Gebelik kesesi küçük-bozuk ve düşen progesteron

mehfi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2023
42
4
30
Merhaba herkese!
Sat 21 haziran
26 temmuzda gebelik kesem 4.4mm di. Doktor çok küçük dedi ve o gün 4.400 beta 28.80 progesteron çıktı. Günde 3 adet fitil progestan kullandım.
31.07 yani dün gittiğimde kese 8mm'e ulaşmış, iyi büyümüş ama şekli bozuk dedi doktor ve progesteron 23.40 beta 16.000 çıktı. Haftaya gel dedi ve 1 adet iğne verdi.
Çok umutlu konuşmuyor gibi geliyor... Benimle aynı durumu yaşayan var mı?

Durumunuz nasıl acaba bendede kese küçük dendi . Sağlıksız görünüyor dedi karından baktı göremedi alttan baktı gördü en son 2 gün önce beta 3600 dü şimdi tekrar verdim sonucu bekliyorum

Durumunuz nasıl acaba bendede kese küçük dendi . Sağlıksız görünüyor dedi karından baktı göremedi alttan baktı gördü en son 2 gün önce beta 3600 dü şimdi tekrar verdim sonucu bekliyorum
Şükür çok iyiyiz. Hiçbir sıkıntı yok. 7.5 haftada anca kalp atışı duyuldu. Doktorumuzu değiştirdik. Boşuna panikletmişler bizi umarım sizin de her şey yolundadır

Şükür çok iyiyiz. Hiçbir sıkıntı yok. 7.5 haftada anca kalp atışı duyuldu. Doktorumuzu değiştirdik. Boşuna panikletmişler bizi umarım sizin de her şey yolundadır
Lekelenmelerim devam ediyor muhtemelen düşücek bebek

Benim de kahverengi lekelenmelerim vardı. Progestan başladınız mı?
Progestan prulotan coraspin kan sulandırıcı iğne ve folik asit kullanıyordum bugün doktora gttim çok şükür keseyi rahatlıkla gördük. Ama düşük kanama alanı olmuş ordan perinotolojiye gttim riskli gebeliklerin bölümüne. Ordaki doktorda baktı Progestanları bıraktı. Onlar düşüğü önlemiyor dedi. Rahim içi kasılmayı önlüyor sadece dedi. Bakalom ne olıcak kan sulandırıcı da fazla gelmiş galiba coraspin bırak dedi

merhaba bende bugün ilk kez kan verdim ve ultrasona bakıldı 5 haftalık gebelik var kesenin içinde embriyoda var fakat kese şekilsiz dedi düşük riski var dedi bir ilaç verdi kanamanın çoğalmaması içinmiş bir de folikasit içicek miyim diye sordum folikasit ilacı verdi 1 haftaya kadar düşük yaşamazsam kontrol var yaşarsam kürtaj dedi var mı bu durumda olup da düzelme yaşayan acaba

Benimde canım öyleydi. Kesem görünmedi bile küçük ve düzensiz dendi. Kanama alanım hala var. Ama kese düzelmeye başladı.

Benimde canım öyleydi. Kesem görünmedi bile küçük ve düzensiz dendi. Kanama alanım hala var. Ama kese düzelmeye başladı.
bana sadece kanamayı azaltıcak ilaç verdi yeterli mi acaba kese düzelir mi kanama artar mı devam eder mi , doktor düşünme diyor da beynimi söküp atmam lazım, kürtaj falan diyince bayılcaktım zaten

Merhaba hanımlar banada bilgi verir misiniz 6+4 hamileyim geçen hafta 5.4 Ken kese gözüktü 5 haftalık dendi beta 13000 cikti bana iki hafta sonra gel denildi ama lekelenmelerim oldu az az 3gundur geliyor çok yürüyünce zaten çok halsiz ve sürekli uyuyorum yatıyorum ağır iş yapmiyorum her ihtimale karşı bugün kontrol e gittim doktor bebek var yok demedi amakalp atışları da yok duyulmadı haftaya gel dedi düşük önleyici iğne verdi acilde yaptır hemen dedi yaptırdım bide progesteron ilaç verdi günde 3 kere iç dedi boş gebelik olabilir mi diye sorunca her ihtimal olabilir haftaya kesin konuscam dedi keseyi boş görse düşük önlemek için ilaç iğne verirmiydi sizce haftaya duyarmiyim kalp atışlarını tecrübeli arkadaşlar bilgi verir mi

ne kadar sürede düzeldi keseniz ve ekstra birşey yaptınız mı
Çarşamba gitmiştim doktora 2 gün sonra yani
Bugün gttim düzelmeye başlamış. Normal sınırlarında dedi. Ekstra bişey yapmadım ilaçları düzenli kullandım o kadar

5+4 ken bebeğin eşini görmedi mi

Çarşamba gitmiştim doktora 2 gün sonra yani
Bugün gttim düzelmeye başlamış. Normal sınırlarında dedi. Ekstra bişey yapmadım ilaçları düzenli kullandım o kadar
Bana çok umutlu konuşmadı doktor, duphaston ilacı verdi, birde folikasit

Bana çok umutlu konuşmadı doktor, duphaston ilacı verdi, birde folikasit
Banada konuşmamıştı canım sıkma canını. Doğacağı varsa doğuyor ben o kadar kanamaya dedim kesin gitmiştir durması zor Pıhtı bile çıktı yani düştü zannettim. Ama bir gttim kesem büyümüş bile.

Benim korkum kürtaj demesi aslında, bebek sağlıksız olucaksa zaten olmasın tutunmasın da kanamam olurda düşük yaşarsam neyi nasıl yapacağım hiç bilgim yok

Benim korkum kürtaj demesi aslında, bebek sağlıksız olucaksa zaten olmasın tutunmasın da kanamam olurda düşük yaşarsam neyi nasıl yapacağım hiç bilgim yok
tek bir görüş alma bu tarz konularda, kürtajda korkulacak bşey değil aslında bende iki kez yaşadım ama inşallah inşallah gerek kalmaz hayırlı şekilde sonuçlar alırsın sende bende hayırlı şekilde kucağımıza alırız bebeklerimizi :) tüm isteyenlere nasip etsin rabbim kimseyi evladıyla sınamasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…