Gebelik ve korkular lütfen bakar mısınız

Sonsuzsukurler

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
2.197
4.858
34
Arkadaşlar, 10 haftalık gebeyim. Her an içimde çocuğuma bir şey olur korkusu var.
Özellikle yediklerimle alakalı. Et balık yumurta yemek istemiyorum. Ki zaten midenden pek bir şey yiyemiyorum. Keşke şu çiğ et çiğ yumurta enfeksiyonlarından hiç bilgim olmasaydı diyorum.

Mesela az önce uzun süre sonra faydası olur diye zorla yumurta yedim tavada. Az mı piştî çok mu pişti bakteri geçmiş midir onları düşünüyorum, moralim bozuluyor. Annem ne yersen ye Allah korur diyor. Ben de böyle düşünüyorum ama korkular aklımdan çıkmıyor.
Siz ne yiyip içtiniz gebelikte? Nasıl Yenicem ben bu şüpheleri sizce..

Bol bol dua et vesveseden uzak durmaya çalış
Şeytan işte seni endişelendiriyor. Düşünsene onu oraya koyan Rabbim sağlıklada kucağına almayı nasip edecektir inşallah..

mecbur kalmadıkça ilaç kullanma ,üşütme,çiğ et ve kola gibi asitli içecekler içme ve mısır şurubu ile üretilen tatlılardan uzak dur .Hiç bir şey olmaz .Hayırlı olsun

ay ben hamileyken bu çiğ et bilmem ne olayını bilmiyodum. neydi onun adı bak yine unuttum. her neyse hamileyken sen al tabak atabk çiğ pastırma ye. sonra öğrendim çiğ olunca böyle bi risk varmış. ama nasıl terler boşaldı. hemen testlerime baktım. meğer daha önce o bakteriye (adını unuttum) bağışıklığım varmış. biraz pis boğazlıyımdır. kesin önceden de böyle çiğ salam sucuk falan yemişimdir.
velhasıl çocuğum gayet sağlıklı.
sen bi de bilinçliymişsin. takma kafana iyice pişir bişey olmaz.

Hicccccc korkma hicbisey olmaz bebeğide vitaminsiz birakma sonucta yumurta balik ette ne vitaminler var asil vitamin alamazsa iyi olmaz ben hic bişeye dikkat etmedim gayette sağlıklı oldu çocuklarım

Bol bol dua et vesveseden uzak durmaya çalış
Şeytan işte seni endişelendiriyor. Düşünsene onu oraya koyan Rabbim sağlıklada kucağına almayı nasip edecektir inşallah..

Ah canım ah zaten şu vesveseden çektiğim var ya.. Öyle değil mi ben sonuçta faydası olsun diye yedim yumurtayı etî. Tedbirimi de almaya çalıştım, ppişirdiğimi düşünüyorum. Inş. ALlahım herkese nasip eder sağlıcakla yavrusunu kucağına almayı. Çok teşekkür ederim
mecbur kalmadıkça ilaç kullanma ,üşütme,çiğ et ve kola gibi asitli içecekler içme ve mısır şurubu ile üretilen tatlılardan uzak dur .Hiç bir şey olmaz .Hayırlı olsun

Sağol canım. Zaten dediklerini tüketmiyorum. Ilaçtan da çekiniyorum zaten. Ama işte faydalı diye barî yumurta yiyin dedim, pişti mi pişmedi mi düşünmeye başladım.

Ah canım ah zaten şu vesveseden çektiğim var ya.. Öyle değil mi ben sonuçta faydası olsun diye yedim yumurtayı etî. Tedbirimi de almaya çalıştım, ppişirdiğimi düşünüyorum. Inş. ALlahım herkese nasip eder sağlıcakla yavrusunu kucağına almayı. Çok teşekkür ederim

Sağol canım. Zaten dediklerini tüketmiyorum. Ilaçtan da çekiniyorum zaten. Ama işte faydalı diye barî yumurta yiyin dedim, pişti mi pişmedi mi düşünmeye başladım.
yumurtayı haşlanmış olarak tüketmeye gayret et
tereyağlısı da yararlı ama çok ekmek tükettirir o sakıncası var .
Bol bol kuruyemiş ye ceviz ye .
Süt iç muhakkak sütü sevmiyorsan peynir çok tüket .ilk aylarda dişlerin çekilir yoksa bebek senden çeker yani .

önemli değil canım. Hangimiz vesveselere kapılmıyoruz ki bak ben vesveseye kapılınca şunları yapıyorum . Lütfen dene olurmu?
Her gün 100 defa Besmele çekmek, şeytanın vesvesesinden ve şerrinden korunmanıza yardımcı olur. Böyle zamanlarda Kuran okuma, euzü besmele çekme oluşan vesveseyi izale edecektir.

