Gebelık haftanız ultrasona gore farklı mı?

Rosem

****BİRİCİGİM***
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
3.103
20
merhaba arkadaslar.
bugun doktora keseyı ve bebegı gormek ıcın doktora gıttım.
doktorum karından ultrasonla baktı.
sat e gore 7 haftalık hamıle olmam gerekırken; ultrasonda 5+2 gunluk hamıle cıktım.keseyı gorduk.13.6 mm cıktı.
doktorum gec dollenme olabılecegını soyledı.ultrasonun kesenın boyuna gore haftayı belırledıgını soyledı.tedırgın olmaman gerektıgı soylesede ben yınede endıleselendım.senağlama
acaba benımle aynı durumu yasayan varmı aranızda?

endiselenecek bi durum yok cok kiside gorulen bi durum
anormal bisey olsa dr un onlemini alir ve seninle konusurdu

ağlama canım doktoruna güven oluyor böyle şeyler bende pazartesi doktoruma kontrol için gittiğimde normalde 20+6 günlük gözükmesi gereken bebişim 20 haftalık gözüktü anormallik olsa söylerdi olabilirmiş.he için rahat etmeyecekse başka bir yerde tekrar ultrasona gir umarım sağlıkla bebişini kucağına alırsın sevgiyle kal.

Bak ya bu kız bizim lafımızı dinlemio yaaa
Canım içini rahat tut bişi yoktur..kaydirigubbakcemile5

endiselenecek bi durum yok cok kiside gorulen bi durum
anormal bisey olsa dr un onlemini alir ve seninle konusurdu
haklısın canım ama ıster ıstemez tedırgın oluyor ınsan.

canım cok tesekkur ederım ıcımı ferahlattın.dedıgın gıbı hafta ıcı basa bır doktora gıtmeyı dusunuyorum canım.

Bak ya bu kız bizim lafımızı dinlemio yaaa
Canım içini rahat tut bişi yoktur..kaydirigubbakcemile5

canım askolsun dınlemez olurmuyum..
benımle aynı durumu yasayanlar olabılır dıye dusunup baslıgı actım.kaydirigubbakcemile

bende aynı durumdayım canım. endişelenecek bi durum yok döllenme geç olmuş sadece.
benimde bebişimin sata göre doğum tarihi 19 aralık, ultrasona göre 9 ocak. ben kendimi aralığa göre hazırlıyorum ne olur ne olmaz dimi ama..

canım anlıyorum seni haklısın içini rahatlatman gerek espiri yapıyorum cnm
canım benım ..ŞenizŞeniz

pekı canım senın haftan bastan berı mı gec gelıyor yanı ılk haftalardan bu yana mı gerıde?

canım hiç endişelenme bende senin gibi başladım herhangi bir sorun olmuyor 2 hafta geriden geldi benimde hamileliğim önemli olan testler ve doktorun söylediği sorun yok diyorsa gerçekten yoktur sat'a göre şuan doğum yapmış olmam gerekirdi ama herhangi bir sorun olmuyor inan

canım benimde bebiş ultrasyona göre 1 gün geriiii ama mühim bşy değilmiş

arkadaslar benimde 2 gün önden gidiyordu geçenki kontrolumde 4 gün önde oldugunu gördük doktor iyi besliyosunda ondandır dedi ama ben bişeyde yiyemiyorum ya bu böyle ileri gidermiki kendi kendine? bu gidişle mayısda doğum yapmam gerekirken artık mart gibi çıkarcam piyasaya:))

ınsallah benımkıde senınkı gıbı olur canım..
ıcımı ferahlattın tesekkur ederım.

Benimde 3 gün geriden takip ediyor. Normalmiş bu geriden yada ileriden gitmeler,endişelenmeyin.

Benim kızımda ultrasonda sata göre iki hafta geride, endişelenecek bir şey yok, doktorun zaten söylerdi merak etme. senin bünyenle, genetik olarak olabiliyormuş, doktorum bana kendim gibi ufak tefek bir kızım olacağını o yüzden geriden geldiğimizi söyledi, sağlığı yerinde çok şükürki:1rolleyes:

Endişelenecek bir durum yok aynısını bende yaşadım ovuluyasyon geç oluştuğundan kaynaklanan bir durum bende çok endişelenmiştim ama şimdi maşallah 39. haftaya girdim onun için sende içini rahat tut. :)

merhaba ben de son adetimin ilk gününe göre yaptığım hesaplamaya göre 4 hafta 5 günlük hamileyim ama kese bile görünmedi.daha önce düşük tehdidi olup kürtajla sonuçlanan bir hamilelik yaşadığım için çok kaygılandım.geç yumurtlama olabilir dedi doktor. hamile olan arkadaşlar siz ne zaman gördünüz keseyi? geç görüp sağlıkl bir şekilde hamileliklerini sürdürenler varsa lütfen yazsınlar.çoook korkuyorum

merhaba öncelikle hamileliğiniz hayırlı olsun inş sorunsuz dertsiz sonuna erdirir evladınızı kucağınıza alırsınız.korkmayın ben 6 haftalık hamileydim kesemin göründüğünde endişelenmeyin rahat olun sağlıkla kalın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…