Gebelikle ilgili sorular

hocam merhaba bende 36+5günlük hamileyimm Allaha şükürler olsun şimdiye kadar normal bir gebelik geçirdim ancak şöyle bir sorum olacak size bebişim 6.aydan itibaren düzenli bir şekilde ritim tutuyor yani günde 1 veya 2 kez el yada ayaklarıyla düzenli bir şekilde3-4 dakika boyunca tekme atar gibi vuruyor özellikle kalbim çok sıkıştığı zaman yada gece ayaklarının üstüne yatarsam yapıo herkese sordum gebelikte böyle birşey yaşamadıklarını söylediler doktorumda bişey söyleyemedi olabilir böyle şeyler dedi sizce bunu neden yapıordur bir sorunmu var acaba korkuyorum yoksa enerjimi fazla geliyor şimdiden teşekkür ederim cevabınız için ...

Bebeğinizin hareket etmesi sağlıklı olduğunun en önemli göstergesidir. Ritmik hareket etmesi ise "hıçkırık" olabilir. Endişeleneceğiniz bir şey yok. sağlıklı günler dilerim.

bora bey ben sata göre 5+2 iken doktora gittim
fakat kese görünmüyo dış gebelik olabilir dedi
dış gebelikte ağrı falan olması gerekmezmi
bu hafta tekrar kontrole gidicem 6+2 olacam sizce kesenin
görünmemesi normalmi
bu haftada görünmezse sorunmu var demektir

İzmit 1982 düzenli adet görüyorsanız bu hafta kese görünecektir. Sonuca göre tekrar yazışalım.

Klomen verilebilir. Hergün aynı saatte alınması gerekir. Ben hastalarıma sabah 1 ve akşam 1 tablet veriyorum. Çoğul gebelik olabilir. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle.

Klomen verilebilir. Hergün aynı saatte alınması gerekir. Ben hastalarıma sabah 1 ve akşam 1 tablet veriyorum. Çoğul gebelik olabilir. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle.

Hocam cevap için çok teşekkürler.
Benim ovulasyon 9 yada 10.gün oluyor.ovulasyon günü ilacın sonuncusunu almış olacam bu durumda etki eder mi?ovulasyon günümü değiştirir mi?
Teşekkür ederim..

Bora bey merhaba ;

daha oncede yazmıştım cevaplarınız için teşekkurler.
Eşimde ve bende sorun yok tum tahlıller temiz 2 yıldır hamile kalamadım dr yumurtalarda yapışıklık var kist var buda tuplerı kapatıyo laporokopo onerdi gerekirse açık ameliyat olucak.
operasyondan sonra 6- 8 ay tedavi var adet olamıcam kı tazelenmesin diye .
Bıraz korkutuyo benı başka nasıl bir yol onerilebilir?

hanımeefndi endometriozis tanısı konmuş ve ameliyat öneriliyor. Muayene edemediğim için birşey söylemem mümkün değil. Bu tarz bir takip yapılabiliyor. Sadece onu söyleyebilirim.

İyi Akşamlar Bora Bey,

31 haftalık hamileyim sezeryan ve normal doğum arasında kaldım karar veremiyorum. doğum yaklaştıkça korkularımda artıyor. hamileliğim ve bebeğim ile ilgili hiçbirsorun yok. Doktorum karar vermemde pek yardımcı olamadı malesef.her ikisininde + ve - yönlerini söyledi. bana bu konuda bir fikir verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

İyi Akşamlar Bora Bey,

31 haftalık hamileyim sezeryan ve normal doğum arasında kaldım karar veremiyorum. doğum yaklaştıkça korkularımda artıyor. hamileliğim ve bebeğim ile ilgili hiçbirsorun yok. Doktorum karar vermemde pek yardımcı olamadı malesef.her ikisininde + ve - yönlerini söyledi. bana bu konuda bir fikir verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Doktorunuz doğru bir hekimlik yapmış. Ona saygılarımı iletin. Vücudunuz hakkında söz sahibisiniz. İstediğiniz şekilde doğum yapabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Doktorunuz normal doğum yapmaya karar verdiğinizde eğer süreç sezaryene gidiyorsa size yardımcı olabilir. Sağlıklı bir doğum dilerim

doktor bey kolay gelsin

37+ 2 gebeyim fakat son 1 haftadır sol elimde yüzük ve orta parmağımda inanılmaz uyuşma var geçmiyor sürekli bu halde nedeni ne olbilir ciddi bir problem varmıdır şimdiden teşekkürler

Şikayetiniz Karpal tünel sendromu olarak adlandırılmaktadır. Gebelikte sık görülür. Hastalarımın bazılarında 22. haftada başlamaktadır. Doğum sonrası sıklıkla geçer. Sağlıklı bir doğum yapmanızı dilerim.