"La ilahe illallah" zikrini çekmek, şeytanı uzaklaştıracaktır. Vesveseyi gideren en faydalı şey, Allah'a zikretmektir. Zikirlerin başı ise bu "La ilahe illallah" sözüdür. Bunu çekebildiğiniz kadar çok çekmeniz faydalı olacaktır.

"Ya Allah ür rakip ül hafiz ür rahim. Ya Allah ül hayy ül halim ül azim ür rauf ül kerim. Ya Allah ül hayy ül kayyüm ül kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvin!" Vesveseden kurtulmak için, her zaman Allahü Teala'ya sığınmalı, bu duayı her gün okumalısınız.

Eve
ay ben hamileyken bu çiğ et bilmem ne olayını bilmiyodum. neydi onun adı bak yine unuttum. her neyse hamileyken sen al tabak atabk çiğ pastırma ye. sonra öğrendim çiğ olunca böyle bi risk varmış. ama nasıl terler boşaldı. hemen testlerime baktım. meğer daha önce o bakteriye (adını unuttum) bağışıklığım varmış. biraz pis boğazlıyımdır. kesin önceden de böyle çiğ salam sucuk falan yemişimdir.
velhasıl çocuğum gayet sağlıklı.
sen bi de bilinçliymişsin. takma kafana iyice pişir bişey olmaz.

Toxoplazma adı. Yumurtanınki de salomonella mı ne. allah korumuş canım yavrunu ne güzel sağlıklı yavrun çok şükür. Ben baktırdım bağışıklık yok. Ama içimden de gelmiyor et tavuk balık yumurta yemek. Takmamaya çalışıcam inş. Hata yapıp çocuğa zarar vermekte
n endişe ediyorum. Teşekkür ederim.

Hicccccc korkma hicbisey olmaz bebeğide vitaminsiz birakma sonucta yumurta balik ette ne vitaminler var asil vitamin alamazsa iyi olmaz ben hic bişeye dikkat etmedim gayette sağlıklı oldu çocuklarım
Zaten içimi de bu kemiriyor bir yandan. Bir şey yiyemiyorum vitamınsiz kalcak diye yyine endişeleniyorum:) çok sevindim sağlıklı olmalarına. Annem de kızıyor bana ye her şeyi Allah korur, yemeden içmeden kesildin diyor. Inş benim de herkesin de sağlıklı olur canım çocukları.

bu vesveseler yüzünden geçen sene hamileliğim zehir oldu berbat bir 9 ay geçirdim..şimdi çook pişmanım..

öncelikle asitli içeceklerden ve çok şekerli gıdalardan uzak dur.toksoplazmayı zaten biliyorsun çiğ et,salam ve sosis tüketmemeye çalış sucuğu pişirip yersen bi şeycik olmaz..bunun yanında et doğradıktan sonra ellerini güzelce temizle bu da önemli.ayrıca az yıkanmış çiğ salatalardan uzak dur dışarıda yeşillik yeme evde kendin yap.yumurtayı iyi pişmiş tüketmeye çalış.bunun dışında zaten dikkat etmen gereken birşey yok.

et,balık,tavuk güzel ve temiz pişirildikten sonra afiyetle ye ki bebeciğe vitamin olsun annesi :)

önemli değil canım. Hangimiz vesveselere kapılmıyoruz ki bak ben vesveseye kapılınca şunları yapıyorum . Lütfen dene olurmu?
Her gün 100 defa Besmele çekmek, şeytanın vesvesesinden ve şerrinden korunmanıza yardımcı olur. Böyle zamanlarda Kuran okuma, euzü besmele çekme oluşan vesveseyi izale edecektir.

"La ilahe illallah" zikrini çekmek, şeytanı uzaklaştıracaktır. Vesveseyi gideren en faydalı şey, Allah'a zikretmektir. Zikirlerin başı ise bu "La ilahe illallah" sözüdür. Bunu çekebildiğiniz kadar çok çekmeniz faydalı olacaktır.

"Ya Allah ür rakip ül hafiz ür rahim. Ya Allah ül hayy ül halim ül azim ür rauf ül kerim. Ya Allah ül hayy ül kayyüm ül kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvin!" Vesveseden kurtulmak için, her zaman Allahü Teala'ya sığınmalı, bu duayı her gün okumalısınız.

allah razı olsun ya gerçekten. Çok beter bir şey bu vesvese. Temizlik konusunda da yokluyor beni arada. Çok sağol gerçekten, hemen not alacağım. Yoksa bu gebelikten korkmaktan Zevk alamayacağım. Hep endişe bunu yedim, bunu yaptım ya bir şey olursa düşüncesi bitiriyor insanı.

