.

İlginize teşekkür ederim.İyi çalışmalar

Endişelenmeyin. Sizin ve bebeğinizin bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Hocam ben 11 yilik troyit hastasiyim,amelyat oldum ve l.troxsin kullaniyorum 125 mg..son tahlilerde TSh degerim 0.14 cikti ,referans araligi 0,27-4,2 doktor 100 mg lik recete yazd.....hamilelik icin 1 ile 1,5 arasi olmali diye yaziyor bir cok yerde..simdi ben bu degerle hamile kalmazmiyim..cok sagolun.. :KK71:

Hem de çok güzel hamile kalırsınız...

boyum 173 kilom 78 5 haftalık hamiyeyim acaba tahmini kaç kiloyla tamamlarım çok yemek de yemiyorum ama kilo almaktan korkuyorum..

boyum 173 kilom 78 5 haftalık hamiyeyim acaba tahmini kaç kiloyla tamamlarım çok yemek de yemiyorum ama kilo almaktan korkuyorum..

6-7 kilo almanızı öneririm. Vücut kitle endeksiniz normalin bir miktar üstünde olduğu için diyet uzmanı kontrolünde olmanız iyi olabilir. sağlıklı bir gebelik dilerim.

Merhaba doktor be yaşım 24 68 kilodayım 1,68 boyum var 4 ay önce 2,5 aylık hamileydim bebeğin kalp atışları durdu ve kürtaj oldum şimdi tekrar çocuk sahibi olmak istiyoruz doktora gittik iltahabım olduğu sölendi kuruttuk iltihabı birde kan şekerim biraz yüksek çıktı insülün değeri doktorum bi ilaç verdi birde folıc plus verdi birazda kilo ver dedi
bunların dışında yapmam gereken bişey var mı biran önce bebeğim olsun istiyorum :)

AMH-1
FSh-4,2
LH-3,2
Porolaktin-17
E2-88
Testereton-0,27
DHEA-0,43
TSH-0,17
SHBG-32

Hocam, sizce bu hormon sonuçları nasıl, Yasim 40,lütfen yorumlar mısınız? Çok sağolun....

AMH-1
FSh-4,2
LH-3,2
Porolaktin-17
E2-88
Testereton-0,27
DHEA-0,43
TSH-0,17
SHBG-32

Hocam, sizce bu hormon sonuçları nasıl, Yasim 40,lütfen yorumlar mısınız? Çok sağolun....

Normal gözüküyor. Neden baktırdığınızı sorabilir miyim?

Normal gözüküyor. Neden baktırdığınızı sorabilir miyim?

Hocam bu tahlileri hamilleik istiyorum ve yasmdan dolayi kontrol amacli yaptirdim... 3 düsük sonucunda yapilan testlerde kanda pihtilsma cikti,sonrasinda yaklasik 1 yil öncede 1 kimyasal yasadim..sonrasinda gebelik olusmadi..hormonsal bir sorunmu var diye yaptirdim..cok sagolun

Merhabalar Doktor Bey Ben 31haftalık gebeyim geçen ay idrar tahlilimde bol lökosit ve bakteri çıktı antibiyotik kullandım 2gün önceki kontrolümde tekrar tahlil yapıldı yine aynı çıktı. Kültür yapıldı üreme yok.. Ne yapmam gerekiyo kafam karıştı. Birde doktorum muhtemel doğum tarihinde izinde olacakmış bana 38.haftada suni sancı ile epidural normal doğum önerdi. Suni sancı ile normal doğum başlatılabilirmi 38. haftada?

Merhabalar Doktor Bey Ben 31haftalık gebeyim geçen ay idrar tahlilimde bol lökosit ve bakteri çıktı antibiyotik kullandım 2gün önceki kontrolümde tekrar tahlil yapıldı yine aynı çıktı. Kültür yapıldı üreme yok.. Ne yapmam gerekiyo kafam karıştı. Birde doktorum muhtemel doğum tarihinde izinde olacakmış bana 38.haftada suni sancı ile epidural normal doğum önerdi. Suni sancı ile normal doğum başlatılabilirmi 38. haftada?

Ben takip ettiğim hastalarda idrar kültürünü dikkate alıyorum. Vajinal sekresyonda bakteri ve lökosit olduğundan kadında idrar tahlilinde görülmektedir. Endişelenmeyin. Doğum sürecine ise doktorunuzla birlikte karar vereceksiniz. Ben elektif sezaryenlerimi 39. haftada, elektif doğumlarımı ise 40. haftada yapıyorum. Suni sancı ile doğum gerçekleştirilebilmektedir.

Meraba doktor bey, 32 haftalık hamileyim. Hamileliğimin başlarında fazla kilo almadım. Son zamanlarda herhafta 1 kilo almaya başladım. Ama bu kilo değil aslında ödem. Hersabah düzenli tartılıyorum. 1 günde 1 kilo arttığı bile oluyor. ödemi atmak için ne önerirsiniz. Fazla tuz tüketmiyorum. Günde 2 lt en az su içiyorum. 6 haftam kaldı doğuma ve şu ana kadar 12 kilo almış görünüyorum. 5 aya kadar 3-4 kilo aldım. Ve şişmeye başladım. 6 kilo daha almak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor.

X