Gebelik ihtimalini artirici ve cinsiyeti onceden saptamak icin birkac bilgi

Gurbette1anne

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
2.089
70
Vitamin B6 dogurganligi artiran bir vitamin ve okuduguma gorede bu vitaminin ustune yokmus.

Kadinin orgazm olmasi gebelik ihtimalini artirir. Kasilma ile uretken organlara kan akisi artar. Orgazm ile ayni zamanda, rahim vajinadaki spermi kendi dogru ceker (emer) bu yuzden spermlerin bekleyen yumurtaya ulasmasina yardimci olur.

Bebegin cinsiyeti, disi yada erkek sperm hucresinden hanigisinin once yumurtaya vardigi ile ilgilidir.

Disi sperm daha yavas yuzer ve erkek sperm hucresinden daha uzun yasar. Bu yuzden kiz bebek icin, ovulasyondan birkac gun once iliski kurulmasi iyi olur, cunku ovulasyondan birkac gun once yapilan iliski ile disi sperm hucreleri belki yavas ilerlicek ama daha cok yasayacaklar ve ovulasyonda yumurta yaninda disi sperm hucrelerinin olma ihtimali daha yuksek olucak.

Erkek bebek icinse ovulasyon gununde iliski olmasi daha iyi olur. Cunku erkek spermler daha hizli yuzerler ve yumurtaya daha cabuk ulasabilirler.

Elbetteki hersey Allahtan. "O" ne isterse o olur.

doğruluk payı var bence canım, ben yumurtlama takibi yaptım vücut ısısını ölçerek, yumurtladığım gün ilişkiye girdik, şuanda16+2 günlük hamileyim ve cumartesi oğlum olacağını öğrendim, allah herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin

doğruluk payı var bence canım, ben yumurtlama takibi yaptım vücut ısısını ölçerek, yumurtladığım gün ilişkiye girdik, şuanda16+2 günlük hamileyim ve cumartesi oğlum olacağını öğrendim, allah herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin

Ne guzel, cok sevindim oglusuna, darisi basimiza...

ne güzel kızlarya.bebişinizin cinsiyetini konuşuyosunuz.keşke rabbi benim gibi olmayanlarıda sevindirse...
ama size nazar olmasın.maşallah barek allah...

Bebekim123 bu B6 vitamini nasıl etkiliyormuş??? Çok ilginç ilk defa duydum. O zaman bu vitaminden alalım. Bu konuyu biraz daha açar mısın? Çok merak ettim şimdi bak akşam akşam..

yanı kadın erkekten sonramı orgazm olmalı ben bunu anladım sizcce a.s.

Ikisi ayni anda olsa en iyisi olur ama bu cok zor birseytatlicadiarzu

Erkekten hemen sonra spermlerin dokulmesine izin vermeden olursada olur. Cunku spermler hala icinde olacagi icin orgazm sonrasi kasilmalar spermleri tasiyacaktir.

Keep Sperm Alive
If vaginal dryness is a problem then right before making love apply egg whites on the penis because the egg whites have calcium that helps sperm to travel and stay alive.

Bu bilgileri yabanci bir siteden bulmustum. Yukaridada diyorki eger vajinal kuruluk soz konusu ise, spermleri canli tutmak icin iliski oncesi penisin ustune yumurta aki surun cunku yumurta akindaki kalsiyum spermlerin yumurtaya dogru yuzmesine ve canli kalmasina yardimci oluyormus.

Vay anam, bende ilk defa duyuyorum bunlari.

Son düzenleme:
Bebekim123 bu B6 vitamini nasıl etkiliyormuş??? Çok ilginç ilk defa duydum. O zaman bu vitaminden alalım. Bu konuyu biraz daha açar mısın? Çok merak ettim şimdi bak akşam akşam..

Canimcim ben bu bilgileri yabanci bir siteden bulmustum, asagidaki bilgileride yine ordan aldim. Siteye burdan ulasabilirsiniz.

http://conception.lifetips.com/faq/51812/0/what-does-vitamin-b6-do/index.html

Bu arada kocam benden size sunu iletmemi istedi, eger verdigim bu bilgilerden hamile kalirsaniz, kiz olursa adi Burcu, erkek olursada Yilmaz koysunlar dedi:roflol::sm_cool:

Vitamin B6

Vitamin B6 is a great fertility vitamin. Given the choice of just one vitamin to take I´d choose B6 over any other vitamin.

