Gebelik ve sigara

Gebelik düşünenler ve sigara kullanan hamiş adayları nasıl bırakacağız bunu
kalmadan birakmalisin aslinda. benim gibi mezar tasina sarilirsin sonra icin yanar ne oncesi ne hamilelikte birakamadim cok cok azaltmakla gonlumu eyledim icim rahat etmesede bir cok pronlem oldu sigarayla alakasi yoktu ancak ben kendimi hep sucluyorum icmeseydim en azindan ben zarar vermeseydim diye simdi kaybettm daha cok deliler gbi icip kendime zarar veriyorum eger bebek istiyorsan sigaradan vazgec vazgecemyorsan bebekten vazgec ..

Ah işte bundan kurtulmak istiyorum inşallah en kısa vakitte kurtulurum 🙏peki şimdi devam ediyormusunuz
Hayır uzun bir sürede devam etmeyi düşünmüyorum daha Allah izin verirse emzirme dönemi var.Bunlar geçip gittikten sonra artık ya birakmisimdir ya dönerim.Ama bebeğimin bana ihtiyacı olduğu dönemde kullanamicam👐

kalmadan birakmalisin aslinda. benim gibi mezar tasina sarilirsin sonra icin yanar ne oncesi ne hamilelikte birakamadim cok cok azaltmakla gonlumu eyledim icim rahat etmesede bir cok pronlem oldu sigarayla alakasi yoktu ancak ben kendimi hep sucluyorum icmeseydim en azindan ben zarar vermeseydim diye simdi kaybettm daha cok deliler gbi icip kendime zarar veriyorum eger bebek istiyorsan sigaradan vazgec vazgecemyorsan bebekten vazgec ..
Ah kuzum mekanı cennet olsun ne yazsam bilemedim içim burkuldu yine de içme sende herşeyden önce şeninde saglıgın önemli meleğin seni görüp üzülmesin daha çok 🤲🏻tekrar mekanı cennet olsun

Ah kuzum mekanı cennet olsun ne yazsam bilemedim içim burkuldu yine de içme sende herşeyden önce şeninde saglıgın önemli meleğin seni görüp üzülmesin daha çok 🤲🏻tekrar mekanı cennet olsun
tesekkur ederim. birakmaya calis simdiden sonra hamile kaldgnda bi anda birakamayp icindeyken zarar vereblirsn Allah korusun smdden arastr ne varsa yap birakmak icin . bende birakmak icjn elimden geleni yapacagm artik

tesekkur ederim. birakmaya calis simdiden sonra hamile kaldgnda bi anda birakamayp icindeyken zarar vereblirsn Allah korusun smdden arastr ne varsa yap birakmak icin . bende birakmak icjn elimden geleni yapacagm artik
Bu mesaj biraz mutlu etti beni,düşünceni değiştirdiğine sevindim açıkçası inşallah bende istiyorum fakat iş yeri ortamımdan dolayı bazen fazla içiyorum bu sıra Allah korusun diyorum daha çok bırakmak istiyorum ama bi bakmışım ki içimişim çok zararlı bebeğe ve anneye de bunuda biliyorum en koşa zamanda kurtulmak istiyorum..

Bu mesaj biraz mutlu etti beni,düşünceni değiştirdiğine sevindim açıkçası inşallah bende istiyorum fakat iş yeri ortamımdan dolayı bazen fazla içiyorum bu sıra Allah korusun diyorum daha çok bırakmak istiyorum ama bi bakmışım ki içimişim çok zararlı bebeğe ve anneye de bunuda biliyorum en koşa zamanda kurtulmak istiyorum..
Dilerim gonlunuzce olur 🙏 benim fikrim hep birakma yonunde icraata gecemedim henuz nasip olursa artik bakalim

Sigara kullanmıyorum nefret ederim. ama kullanıyo olsaydım bırakamazdım çok iradesizim.. Ancak gebelikte kadın kendinden önce bebegini düşünür içgüdüsel olarak. Siz nasıl bu durumu düşünüyosunuz ki. iraden cocugundan daha mı baskın. ben gebelik şüphesinden beri (tedavideyim o yüzden biliyorum sonuç bekliyorum şu an) ne oje sürüyorum ne makyaj yapıyorum o küçük şeyler bile etkiledigini düşünürken sigarayı nası bırakcam diye düşünmek bana saçma geliyo kusura bakmayında herşey kendi elinizde içinizden gelmesi lazım annelik içgüdüsü çok ayrı herkes bilir

Sigara kullanmıyorum nefret ederim. ama kullanıyo olsaydım bırakamazdım çok iradesizim.. Ancak gebelikte kadın kendinden önce bebegini düşünür içgüdüsel olarak. Siz nasıl bu durumu düşünüyosunuz ki. iraden cocugundan daha mı baskın. ben gebelik şüphesinden beri (tedavideyim o yüzden biliyorum sonuç bekliyorum şu an) ne oje sürüyorum ne makyaj yapıyorum o küçük şeyler bile etkiledigini düşünürken sigarayı nası bırakcam diye düşünmek bana saçma geliyo kusura bakmayında herşey kendi elinizde içinizden gelmesi lazım annelik içgüdüsü çok ayrı herkes bilir
Başta kendin belirtmişsin kullansaydım iradesizim bırakmazdım diye cevabı net aslında burada yazmak için yazmak olmuyor hayli ile ben de biliyorum dünyaca kadın hamile iken hala içiyor bu daha acımasız. Sen psikolojik bir baskıya düşmüşsün oje olarak abartı.
Bence sende kusura bakma ama annelik içgüdüsünü herkes yaşamıyor, Allah annelik nasip edenleri de görüyoruz Burda konu annelik ve sigara yani abartma

Gebelik düşünenler ve sigara kullanan hamiş adayları nasıl bırakacağız bunu
Merhaba Canim, ben ve kardesim hamileliğim boyunca hep içtik. Çok şükür bir sıkıntı olmadan iki bebisimizde dünyaya geldi.
Ama çok vicdan azabi yaşadım. Ya birsey olursa ya birsey olursa diye...
İçmeseydim ve icmeseydik daha güzel olurdu ama irade iste. Yapamadık.

Merhaba Canim, ben ve kardesim hamileliğim boyunca hep içtik. Çok şükür bir sıkıntı olmadan iki bebisimizde dünyaya geldi.
Ama çok vicdan azabi yaşadım. Ya birsey olursa ya birsey olursa diye...
İçmeseydim ve icmeseydik daha güzel olurdu ama irade iste. Yapamadık.
Merhaba ☀️ Allah hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etmiş en azından az içmeye gayret edeceğim bırakana kadar ha deyince de olmuyor hemen. Irakılsa insan da bir rahat etse tabi darısı bütün içmeyi bırakmayı isteyen hamiş adaylarına olsun hayırlısı ile kucağımıza aldırsın 🤲🏻💜

Bizde şu ara deneme aşamasındayız. Hamile kalmadan bırakmak istiyorum. Baya yarı yarıya azalttım elimden gelen en kısa sürede bırakacağımız inşallah
Ay haydi inşallah tamamen kurtulmak dileği ile inşallah 🤲🏻Temiz vücutlara kavuşalım maddi manevi olarak, evlatlarımıza tertemiz bir adımla başlayalım 🤲🏻

X