Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

Eveeet bu ay Allah ' a bıraktım panik , merak yok bu ay. Kafa relax. Kısmete bıraktım. Ayın biri tam yumurtlama günüm ve benim haftalığım bittiğinden beri iki günde bir birliktelik yaşıyoruz. İnşallah bu ay güzel sonucumu sizinle paylaşacağım. Kendime de söz verdim reglim geçmeden asla test yaptırmayacağım :KK43:
İnşallah dayanabilirim.. :KK200::KK17:

Arkadaslar bi cocuk annesiyim ikinciye karar verdik ama daha adetime bi hafta var midem de sıksık yanma hissi arada bulantı kasıklarımda once batma vardı simdi ise agrı oluyo ara ara bebek varsa en erken ne zaman ogrenebılırım sizce cok meral ediyorum

Arkadaslar bi cocuk annesiyim ikinciye karar verdik ama daha adetime bi hafta var midem de sıksık yanma hissi arada bulantı kasıklarımda once batma vardı simdi ise agrı oluyo ara ara bebek varsa en erken ne zaman ogrenebılırım sizce cok meral ediyorum

ya kuzum belirtiler için erken ama kan testinde çıkıyor. Gidip yaptır istersen. haber de ver bize hı.

Doktor onay vermeden test yapmıyor sağlık ocağı en iyisi belkıyım bi kac gun sonra kendim test yaparım

Kızlar 14 haftalik gebeyim bole karnımda şeyimden yukarı bıçak yada iğne saplanır gibi oluyor bazen doktor o sanci dır diyor varmı bu haftalarda yaşayan böle resmen seyimin içine iğne batio gibi

Selam herkese.

Ben 13 hafta 3 günlük hamileyim ve ikili test yaptırmadık. Düşünmüyoruz yani yaptırmayı. Yani biraz ikilem de kaldık diyelim. Sorun olur mu ilerde diye. Yaptırmayan var mı ?

Ayrıca medipol sefakoy deki hastane için doktor öneri olan var mı acil cevap lütfen.

Kızlar 14 haftalik gebeyim bole karnımda şeyimden yukarı bıçak yada iğne saplanır gibi oluyor bazen doktor o sanci dır diyor varmı bu haftalarda yaşayan böle resmen seyimin içine iğne batio gibi
Üşütmüşsündür canım. Bir de rahim büyürken oluyor bu ağrılar. Normal yani. Çok şiddetliyse doktorunla görüş tabiki. Ama dayanılmayacak gibiyse sorun yok. Bende ilişkiden sonra yaşıyordum ilk zamanlar doktor normal demişti

Selam herkese.

Ben 13 hafta 3 günlük hamileyim ve ikili test yaptırmadık. Düşünmüyoruz yani yaptırmayı. Yani biraz ikilem de kaldık diyelim. Sorun olur mu ilerde diye. Yaptırmayan var mı ?

Ayrıca medipol sefakoy deki hastane için doktor öneri olan var mı acil cevap lütfen.
Merhaba, eğer bir problem varsa erken öğrenmiş olursunuz ve erken müdahale edilebilir diye düşünüyorum. Ben yaptırdım pişman değilim. Ayrıca doktorun bebekle alakalı yorumları her zaman tutmayabiliyor, çok duydum bebeğine down sendrom teşhisi konulup normal bebek doğuranları. Ben yaptırın derim.

ya belki size saçma gelebilir ama ben de şu sıralar çok evham var.8 haftalık hamileyim.evde bilmeden 4-5 kere mikrodalga fırını kullandım önünde değildim ama aynı ortamdaydım ayrıca hamile kalmadan 1 hafta öncesinde ben saçımı boyatmıştım.1 hafta sonra da hamile kalmışım acaba bir sıkıntı olur mu diye evham yapmaya başladım.Ayrıca size sormak istiyorum havaalanında,avmlerde cihazlardan birkaç kere geçmek tehlikeli midir?Sizler geçtiniz mi?Çok kafaya takıyorum her şeyi.Sizlerde de aynı durum var mı?

ya belki size saçma gelebilir ama ben de şu sıralar çok evham var.8 haftalık hamileyim.evde bilmeden 4-5 kere mikrodalga fırını kullandım önünde değildim ama aynı ortamdaydım ayrıca hamile kalmadan 1 hafta öncesinde ben saçımı boyatmıştım.1 hafta sonra da hamile kalmışım acaba bir sıkıntı olur mu diye evham yapmaya başladım.Ayrıca size sormak istiyorum havaalanında,avmlerde cihazlardan birkaç kere geçmek tehlikeli midir?Sizler geçtiniz mi?Çok kafaya takıyorum her şeyi.Sizlerde de aynı durum var mı?
Canım emin ol ben senden daha beterim, o kadar şeyi kafama takıyorum ki. 7 ay geçti ama bu 7 ay nasıl geçti bi bana sor. Ben de saçımı boyattım hatta brezilya fönü yaptırdım 1 gün sonra hamile olduğumu öğrendim ben de çok takıyorum kafama. Ama senin hamile kalmadan bile önceymiş yani sıkıntı olmaz, ben yaptırdığımda hamileymişim zaten bilmiyordum ona rağmen doktorum ilk zamanlar çoğunlukla bebeğe zarar vermez dedi. Ayrıca hamileyken bile saç boyatanlar var. Mikrodalganın ve güvenlik kapılarının bi zararı yok internete baksrsan orda da yazıyor zaten.

kızlar merhaba
Hamileliğimin ilk aylarında nerdeys hiçbişey yiyemedim ama şimdi 7. Aya girdiğimden beri sürekli canım bişeyler çekmeye başladı. Özellikle pizza hamburger tarzı şeyleri çok çekiyor hatta bazen rüyama giriyor. Bugun dayanamadım pizza yedim mantarlı jambonluydu ama jambonlarını sıyırdım yemedim ama gerçi değdiği için sorun olur mu diye endişe ettim. Bi de canım çok hamburger patates kızartması çekiyor ama hamburger yemedim daha hiç. Siz hamileyken pizza hamburger patates kızartması soğan halkası falan tükettiniz mi? Ayda 1 defa falan çok canım çekince yesem bişey olur mu ?

Allahın izniyle hiçbi şey olmaz canım. O avmlerdeki dedektörlerde bir zarar vermiyor bebeğe merak etme :KK39: Ben mikrodalgayı halen kullanıyorum. Saç boyatma kısmı da evet kimyasal soluduğun için iyi bir şey değil ama olmuş artık. Bundan sonrası için biraz daha temkinli davranırsın olur biter. Üzme kendini Hoppa

X