Gebe kalmış olabilir miyim? Çok stresliyim

pnrr91

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
9
0
Merhaba ablalarım,
Ben 21 yaşındayım. Mayıs ayının 6'sında regl olmuştum. Ardından Haziran ayının 3'ünde Hollanda'ya gitmek üzere yola çıkarken tekrar regl oldum. 3'den 8'ine kadar Hollanda'daydım ve 8'inin sabahı İstanbul'a döndüm. Haziran'ın 16'sında erkek arkadaşımla birlikte olduk. Tabi ki korunuyoruz fakat tüm ilişki boyunca değil, bazen sonradan takıyoruz ancak bitirirken hiçbir zaman kondomsuz olmuyoruz. Erkek arkadaşım hamile olmadığımı düşünüyor. Biz birlikte olduktan sanırım 1 hafta gibi bir süre sonra bi lekelenme oldu, azıcık kan geldi, regl oldum sandım. Birgün boyunca kanama regl kanaması gibiydi, ama devamı gelmedi sadece bir gün sürdü. Ardından geçen haftasonu, Haziran'ın 29'u ve 30'u otobüsle Uşak'a gidip geldim. Sonrasında Haziran ayının 1'i gibi bi lekelenme daha oldu. Ama bunun da devamı gelmedi. Bu lekenme dediğim sanki regl'nin ilk döneminde olan küçük küçük kan gelmesi gibi düşünün. Normalde 3 Haziran'da regl olmam gerekirken bugün 8'i oldu hala regl olmadım. Şuan hamile olmaktan çok korkuyorum. Daha önce hiçbir zaman 3 günden daha fazla gecikmemişti. Dayanamadım 6'sında bir idrar testi yaptım, tamamen negatif çıktı. Bugün, yani 8'inde yeniden bi idrar testi daha yaptım, yine tamamen negatif çıktı. Çok stresli durumdayım. Daha önce hiç böyle olmamıştı, gebe olma ihtimalim nedir? Çok büyük stres altındayım. ((

Son düzenleme:
hemen kan testi yaptır vakit kaybetmeden bazen idrar testi yanlış sonuç verebilir

canım kondomla hamile kalınabiliyor daha önce şahit oldum.ama yeni yolculuk yapmışın.hava değişimlerinde geç ya da erken olma durumları oluyor.en kısa sürede bir test alıp kontrol et kesin bişey söyleyemem.panik yapma değilsindir inşallah...

testi yapmışsın o kısmı görmemişim.testi 2 defa yapıp aynı sonucu aldıysan kesinlikle hamile değilsin rahat ol

Son düzenleme:
İdrar testi için erken zaten hamile olsanda negatif çıkabilir ama yer değişikliği yolculuk gecikme nedenin olabilir. İlişkinin sadece sonunda kondom kullanımı koruyuculuk açısından riskli

Ahh çok teşekkür ederim ablacım içimi rahatlattın. :) Ama hala regl belirtilerinin hiçbirini göstermiyorum beni bu çok korkutuyor. Daha önce hiç böyle olmamıştı.

İdrar testi için erken zaten hamile olsanda negatif çıkabilir ama yer değişikliği yolculuk gecikme nedenin olabilir. İlişkinin sadece sonunda kondom kullanımı koruyuculuk açısından riskli

Öyle mi((( Peki ne zaman yapmalıyım testi? :/

gebe olduğunu düşünme stresi bile adet olmanı engeller şahsen ben yaşamıştım eğer imkanın varsa kan testi yaptır ama hamile değilsindir bence

gebe olduğunu düşünme stresi bile adet olmanı engeller şahsen ben yaşamıştım eğer imkanın varsa kan testi yaptır ama hamile değilsindir bence

İnşallah ablacım ya. :/ Çarşambaya kadar olmazsam kan testi yaptıracağım sanırım ama şuan için stresten kurtulamıyorum. :/

Bugün (10 Ağustos) reglimin gecikmesinin 8. günüydü. Hala regl olmadım.
3. idrar testini yaptım ve yine tamamen negatif çıktı. Yine öğleden sonra kahverengi kan gibi birşeyler gelmeye başladı.
Sanırım yarın regl olabilirim. Bunları yazmamın sebebi tecrübe paylaşımına katkıda bulunmak istememden dolayıdır.

kendımden ornek vereyım..ayın 6 sında adet olmam gerekıyordu 10unda test yaptım ve hamıle oldugumu ıdrar testınden oğrendım..ogrenmıstım yanı..bırsey oldugunu sanmıyorum..hayırlısı...

9. Günde regl oldum. :)
Oldukça uzun sürdü ancak hava ve şehir değişimi, yolculuk ve stres faktörleri regl gününü oldukça erteletebiliyormuş.

9. Günde regl oldum. :)
Oldukça uzun sürdü ancak hava ve şehir değişimi, yolculuk ve stres faktörleri regl gününü oldukça erteletebiliyormuş.

dediğim gibi stres cok önemlii ben hamileyim diye düşünürken 10 gün geciktirdim adetimi 10. kan testi aldım sonuc negatif 1 saat sonra adet oldum beyin baskılıyo işte :)

Merhaba, adet olmam gereken tarih 7 temmuz du hala olmadım ve ustelık 7 temmuzdan once 4 gun boyunca orta azlaıkta çamur gıbı akıntılar gelmeye başladı orkıd kullandım adetmısım gıbı sonra kesıldı.. ben hazıran ayının 1 ınde ve 18 ınde olmak uzere 2 defa ertesı gun hapı kullandım acaba 18 gun ıcınde 2 defa kullandıgım ıcın yan etkı yapmış olabılır mı??? en son ılıskının uzerınden 22 gun gectı. En son ertesı gun hapı kullandıgım gunden sonrakı gunler de de ılıskı oldu ama yarım kaldı yanı dollenmeyı gerektırıcek bı durum olmadı.. yardmcı olun bana 2 defa da test yaptım bı gecen gun bıde bugun negatıf cıktı ama neden adet olmuyorum cok hafıfte olsa semptomlarım var adet olmayla ılgılı ama cok hafıf ama olamıyorumm...

Bu arada hazıranın 2 si ve hazıranın 18 olmak uzere Norlevo adl ılacı 18 gun ıcınde 2 kez kullandım acaba onunda etkısı olabılır mı?? ıkı gundur başıma dogru sıkıntılar basıo dun aksam bı ara regl oldum sandım ama yıne bısey yoktu off cok stresslıyım ..

benim çamur gibi lekenmelerim olduğunda düşük yaptığımı öğrenmiştim neden bir doktora gözükmüyorsun kistte olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…