Vitamin B6 mukemmel bir dogurganlik vitamini. Eger bir vitamin alma secenegim olsa Vitamin B6 uzerine tanimam diyor, sitenin yazari olan kadin.

Yiyecekler
Vitamin B6 can be found in yeast, whole grains, legumes, liver, eggs, cereal, meat and fish.
Yiyeceklerden, maya, bugday, baklagiller, karaciger, yumurta, tahil, et ve balikta bulunuyormus.

Adet oncesi sendromlari ve sabah bulantilari
Vitamin B6 helps to alleviate PMS and morning sickness.
Adet oncesi sendromlarini (bas agrisi, migren, unutkanlik, yorgunluk, kabizlik, eklem agrilari, karin agrisi, carpinti gibi) ve sabah bulantilarini hafifletiyormus.

Luteal Phase Defect/ Luteal Faz Kusuru

Vitamin B6 helps to lengthen the luteal phase. A luteal phase is the time from ovulation to menstruation. If the luteal phase is below 10 days it´s considered deficient.

Vitamin B6 ayni zamanda luteal faz i uzatiyormus. Luteal faz, ovulasyondan adete gunune kadar olan sure. Luteal fazin 10 gunden az olmasi bir eksiklik bir kusurmus.

Dozaj
It is beneficial to take at least 50 mg (up to 200 mg) of vitamin B6 daily - all cycle long. I saw great results with just 63 mg of the B6 a day.

Gunde en az 50- en cok 200 mg alinmasi gerekiyor, butun bir siklus boyunca. Bu sitenin yazari diyor ki, kendisi gunde sadece 63 mg alarak cok faydasini gormus. ( Bu arada benimde aldigim bir vitamin var, gunde 1 adet alarak kadin icin gerekli olan tum vitaminleri almis oluyorum ve baktim icinde vitamin B6 75mg mis cok sevindim..)

As with any supplement, be sure to seek the advise of your physican before starting a new regimen.

Diyorki, tabiki her ilac kullaniminda oldugu gibi, vitamin almadanda evvel oncelikle doktorunuza danismalisiniz.
Hormon seviyeleri
Vitamin B6 is known for helping to normalize the reproductive hormone levels which in turn helps to lengthen the luteal phase and to minimize PMS and morning sickness.

Vitamin B6 uretken hormon seviyelerini duzene sokuyormus ki bu bize uzayan luteal faz,hafifleyen adet oncesi sendromlari ve sabah bulantilari olarak geri donuyormus.

Son düzenleme:
Bebekim123 süpersin arkadaşım ya, gerçekten hiç duymamıştım, ağzıma çık okuyorum şu anda. Evde B vitaminlerim olacaktı, hemen gidince başlıyorum, daha yumöurtlamam gerçekleşmeden. Vakit geç değil dimi?

inşallah en kısa zamanda sizlerden hamiş haberleri alırız, allah herkese nasip etsin bu duyguyu

Gerçekten verğin bilgiler çok güzel.Doktoruma danışıcam bu konuyu.Teşekkür ederim emeğin için.

merhaba arkadaşlar benim 1 tane kızm var ,ben bir tane daha istiyorum tabiki allah izin verirse sizlere tek tavsiyem stresten uzak durun ve ilişkiye girerken ay bu sefer inşallah olur diye bi düşünceyle ilişkiye girmeyin
ben ilk bebeğimde korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kalabildim ama ilk 5 ay her ilişkiye girdiğimde aklımda hep ay bu sefer olur inşallah diyordum hep kafamı bebekle meşkul ediyordum olmadı 5 ay sonra kendi kendime dedimki aman allah nasip ederse olur etmezse olmaz düşün düşün nereye kadar dedim kafamı temizledim düşüncelerde o ay hamile kaldım inşallah sizlerde kafanızı boşaltırsınız ve allah sizlerede cci cici bebişlşer nasip eder

merhaba yumurtlama takibini nasıl yaptığını anlatırmısın

X