Doktor Bey merhaba.5-6 haftalık gebeyim.1.de düşük yaşamıştım.doktorum 15 günlük istirahat verdi düşük riski var diye.progestan verdi fakat inanılmaz baş dönmesi yapıyor.sadece oral mı kullunabilirim yoksa vajinal kullanımda bir sıkıntı olur mu?bir de mide bulantısı ve kusma için önerebileceğiniz şeyler var mı?teşekkürler şimdiden..

Hocam merhaba
ben eylül ayında 7 haftalıkken düşük yaptım. ve 1 hafta önce hamile olduğumu öğrendim bhcg 275,progesteron ise 14.7 çıktı... 1 hafta sonra yani bugün ise beta 3600 progesteron 11 çıktı.ve kese 7.6mm olarak gözlemlendi.sizce herşey normal mi?buarada kan pıhtılaşması olduğu için hibor2500 iğne kullanıyorum..

Doktor Bey merhaba.5-6 haftalık gebeyim.1.de düşük yaşamıştım.doktorum 15 günlük istirahat verdi düşük riski var diye.progestan verdi fakat inanılmaz baş dönmesi yapıyor.sadece oral mı kullunabilirim yoksa vajinal kullanımda bir sıkıntı olur mu?bir de mide bulantısı ve kusma için önerebileceğiniz şeyler var mı?teşekkürler şimdiden..

Bulantı kusma için ilaç doktorunuz tarafından önerilebilir. Katı meyve presiniz varsa 1. cm zar kalınlığında taze zencefili bol buzlu gazoa sıkıp içebilirsiniz. Zencefil iyi bir bulantı gidericidir. Progestan aynı dozda vajinal yolla kullanlabilir.

Hocam merhaba
ben eylül ayında 7 haftalıkken düşük yaptım. ve 1 hafta önce hamile olduğumu öğrendim bhcg 275,progesteron ise 14.7 çıktı... 1 hafta sonra yani bugün ise beta 3600 progesteron 11 çıktı.ve kese 7.6mm olarak gözlemlendi.sizce herşey normal mi?buarada kan pıhtılaşması olduğu için hibor2500 iğne kullanıyorum..

Bu bebeği doğuracaksınız. Şimdiden gözünüz aydın. Doğum sonrasında mutlu haberi bizimle paylaşmanızı dilerim...

hocam cevabınız için çok teşekkür ederim yüreğime su serptiniz... inşallah dediğiniz gibi olur ve doğum sonrası hemen yazarım :) iyi çalışmalar hocam

merhaba hocam ben 37+4 günlük hamiyim 2 haftadır nts ye giriyorum kalp atışları çok güzel bebişimin ancak hiç ağrı mağrı yok daha çatıya yerleşmemiş yani hiç bir sorunumuz yok Allaha şükür gebeliğimde ancak dün ilişkiye girdik ve sonra az bir kanamam oldu kahverengimsi nişan değil diye düşündüm çünkü daha bebişim yerleşmemişti ve az başlayıp azıcık çoğalıp bugünde biter gibi oldu acaba doğumum başladımı suyumun ve sancımın gelmesinimi bekliyeyim ne yapayım sizce nedir hastaneye gideyimmi lütfen cvbınız içimi rahatlatırsa sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden....

merhaba hocam ben 37+4 günlük hamiyim 2 haftadır nts ye giriyorum kalp atışları çok güzel bebişimin ancak hiç ağrı mağrı yok daha çatıya yerleşmemiş yani hiç bir sorunumuz yok Allaha şükür gebeliğimde ancak dün ilişkiye girdik ve sonra az bir kanamam oldu kahverengimsi nişan değil diye düşündüm çünkü daha bebişim yerleşmemişti ve az başlayıp azıcık çoğalıp bugünde biter gibi oldu acaba doğumum başladımı suyumun ve sancımın gelmesinimi bekliyeyim ne yapayım sizce nedir hastaneye gideyimmi lütfen cvbınız içimi rahatlatırsa sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden....

Bebeğinizin hareketleri iyi ise bir şey yapmanıza gerek yok. Sağlıklı bir doğum dilerim

iyi günler bora bey ben 9+1 günlük hamileyim 7+5 günlükken kontrolüm vardı bebeğimin kalp atışları dakikada 163 çıktı.doktorum bebeğin iyi olduğunu söyledi ama sıkışık olmadığımdan net görünmüyordu bana daha net göstermek istedi 8+5 te kan sonuçlarım için gittiğimde tekrar baktı bu seferde kalbi 175 çıktı.doktorum iyi dedi ama bana fazla yüksek gibi geldi.şimdi 1 ay sonra gidicem artık ama içim rahat değil birde tüp bebek olduğu için sürekli evham yapıyorum sizce nasıl kalp atışları cevap yazarsanız çok sevinirim

X