Gebelikle ilgili sorular

Bu kadar sıkıntı sonrasında gebe kalmanıza çok sevindim. Artık bir sağlık sorunu yaşamazsınız. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Hocam cevap için çok teşekkürler.Peki yapışıklık varsa gebe kalmama engel olur mu.
Birde operasyon sonrası 3 ay korunma yeterlimi,doktor miyomun yerinin çok kötü olmadığını söylemişti.Tabi benimde biraz acelem var yaştan dolayı.Anne olmak istiyorummm.
Tekrar teşekkürler..

merhaba doktor bey
öncelikle yeni yılın size ve herkese sağlık, huzur ve bereket getirmesini
hayırlara vesile olmasını diliyorum

hatırlarsanız daha önce yazmıştım
29 kasım da dış gebelikten acil operasyon geçirdim
sol tüpüm alındı
doktorum sağ tüpümle hamile kalabileceğimi söyledi
yaşım 40
daha önce 1 düşük (kimyasal gebelik)
1 tane de missed abortus geçirdim (patolojide herhangi bir olumsuzluk olmadığı söylendi)
şubat sonrası tekrar deneyebileceğimizi söyledi doktor
sorum: eşimle sperm dostu jel kullanmak konusunu düşünüyoruz
yorumunuzu merak ediyoruz

Allah razı olsun
iyi yıllar

Ben de sizin Anne olma isteğinize yürekten katılıyorum. Ameliyatı yapan hekim en doğru önerileri yapmıştır diye düşünüyorum. Mutlu seneler...

Kullanabilirsiniz. Yeni yılın bereketli olması ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Op.Dr. Bora CENGİZ kullanıcısından alıntı
Tüpleriniz açıksa, kendiniz denemelisiniz. Düşük materyalinde kromozom analizi yapıldı mı?

iyi günler doktor bey,ben aslında bir çok tüp bebek gebesinin merak ettiği bir soruyu sormak istiyorum,bizler sezeryan yaptırmak zorunda mıyız ben normal doğum yapmak istiyorum tüpü duyan sezeryan diyor ve doğumu yaptıracağım doktora tüp bebek olduğunu söylemeyi düşünmüyorum siz ne tavsiye edersiniz.şimdiden teşekkür ederim...

Yeni yılın size sağlık,başarı ve mutluluk getirmesi dileğiyle..

Doktor bey adetin 21.günü progesteron testi yaptım.
Değer - 18.83 foliküler faz:0,15-1,4
luteral faz:3,34-25,56
mid-luteral faz.4,44-28,3
yumurtlama olmuşmudur acaba?

Yabancı tüp bebek hastalarımın %80 i normal doğum yapmaktadır. Türk hastalarımın %90 ı sezaryenle doğurmaktadır. Bu bir bakış açısıdır. Sezaryeni benim hayatımı kolaylaştırdığı için öneriyorum. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

Olmuştur. Gebe olmanız dileğiyle...

Doktor Bey merhaba,
bugün itibariyle 6+5 günlük hamileyim. 5+3 iken keseyi görmüştük 4,5mm. Size yazmıştım zaten...

Cuma günü, gün boyunca ayaktaydım ve çok yoğun geçmişti.Cuma akşamı koyu kahverengi lekelenme oldu bende. Sonrasında devamı gelmedi. Birde cumartesi akşamı açık kahverengi lekelenme oldu. Ondan sonra normale döndü. Bunun için doktora gitmeme gerek varmı?

Doktor Bey günaydın,
dün doktora gittim kesemiz 13 mm olmuş, embriyo 3,1mm. Kalp atışlarınıda duyduk. Herşeyin yolunda olduğunu söyledi doktorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

merhaba doktor bey ... dün ikili testimin sonucunu aldım
test sonucuyla ilgili yorumlarınıza ihtiyacım var

yaş; 25
kombine risk; 1:1243
ikili test ; 1:256
yaş riski ; 1:929
trisomy 18 + NT ; <1:10000
ense kalınlığı : 1,5 mm

hem eşimin hem de kendi ailemde dawn sendromlu her hangi bir doğum yok
usg muayenesinde de herşey güzel çıkmasına rağmen 1:256 olan sonuç
sanırım yüksekmiş nette araştırmalarıma göre 3 lü test
2 li kadar güvenilir değilmiş ... açıkçası kafam çok karıştı
sizce bu sonuca göre iş amniyosenteze kadar gidermi?

Bizim dikkate aldığımız sonuç Kombine risk (yaş, ikili ve NT ölçümünü dikkate alır). İkili test tek başına değerlendirilmemektedir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Merhaba Bora Bey; Ben bugün 6+5 günlük hamileyim..
Altan usg 'de kalp atışını duyamadık..
Kese 20mm dr kesenin şeklini şemalini çok beğendi.. Fetusda görünüyor..
Fakat kalpt atımı yok..
25 mm den altında duyulmayabilir dedi çarşamba günü 12 ocakta tekrar çağırdı..

Sizce kalp atımının duyulmaması normal mi?
Çok korkuyorum..
Normalde çoğu insan vajinal usg'de bu haftalarda kalp atımını duyuyor malesef ben duyamadım ..
Kürtaj olup bebeğimi kaybetmekten korkuyorum..
Tüp bevek bebeğim geç döllenme olmuş olabilir mi?

Hanımefendi ben de sizin bildiğini kadarını biliyorum. 6 haftalık gebesiniz ve kalp atımları görülmemiş. 3 gün sonra görelim derdim. Bebeğinizin kalp atıölarını görebilmeniz dileğiyle...

bora bey haber vermemi söylemiştiiz şükürler olsun kalp atışlarını duyduk benim öncesindee 1 düşük birde kimyasal gebeliğim olduğu için doktorum bebeaspirini verdi diğer doktorum kullanmana gerek yok dedi tek başına bir etki etmez dedi ben ne yapacağımı bilmiyorum kullanınca içim rahatlıyo bebek ii besleniyo gibi geliyo bebeğime zararı var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…