Gebelik kolestazi yaşayanlar.. ??

Benim ki KIZ canım.. 35+0 İKEN 2.600 demişlerdi. Az veya çok olabiliyormuş tabi. Bakalım sağlıklı olsun da kilo aldırmak kolay iş :)

Aynen oyle hic takilma kiloya.. Allahim saglikla kucagina almayi nasip etsin bu sene kiz senesi zaten :KK66: Hala kasintin devam ediyor mu.

Amin inş. canım , 33 ile 35 haftalar arası hastane de yatmıştım 2 hafta. o Süreçte karaciğer enzimlerim 300 ile 450 arasındaydı. Sonrasında yavaş yavaş geriledi 80 - 150 lere geriledi. Ancak 4 gün önce gittiğim kontrolde yine 150-250 civarına yükseldi. Bahsettiğim değerler AST ve ALT. Bunlar yüksek olduğunda ursoaktive kullandırılıyor bende devamlı olarak kullanıyorum. Dolayısıyla son 1 haftadır yükselişte ve kaşıntılarım yine yavaş yavaş artıyor. Umarım bebeğime zarar vermeden doğumu hayırlısı ile tamamlarım.

Amin inş. canım , 33 ile 35 haftalar arası hastane de yatmıştım 2 hafta. o Süreçte karaciğer enzimlerim 300 ile 450 arasındaydı. Sonrasında yavaş yavaş geriledi 80 - 150 lere geriledi. Ancak 4 gün önce gittiğim kontrolde yine 150-250 civarına yükseldi. Bahsettiğim değerler AST ve ALT. Bunlar yüksek olduğunda ursoaktive kullandırılıyor bende devamlı olarak kullanıyorum. Dolayısıyla son 1 haftadır yükselişte ve kaşıntılarım yine yavaş yavaş artıyor. Umarım bebeğime zarar vermeden doğumu hayırlısı ile tamamlarım.
Ursactive bende kullanmistim. Bebegim icin endiselendigimi soyledigimde doktorum bana bu kolestaz senin hastaligin bebeginin degil bebegin suanda digerleri gibi normal bir bebek sadece biraz erken dunyaya gelecek hepsi bu demisti.. o zaman icimi rahatlatmisti bu sozleri.. Simdi dusunuyorum gercekten de oyle. Bu yuzden bebegine zarar gelecegini dusunme o hayirlisiyla dunyaya gelir insallah. Moralini bozma bu gunlere bir daha geri donemeyeceksin ki hamileliginin tadini cikar.. :KK66:

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Doğum olduktan sonra değerler düzeliyormuş sanırım doğru mu , ne kadar süre de eski değerlere geliyor ?

Evet canim degerler duzeliyor doktorum sanki 1 haftada eski degerlerini alacak demisti diye hatirliyorum ama benim dogum olduktan sonra olcmeye gerek duymadi doktor zaten kasintim da hic olmadi.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Doğum olduktan sonra değerler düzeliyormuş sanırım doğru mu , ne kadar süre de eski değerlere geliyor ?
Bende 300 kusurle yattım..ilaç verdikçe 2 gün de 550 ye fırladı..mecbur ilacı kestiler hemen doğum gerçekleşti bende..benimkiler ikiz di ve çok ufak ti 24 haftalık ti..doğumdan sonra 5 gün gözetimde kaldım ilaç ta verdiler..5 gün de taburcu oldum hastaneden..

X