Gebelik ve sigara

Gebelik düşünenler ve sigara kullanan hamiş adayları nasıl bırakacağız bunu
Sigara çok kötü bir bağımlılık. Tek başına bırakma başarısı %9. Bu yüzden sigara bırakmayla ilgili psikologdan ve göğüs hastalıkları uzmanından (Bazen yoksunluk sendromlarını gidermek için ilaç başlıyorlar.) yardım alın. Bir çocuk dünyaya getirmenin bedeline katlanacak sorumluluğa sahipseniz sigara ve alkolden uzak durun. Tabii ki eşiniz de.

Merhaba Canim, ben ve kardesim hamileliğim boyunca hep içtik. Çok şükür bir sıkıntı olmadan iki bebisimizde dünyaya geldi.
Ama çok vicdan azabi yaşadım. Ya birsey olursa ya birsey olursa diye...
İçmeseydim ve icmeseydik daha güzel olurdu ama irade iste. Yapamadık.
Ne kadar iciyordunuz merak ettim?

Bende sigara kullanıyorum. Şuan yumurta büyütme tedavisi görüyorum. Birden bırakmak mümkün olmuyor ama tedavi sürecinde günde en fazla 8 tane falan içiyorum. Çok tanıdığım var hamileyken içen ama yine de insan iradesine hakim olup içmese çok daha iyi. Hamile kalırsam şart koştum ağzıma sürmeyeceğim ☺️ Siz de kendinizi motive edebilirsiniz. Bebeğinizin varlığını öğrendiğinizde eminim ki bırakmak isteyeceksiniz. Böyle düşünün. Rabbim hayırlısını versin🤲🏻

Bende sigara kullanıyorum. Şuan yumurta büyütme tedavisi görüyorum. Birden bırakmak mümkün olmuyor ama tedavi sürecinde günde en fazla 8 tane falan içiyorum. Çok tanıdığım var hamileyken içen ama yine de insan iradesine hakim olup içmese çok daha iyi. Hamile kalırsam şart koştum ağzıma sürmeyeceğim ☺️ Siz de kendinizi motive edebilirsiniz. Bebeğinizin varlığını öğrendiğinizde eminim ki bırakmak isteyeceksiniz. Böyle düşünün. Rabbim hayırlısını versin🤲🏻
Kesinlikle bende tam olarak bu düşüncede ve aynı sizinle aynı şekilde ilerlemedeyim şuan

Hamilelikten once bazen gunde 4 5 tane bazen1 paket icerdim. Hamile oldugumu ogrendigim gun biraktim 7 aydir agzima surmedim basta bi zorlamiyor degil ama evladima kiyamazdim hele hareketlerini hissettikten sonra icmeye devam edebilenlere gercekten sasiriyorum. En ufak terslikte insanin yuregi cikiyo yerinden kendi elimle kiyamazdim kuzuma cok sukur aramiyorum artik emzirme doneminden sonra da Allah nasip ederse icmeyi dusunmuyorum

Bende yeni gebe olduğumu öğrendim ve öğrenir öğrenmez bıraktım ondan önce ama kullanıyordum
Şimdi de bazen çok canım cekse de içmiyorum
Gebe kalmadan önce de azaltmıştım
Günde yarım paket yerine en fazla 4 tane içiyordum
Sakız kraker atıyordum ağzıma
Gebelik düşünenler ve sigara kullanan hamiş adayları nasıl bırakacağız bunu

Kaç tane içiyorsun günde? Sakin ol, bırakırsın yavaş yavaş. En çok hangi anlarda içmen gerekiyor mesela?
Masa başı müşteri temsilcisiyim. Malum ki insanlar kolay değil, karşısındakinin insan olduğunu unutarak hakaretler ağır laflar binbir kavgalar oluyor. Bir müşteri uğraştırırken en az yarım saatte 3 4 tane içiyorum bazen daha fazla. Gün içinde 1 paketi bitiyorum akşam çok aramıyorum eskisi gibi akşam eve gelince 6dan sonra 2 bilemedin 3 tane uyuyana kadar. Sürekli duygu karmaşasındayım. Yakasım geliyor bide şey huyum var. Yanımda biri sigara yakarsa bende yakacağım. 4 kişiyiz dükkanda hepimiz sigara içiyoruz sürekli sigara içiliyor. Bırakmak istesemde çevremdekiler yüzünden zorlanacağım

Masa başı müşteri temsilcisiyim. Malum ki insanlar kolay değil, karşısındakinin insan olduğunu unutarak hakaretler ağır laflar binbir kavgalar oluyor. Bir müşteri uğraştırırken en az yarım saatte 3 4 tane içiyorum bazen daha fazla. Gün içinde 1 paketi bitiyorum akşam çok aramıyorum eskisi gibi akşam eve gelince 6dan sonra 2 bilemedin 3 tane uyuyana kadar. Sürekli duygu karmaşasındayım. Yakasım geliyor bide şey huyum var. Yanımda biri sigara yakarsa bende yakacağım. 4 kişiyiz dükkanda hepimiz sigara içiyoruz sürekli sigara içiliyor. Bırakmak istesemde çevremdekiler yüzünden zorlanacağım
Nikotin kalintisi maalesef rahimde bile cikiyomus testlerde. Bebeginizi cok etkilemeden insallah birakirsiniz

Baya çok içiyormuşsun o zaman. Bir de devamlı stres ortamında insan içmek istiyor tabii ki, anlıyorum ben de sinirlenince hemen sigaraya sarılırım. Ama yapacak bir şey yok bırakmak gerekiyor, ben mesela emzirme bitince nasılsa içerim diye kendimi motive ediyorum. Bazıları asla içmicem diye düşünüyor, öyle düşünsem bırakamam, yoksunluk psikolojisine girerim. Bence şu haftalarda günde 1-2 ye indirip bırakmak çok mantıklı 🙏🏻 Umarım başarılı oluruz bu konuda

Baya çok içiyormuşsun o zaman. Bir de devamlı stres ortamında insan içmek istiyor tabii ki, anlıyorum ben de sinirlenince hemen sigaraya sarılırım. Ama yapacak bir şey yok bırakmak gerekiyor, ben mesela emzirme bitince nasılsa içerim diye kendimi motive ediyorum. Bazıları asla içmicem diye düşünüyor, öyle düşünsem bırakamam, yoksunluk psikolojisine girerim. Bence şu haftalarda günde 1-2 ye indirip bırakmak çok mantıklı 🙏🏻 Umarım başarılı oluruz bu konuda
Kafamda direkt bitiremiyorum ama azaltmaya çalışıyorum

Canım b
Nerden temin edebilirim ve çocuğa zararı var mı
ana tamamen bitkiseli verildi
Hani o iğrenc his gelir ya canım çeker tam o sırada arıyorsun bitane ağzına rahatlatıyor az da olsa
En iyisi eczaneye git ve gebe olduğunu da söyle onlar sana en doğrusunu verir ☺️

X