Gebeliğe Hazırlık gebelik öncesi aşı??

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

gamzemat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2015
130
32
Arkadaşım doktora gebelik düşündüğünü söylemiş. Doktor bazı tahliller yapmış. Kızamıkçık geçirmediğini aşısını yaptırması gerektiğini, aşı olduktan sonrada 3 ay çocuk yapmaması gerektiğini söylemiş. Aşı olmazsa gebeliğin riskli olabileceğini söylemiş.Ben doktora giitim bana böyle bişey söylemediler. KIZAMIKÇIK geçirmemişim. Aranızda varmı gebelik öncesi kızamıkçık aşısı olan, yada her doktor bunu belirtiyomu???

ben de geçirmemişim kızamıkçık, aşı olabilirsin dedi dr ama olmadım çünkü her ay ya hamileysem diye geziyorum ortalıkta :) büyük yaş grubuna kolay bulaşan bir şey değilmiş, ateşli ve hasta çocuklara yaklaşmayın gebeliğinizde. Bir de toksoplazma var ki onun aşısı da yok iyi yıkanmayan her şeyden bulaşabilir. Annelerimiz ne rahatmış biz mi fazla titiziz bilemedim

Merhaba benim iki kizim var 2 aydir bebek istiyoruz korunmasız kac defa ilişki oldu ama geçen ayda hasta oldum bu ayda normalde iki kizim dada hemen hamile kalmıştım acaba aşının etkisi varmi ben aşının etkisi olduğunu düşünüyorum cevap verirseniz cok mutlu olurum

X