Kafani boyle seylerle mesgul edip durursan şu ozel gunleri kendine zehir edersin o kadar. Eger gebelige bagli mide hassasiyetin, bulantin falan varsa zaten cogu seyi bir sure isteyerek yemen zor olacaktir. Biraz rahatlayana kadar bence zorlama kendini. Zaten zararli seylerden uzak duruyorsundur. Icki, sigara, salam, sucuk,sosis vs... Ki bu aylar bebegin olusumu icin onemli. Dr.unun verdigi vitaminler en muhimi. Bana bu ilk aylardaki bulantilar icin ac kalmamak ve surekli mideyi bastirici findik fistik kraker kurutulmus meyve tarzi seyler atistirmak iyi gelmisti. 3 ay sonra zaten canavar gibi olunuyor :) Allah yardimcin olsun.

Arkadaşlar, 10 haftalık gebeyim. Her an içimde çocuğuma bir şey olur korkusu var.
Özellikle yediklerimle alakalı. Et balık yumurta yemek istemiyorum. Ki zaten midenden pek bir şey yiyemiyorum. Keşke şu çiğ et çiğ yumurta enfeksiyonlarından hiç bilgim olmasaydı diyorum.

Mesela az önce uzun süre sonra faydası olur diye zorla yumurta yedim tavada. Az mı piştî çok mu pişti bakteri geçmiş midir onları düşünüyorum, moralim bozuluyor. Annem ne yersen ye Allah korur diyor. Ben de böyle düşünüyorum ama korkular aklımdan çıkmıyor.
Siz ne yiyip içtiniz gebelikte? Nasıl Yenicem ben bu şüpheleri sizce..
Canim mikrop tabiki var ama az pisirirsen o mikroplar olmez ondan bende hamisim etli yemek yapicaksan eti en az 2 saat 2.5 saat hasliyorum etimin suyunuda yemeyime ekliyorum tabi.sabah kahvaltida yumurtayi catliyana kadar hasliyorum yani kafana takma.aldigim paket sutleride iyice kaynatiyorum gerci fazla icmiyorum

Canim mikrop tabiki var ama az pisirirsen o mikroplar olmez ondan bende hamisim etli yemek yapicaksan eti en az 2 saat 2.5 saat hasliyorum etimin suyunuda yemeyime ekliyorum tabi.sabah kahvaltida yumurtayi catliyana kadar hasliyorum yani kafana takma.aldigim paket sutleride iyice kaynatiyorum gerci fazla icmiyorum

2,5 saat et mi haşlıyosun.
biraz fazla haşlayormuşsun gibi geldi bana

Kız Ne yapayım bebeğimi 3 aylıkken öğrendim o 3 ay yediklerimin içtiklerimin haddi hesabı yok salam sosis çiğ sucuk bayılırım tüm tüm yerdim sigara içiyordum içki içiyordum arada tek öğün yiyordum kahvaltı falan yoktu çalıştığım için sonra bi gün bebişi öğrendim bi baktım kocaman bir bebek olmuş maşallah sonra beni korkular sardı günlerce ağladım bir ayağım hastanedeydi doktorlar bıkmıştı valla sağlıklı demekten ben inanamıyordum bi türkü içimden atamadım korkuları yavaş yavaş yendim şuan maşallah subhanallah 27 haftalığız kızım çok iyi maşallah yani Allah koruyor sen hiç canını sıkma bebeğini strese yokma test yapıcaklar sana o çiğ etle ilgili bağışıklığın var mı diye ne kadar üzerine titrersen sorun çıkar bunu unutma doktorum o kadar pozitif ki hiç birşeyi yasaklamadı bile hamburgwr pizza canım ne çekerse yiyorum Allaha şükür bi sorun çıkmadı şimdi ye kadar şükür olsun rabbim geçecek bu günlerin

allah razı olsun ya gerçekten. Çok beter bir şey bu vesvese. Temizlik konusunda da yokluyor beni arada. Çok sağol gerçekten, hemen not alacağım. Yoksa bu gebelikten korkmaktan Zevk alamayacağım. Hep endişe bunu yedim, bunu yaptım ya bir şey olursa düşüncesi bitiriyor insanı.
Kesinlikle oku bu dediklerimi , kendine zehir etme hayatını.. Rabbim sana onu veren bunu sakın unutma .Sağlıkla kucağına alacaksın inşallah ama bu vesvesen hem seni hem etrafındakileri bunaltır. Baktın çok panik haldesin hemen oku dualarını. zararlımı bilmiyorum ama melisa çayı da çok iyi geliyor kaygı için.. Bak şimdiden önlemini al çünkü ilerleye de bilir bu kaygı bozukluğun Allah korusun...

canım yumurtayı eti iyi pişirmeye özen göster öyle ye. afiyet olsun, bebeğine yarsın inşallah. çok ince de düşünme.

X